Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 68
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
KAİ DOSYASI VE ARDAHAN
Yazar Fakir - Şubat 16 2009 - 07:24:00
KAİ DOSYASI VE ARDAHAN/İlyas Yıldız

İlyas Yıldız Önce, yaratan, esirgeyen, yargılayan ve bağışlayan Yüce Tanrı’ya hamd olsun. Dua ve selam da Yüce Tanrı’nın sevgili kulu Hazreti Peygambere, O’nun sevdiklerine ve evlatları üzerine olsun.
“İyilik etmek ve fenalıktan sakınmak konusunda birbirinizle yardımlaşın” anlamındaki Tanrı buyruğu ile “yiyip tükettiğin, giyip eskittiğin ve hayır yollarına verip geride bıraktığından başkası senin malın değildir” anlamındaki Hazreti Peygamber’in hadisi ile büyük Atatürk’ün “insanları mes’ut edecek yegane vasıta, onlara birbirlerini sevdirerek karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını temine yarayan hareket ve enerjidir” sözlerini esas alarak Kars, Ardahan, Iğdır’a hizmet etmek ve gücümüz oranında, yüklendiğimiz boyun borcumuzu ödemek, yörenin kültürel gelişmelerine katkıda bulunmak, eğitim ve sevgi dolu insancıl dayanışma örneklerini sunmak üzere özgülediğimiz maddi ve manevi mal varlığını her türlü yönü ile sonsuza dek gerçek ve yasal bir biçimde vakfettik.
Dünyanın sonuna kadar bu malvarlığı satılamaz, bağışlanamaz ve mirasçı olunamaz. Gelirleri ve ürünleri hak edenlere verilir, başkalarına ve koşullarına aykırı olarak verilemez, harcanamaz. Kim ki, bunlardan bir şeyi, zorunlu nedenle olmaksızın yaparsa, yasalarımızın cezaları ve toplumun tepkisi ile Yüce Tanrı’nın azabı onun üzerine olsun. Bunu işittikten sonra kim bozarsa, günahı bozanların üzerinedir.
Kurmuş olduğumuz bu Vakfı, yüce Milletimize, Yasama ve Yürütme Erklerine, Bağımsız Yargı Organlarına, Vakıflar Genel Müdürlüğüne, Vakıf Organlarına, tüm Kars, Ardahan ve Iğdırlılar ve yardımseverlere emanet ediyor, koruma, destekleme ve geliştirme çabalarının esirgenmemesini diliyoruz.
***
Evet değerli dostlar tahmin ettiğiniz gibi yukarıdan beri okunan birbirileri ile bağlantılı cümleler, KAİ(Ardahan la ilgisi yok denecek kadar az olan Ardahan’ı içindeki belli başlı unsurları ile siyasal-politik bir potansiyel olarak gören, meşhur kaz geceleri ile ün yapmış, bu kaz geceleri hastalığını sözde Ardahan’ı temsil eden diğer Ardahan derneklerine de bulaştırmış KARS, ARDAHAN, IĞDIR vakfının tüzük girişidir…
Ülkenin siyasal iktidarına uyumlu bir girişle… Takkiyeci ve zaviyeci ve teslimiyetçi bir mantıkla izah edilen, Ardahan’la uzaktan yakından ilgisi olmayan ve Ardahan’ı, içindeki belli pişkin politik unsurları ile sadece seçimden seçime siyasal bir rant kapısı olarak hatırlayan ve kullanan bir KAİ gerçeği ile yüz yüzeyiz!..
Sahte ümmetçi ve sahte Kemalistlerin bir arada olduğu, ümmetçilik ve sözde var olan içeriği boş Kemalizm çağrışımları ile halkları kendi çıkarlarına alet eden bireylerin, bir arada bireysel çıkarlarını muhafaza amaçlı sahte oluşumların içeriğine baktığımızda, Ardahan’a ne kadar uzak ve ne kadar yakın olduklarını görebiliyoruz!
Amaç ve kapsam bölümüne baktığımızda Vakfın amacı “Kars, Ardahan ve Iğdır’ın tarihsel gelişim sürecini değerlendirecek katkılarda bulunmak’’ olarak izah edilmekle şu açıklayıcı içeriğe sahip olduğunu görmekteyiz: doğal, kültürel ve sanatsal varlıklarının tanıtılması, onarılması ve korunmasını sağlamak, yörenin iktisadi kalkınması ve sosyal gelişmesine yardımcı olmak; insanların eğitim sağlık, folklor, eğlenme gibi ve dinlenme konularında yararlanacakları girişimlerde bulunmak; Kars, Ardahan ve Iğdırlıların sevgi dolu insancıl davranışlarını öngören çalışmalar yapmak” olup hizmet konuları aşağıda gösterilmiştir. Diye devam etmekte ancak 2004–2006 YILLARI ARASI EĞİTİM VE BURS FAALİYETLERİ faaliyet raporuna baktığımızda kurulduğu günden bu güne kadar eğitim anlamında:
2005 – 2006 DERS YILI EĞİTİM FAALİYETLERİ OLARAK
KAİ İÇİNDE ARDAHANLI ÖĞRENCİLERE BURS VERENLER’E BALKTIĞIMIZDA
4 Ahmet Kaya ARDAHAN 2 2
30 Celal Uygur/3C Mühendislik ARDAHAN 4 1 5
37 Derviş Deli ARDAHAN 5 5
51 Fikret Bayzın ARDAHAN 1 1
73 Mehmet Korkmaz ARDAHAN 1 1
75 Mustafa Küpeli ARDAHAN 1 1
76 Nahit Kemalbay ARDAHAN 5 5
77 Nebahat Cengiz ARDAHAN 1 1
84 Nuri Vatan ARDAHAN 10 10
93 Prof.Dr.Esfender Korkmaz ARDAHAN 3 3
114 Yavuz Yılmaz ARDAHAN 2 2
117 Yusuf Kaya ARDAHAN 3 3
ARDAHANLI Sadece 39 öğrenciye burs verildiği gözlenmekte ve bununsa biri özel diğerleri normal olan burslar olduğu gözlenmekte.
Merak edenler http://www.kaivakfi.org/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=44 kaynağa bakabilirler
*Ardahan Halitpaşa İlköğretim Okulu ve Posof Lisesi’ne Vakıf Başkanı İskender Bozdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Yılmaz tarafından toplam 81 öğrenciye kıyafet ve kitap yardımı yapılmış.
YÖRESEL ANLAMDAKİ ARDAHAN’A YÖNELİK FAALİYETLER:
*Ardahan’da yapılan Bal Festivalinde AKI AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Vatan katılmış olup, kaliteli bal üreticilerine Vakıf adına teşvik amaçlı plaketler verilmiş.

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan