Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 64
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 129 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Bu partiye ..
Yazar Fakir - Şubat 18 2009 - 07:21:16
Bu partiye çalışmak yaramıyor/Murat Abdullahoğlu

Murat Abdullahoğlu Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyaset yapmanın adeta ateşten gömlek giymekle eş değer olduğunu geçte olsa anladım.

Yerel seçimlerin yaklaşığı şu günlerde bende aktif siyaset yapma kararım ile birlikte kolları sıvadım. CHP'den Esenyurt Belediye Meclis üyeliği için müracaatımdan bu yana geçen yaklaşık üç aylık süre zarfında yaptığım çalışmalarla partili partisiz Esenyurt kamuoyunda takdirle karşılandım. Ama ne yazık ki, benim ve ekibimin bu çalışmalarının bugün gereksiz olduğunu anladım. Bu çalışmaları yaparken bir yerde eksiğim vardı. Oda, genel merkezde dayım yoktu.
Bir sol parti düşünün, belediye meclis üyelerini Genel Başkanı ve Genel Sekreteri yazıyor.
Bir sol parti düşünün, atadığı belediye başkan adayına güvenmeyerek o başkanın çalışacağı ekibini genel başkanı ve genel sekreteri yazıyor.
Bir sol parti düşünün, solculuktan uzak, sağdan soldan topladığı derme çatma insanlarla solculuk naraları atıyor.
Bir sol parti düşünün, kendisine ihanet eden adayları baş tacı yapıyor.
Bir sol parti düşünün, tabanından ve kitlesinden uzak, kapalı kapılar arkasında meclis üyelerini belirliyor.
Bir sol parti düşünün, bütün çalışmalarını seçimi kaybetmek için yapıyor.
Bir sol parti düşünün, seçime bir ay kala ilçe başkanını görevden alıyor.
Maalesef ben, adına sol denilen böyle bir partide siyaset yapıyorum.

Siyasetin bu kadar çirkin ve bu kadar çirkef olduğunu bilseydim inanın kılımı bile kıpırdatmazdım. Çünkü bir ekip çalışması yaparken size oy verecek insanlar doğaldık ki bir beklenti içine giriyorlar. Bugün yapılan bu çalışmaların seçim kaybetmek üzere kurulduğunu geçte olsa anladım. Ama yazık.

Geçen üç aylık süreçte ben Esenyurt'ta CHP adına neler yaptım? İsterseniz size kısa bilgiler vereyim.

Belediye meclis üyeliği müracaatımdan hemen sonra bölgemde bulunan gazeteci meslektaşlarımla, ilçe başkanımla ve o dönemin belediye başkan aday adayları ile düzenlediğim bir kahvaltılı toplantıda bir araya geldim. Bu toplantıya bölgemde saygınlığı ve yaptıkları objektif gazetecilik ile adlarından söz ettiren yaklaşık altmış gazeteci arkadaşım ve ayrıca merkezleri bölgemizde bulunan meslek örgütlerim olan İstanbul Yerel Gazeteciler Dernek başkanı Metin Karakoç ve İstanbul Yerel Basın Birliği Derneği Başkanı Nezir Karayün katıldı. O dönem belediye başkan adaylık yarışından olan ve Esenyurt'ta CHP adına hiçbir varlık gösteremeyen aday adayları da benim sayemde basının karşısına çıkmış oluyorlardı. Yapılan bu toplantıda yaklaşık altmış gazeteci meslektaşım bana adaylığım sürecinde sonuna kadar destek olduklarını Belediye Başkan aday adaylarının gözlerinin içine bakarak açık açık dile getiriyorlardı.

Bu toplantının ardından, CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in partimize katılımlarını sağladığı ve adına "CHP'nin sanatçı açılımı" denilen bir etkinliğini ben Esenyurt'ta CHP adına gerçekleştiriyordum. Halk müziğinin ünlü sesleri Yudum, Hakan Kılıç ve Sefa Güneş CHP İlçe Başkanı Erdak Akyol'u ziyaret ederek, "Meclis Üyeliği noktasında Murat Abdullahoğlu'nun destekçisiyiz ve arkasındayız" diyorlardı.

Yine bütün mahallelerinde partimin Esenyurt'ta eksik kaldığı kadın ve gençlik kollarını oluşturarak çalışmalara evlerden devam ediyordum. Bu çalışmalar sırasında yoksul ve düşkün insanlarımıza maddi ve manevi desteklerimde devam ediyordu.

Birçok ulusal radyo ve tv'ye konuk olarak CHP'nin Esenyurt'taki olmayan ama bana göre varmış gibi gösterdiğim çalışmalarını anlatıyorum. Medya FM'de Güven Arifoğlu'nun, Ekin Radyo'da Nihat Tanrıkulu'nun ve yine Ekin TV'de Nihat Tanrıkulu'nun program konuğu oldum.

Partim ve adayının yerel ve ulusal basınla olan bütün ilişkilerini düzenlemek, küskünlük ve dargınlıklarını gidermekte ilçe başkanı Erdal Akyol tarafından bana verilmişti.

Son olarak da, yaklaşık üç ay boyunca Esenyurt mahallelerinde CHP adına çalışan yaklaşık altıyüz kadını bir araya getiriyordum. Esenyurt'ta bulunan Doğuş Düğün Salonunda Halk Müziği Sanatçıları Yudum, Hakan Kılıç ve Sefa Güneş'in sahne aldığı ve sadece ilçe başkanı Erdal Akyol ve yönetiminin katıldığı toplantı yaptığım çalışmaların bir meyvesi gibiydi. Bu toplantıya katılmayan Belediye Başkan Adayı Bülent Kerimoğlu, daha sonra öğrendiğime göre Ankara'da İlçe Başkanı Erdal Akyol'u görevden almanın yollarını arıyormuş.

Bana çok zevkli gelen üç aylık çalışma sonucunda partimi Esenyurt'ta iyi temsil ettiğime inanıyorum. Son süreçte bana, "Bir meclis üyeliği için neden Kerimoğlu'na ve CHP'ye destek veriyorsun?" diyen partimin belediye başkan adayı, bugün görüyorum ki, üç ay boyunca aday adaylığı sürecinde ekibinden hiç kimseye güvenmeyerek kardeşini meclis üyesi önermiş. Oda kendisinin ayıbı olsa gerek!

Şimdi CHP'yi Esenyurt'ta temsil edecek ekibin listesi açıklanmış bulunuyor. Dün bu partiye küfür edenler, bu partiye oy verilmez diyenler listelerin başlarını işgal etmektedirler. Acaba bu insanlar CHP'ye Esenyurt'ta seçim kazandırmak için mi yoksa kaybettirmek için mi buradalar? Kararı ve cezasını Esenyurtlu verecektir.
gazetecim@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan