Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 62
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 129 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM…
Yazar Fakir - Ocak 30 2009 - 11:36:00
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM…/Bayram Çağlayan

Bayram Çağlayan **Selam ün aleyküm Deniz BAYKAL**
Vah halimize vah 86 yıl önce Cumhuriyeti
ulu önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğin de atalarımız nasıl kurdu? Ne hayalleri vardı yarın ki nesiller için, yoksul milletin inançlı ve iradeli duruşu ile bir ulus milleti ayağa kalktı.
Ne Kürtsün, ne Türk’sün ne Alevisin ne de Sunisin demediler.
Tek bir amaç vardı bu halkta, ülkemizi işgalci güçlerden kurtarmak ülkemizi yeniden bağımsızlığa kavuşturarak medeniyet seviyesine ulaşmış bir toplum var etmek gayretindeydiler. Tek partili sistemden çok partili sisteme geçirildiği yıllarda yine kutuplaştırılmadan uzak hizmet anlayışı hakimdi takı emperyalist güçlerin ülkemizi içten fet etme gayret süresine kadardı…
Günümüz sürecinde İslam anlayışını ülkemize yerleştirerek geçen zaman içinde İslamiyeti terör olarak gören Avrupa’nın ve ABD nin işgaline zemin hazırlamak sürecini yaşamaktayız.
Hem de ülkenin şeriat anlayışlı işbirlikçi mevcut iktidarı ile bu yolda Avrupa emin adımlarla ilerliyor. Uyanın hey millet koskoca bir ulus elden gidiyor ..
**
Son 20 yılı Cumhuriyetimizin 11 yıl sonra ABD nin işgaline girmek zeminini oluşturmak için şeriata evet mi?
Sessizlik mi?
Yada toplumumuza sahip çıkmak mı?
Tercih kurtuluş mücadelesi vermiş ataların şanlı soyu sizlerin ** Kürdü, Türk’ü, Alevi’si, Sunisi ile ..
Bu sürecin işlemesinde bilinçli veya kontrolsüz bu olaya hizmet eden sosyal demokrat anlayışın genel başkanına da dur deme zamanıdır, ya o saltanatını sürdüğün koltuğun ile şeriata girerek oradan inersin yada halkın sesini dinleyerek oradan iner Cumhuriyetinin kurtarılmasına hizmet edersin .
Genel seçimlerde yenilmene rağmen orada oturma yüzsüzlüğünü anlayamadan yerel seçimlerde baş başa baş padişahı kararların ile atama yaparak A.K.P anlayışına hizmet etmeni nefretle kınıyor şaşkınlıkla izliyorum …
Solu bölmek için A.K.P ile kutuplaşmaya girdin sola oy vermiş Kürt halkını partiden dışladın, alevi toplumu yok sayarak yanından kovdun, kaçanlar bir sığınacak liman buldu limana ihtiyacı olmayanlar sandığa gitmedi % 47 oy almış iktidarın gerçek oy oranı % 24 olması gerekirken CHP’nin oyu %37 oranlarındadır diğer oranlar ise MHP, DTP… devam etmektedir.
Nerede bu sol oyları genel başkan sana kızan senden bıkan yada senin kovdukların bu tabloyu önüne koydu ve sen hala oradasın şimdi yerel seçimler geldi sonuç değişmeyecek yine aynı senaryolarla kendi tahtını korumak için yalakalarınla hareket ediyorsun kazanacağın yerleri kaybedeceğin adaylar ile neden seçime sokarsın ..
Örn : Esenyurtta iktidar olmak için ya Gürbüz ÇAPAN veya Bülent KERİMOĞLU ile sandığa gitmen gerektiğini bilmene rağmen neden genel merkezden Esenyurtlunun tanımadığı aday ile seçimlere gidiyorsun?..
Evet Faruk DEMİR’e sözüm yok ama Esenyurtta seçim kazanamaz, neden şeriatçı anlayışların kazanması için bu köstebekliği oynarsın anlamıyorum ..
Bu süreç yazımın başında belirttiğim şeriat anlayışının ülkenin tüm organlarını işgal etmesi için bir zemin değimlidir ?
Neden bu sürece eşlik ediyorsun, neden bu ülkeyi emperyalistlerin işgal etmesi için AKP anlayışına yardımcı oluyorsun…
CHP’ye daima sadık kalan Alevi toplumu olmadan demokrat Kürt toplumu ve sayende partiden giden sosyal demokratlar olmadan sen bir hiçsin .. Senin hiç olman çok önemli değil zaten ama Cumhuriyet çok önemli, biz Cumhuriyete sahip çıkacağız ya sen ne yapacaksın Deniz BAYKAL kaçarmısın ?
**LÜTFEN TEKRAR OKUYUN
22 Temmuz seçimleri öncesi kuzeyanadolugazetesi ne bir yazı yazmıştım ‘alevi dostlara mektup’ diye .. Çok eleştirilmiştim ve ben yine 22 Temmuz seçimlerinde bir çok Alevi yurttaşlara telefon açtım aldığım cevap : Cumhuriyete sahip çıkmak için CHP’ye oy vermek zorundayız demişlerdi ..
Bense, ‘cumhuriyete sahip çıkmak için ilk önce Deniz BAYKAL’in oradan gitmesi gerekmektedir’ demiştim. Kimse sözümü dinlemedi olmadı kafalar paslanmış gözler kör olmuş kulaklar tıkanmış karanlık tünelde kör ebe oynamaya başlamışlardı.
Şimdi soruyorum Alevi dostlar CHP’de kaç tane Alevi kökenli millet vekili var ve CHP oy oranının % kaçı Alevi yurttaşlara ait ve onu da geçiniz ..
Şimdi belediye başkan adayları içinde kaç tane Alevi yurttaş var yada % kaç oy vereceksiniz bu analizi yapın öyle CHP’ye OY VERİN ..
22 Temmuz’da ülkede kutuplaştırma ortamı hazırlayan Deniz BAYKAL o taktiğin sana tokat olup ta döndü, çarşaf açılımın ise : seni kara belaya sürükleyecek gözlerinin önüne kara perdeler açacaklar,
‘YA ŞERİAT ..
YA DENİZ BAYKALSIZ, CUMHURİYET İLE BİR ÜLKE ‘
Selale_075@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan