Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 53
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
"KORGELİ KÖYÜ DERNEKLEŞME"
Yazar Fakir - Mart 14 2009 - 03:24:55
"KORGELİ KÖYÜ DERNEKLEŞME" /Heval


ÖRGÜTLENMEK VE VAR OLAN DEĞERLERİ KORUYUP, GÜNCEL YAŞAMLA PEKİŞTİRMEK ELBETTE GELİŞTİRİCİ VE KALICIDIR. BU TÜR PRATİKLERİN GEREK İÇİNDE GEREKSE TEORİK AÇILIMLARINDA DEVAMLI BULUNMUŞUZDUR.
FAKAT ŞU AN YAPILAN ÇALIŞMA, KORGELİ HALKININ TEMİZ DEĞERLERİYLE OYNAMAKTAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR. KENDİ GERÇEKLİĞİNDEN UZAK, KİMLİĞİNİ REDDEDEN, BIRAKIN ANADİLİNİ KABUL ETMEYİ BİR KÜRTÇE EZGİDEN KORKAN BİR ZİHNİYET, BENİM DEĞERLERİMİN TEMSİLCİSİ OLAMAZ.
KALDI Kİ SİSTEMİN DEVAMLI ANGAJE ETMEYE ÇALIŞTIĞI; 'BÖL, PARÇALA, YOK ET' POLİTİKASININ UZANTISI İDEOLOJİLER BUGÜN DEĞERLİ KORGELİ HALKINA BUNU UYGULAMAYA ÇALIŞMAKTADIR.
SİSTEMİN ÖZELLİKLE ABD PATENTLİ "FİKİR"İ OLAN RADİKAL İSLAM VE ILIMLI İSLAM PROJESİNİN TÜRKİYE'DE Kİ UZANTILARI AKP VE SADET PARTİLERİNİN NEMALANDIĞI FETTULLAH GÜLEN ÖRGÜTLENMESİDİR. TÜRKİYE'DE VE BÖLGE DE GELİŞTİRİLMEYE ÇALIŞILANDA BU ANLAYIŞTIR.
ÖZELLİKLE KÜRT HALKI BU ANLAMDA BU İDEOLOJİYE ÇEKİLMEYE ÇALIŞILMAKTADIR. BUNU NİYE SÖYLÜYORUZ; ÇÜNKÜ BU ZİHNİYETİN AZGIN VE SALDIRGAN SAVUNUCULARI MALESEF DERNEKLEŞME ADI ALTINDA HALKIMIZI BU SAKAT, SEKTER VE ASİMİLASYONUN İÇİNE ÇEKMEKTEDİRLER. DAYATILAN İSE, "BEN KENDİ KÜRDÜMÜ YARATIRIM, KÜRT SORUNUN FETTULLAH ÇÖZER, KENDİNİ REDDET, İHANETİ YAŞA" SÖYLEMLERİ VE İDEOLOJİSİDİR.
EY KORGELİ HALKI!..
SEN ZATEN BÜYÜK BİR YOKSULLUĞUN PENÇESİNE İTİLİP AÇ, PERİŞAN, HAKİR GÖRÜLDÜN. HATTA YOK SAYILDIN, ACI DOLU BİR YAŞAMIN İÇİNE SOKULDUN. SONRA GÖÇLE BERABER VAR OLAN KİMLİĞİNDEN, DEĞERLERİNDEN, SENİ SEN EDEN AMANSIZ SEVDANDAN VAZGEÇİRİLMEYE ÇALIŞILDIN. AMA GÖRÜLÜYOR Kİ HALA İÇLERİNDEKİ BU SALDIRI HIRSI GEÇMEMİŞ Kİ BU SEFER DE KORGELİ DERNEĞİ OLUŞUM KOMİTESİ ADINDAKİ FAŞİT VE GERİCİ GÜÇ SENİN O DEĞERLERİNİ DE ELİNDEN ALMAK. VE SENİN BAŞINDAN EKSİK OLMAYAN SALDIRI GÜRUHUNA ÖNCÜLÜK ETMEK GÖREVİNİ SİSTEMİN KOLLUK GÜÇLERİNDEN "BÜYÜK BİR ŞEREF..! VE NAMUSLA..!" GÖNÜLLÜ OLARAK KORGELİ DERNEĞİ OLUŞUM KOMİTESİ DEVR ALMIŞTIR.

KORGELİ HALKI;
KENDİ DEĞERLERİNİ KORUYAN, ASİMİLASYONA KARŞI DURABİLEN, KENDİNİ YENİLEYEN VE HİÇ BİR GÜÇÜN ETKİSİNDE KALMAYAN HER TÜRLÜ OLUŞUM, ÇALIŞMA BİRER DEĞERDİR. DERNEK ÇALIŞMASINA BU ANLAMDA KATILAN TÜM KORGELİ HALKIMIZI SELAMLIYORUZ. BU ANLAMDA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARA HERKESİN DESTEK VERMESİNİ VE GÖREV ALMASINI ANLAMLI BULUYORUZ. FAKAT BAHSETTİĞİMİZ FAŞİT VE GERİCİ GÜÇLERİN DERHAL BU ÇALIŞMALARDAN TASFİYE ETTİRİLMESİ VE DEĞERLERİMİZİ SİSTEMLE BERABER YOK ETTİĞİ İÇİN DE CEZALANDIRILMASI GEREKMEKTEDİR. BU GERİCİ SİSTEM YALAKALARI YAPTIKLARI İŞİN ÇOKTA DERİNLİKLERİNİ HESAPLAYAN GÜÇLER DE DEĞİLDİRLER. FAKAT KENDİLERİNDEN REDDİ VE BAŞKASI OLMA HEVESLERİ O KADAR ÇOK Kİ SİSTEM DE BU "HİÇLEŞMİŞ" HATTA "CAŞ" DİYE BÖLGE DE TABİR EDİLEN İHANETÇİLERE BİR KAÇ METİN YAZIP OKUMALARI İSTENMİŞTİR. BUNU NİMET ZANNEDİP SALYA SÜMÜK GÖREVLERİNİN HAKKINI..!? VEREREK NASIL ZAVALLI OLDUKLARINI EL ÂLEME GÖSTERMİŞLERDİR.

SONUÇ OLARAK; KORGELİ HALKI ACİLEN BU GEÇİKMİŞ ÇATIYI OLUŞTURMALIDIR. SAHİPSİZ BIRAKMAMALI VE ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALIDIR. DEĞERLERİNİ ARAŞTIRMALI GENÇLERİ BU ÇALIŞMALARA YÖNLENDİRMELİDİR. BİRİKİM SAHİBİ HERKES ETEĞİNDEKİLERİ ORTAYA KOYMALIDIR. YURTSEVER CEHPENİN BU KONUYA SEYİRCİ KALMASINI VE BU GERİCİ GÜÇLERE MEYDANIN BIRAKILIP, HALKIN DEĞERLERİNİ SAHİPSİZ BIRAKMASINI DA ANLAMLANDIRAMAMAKTAYIZ. ACİLEN KOLLARI SIVAYIP GÖREV ALMALIDIR. GÜN KAYBETME DEĞİL KAZANMA VE ATILIM GÜNÜDÜR. GÜN ASİMİLASYONA KARŞI ONURLU DURUŞU GÖSTERME GÜNÜDÜR. GÜN ÖLME ÖLDÜRÜLME DEĞİL, YAŞAMA YAŞATMA GÜNÜDÜR.
dujuam@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan