Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 76
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
CHP SAFRALARINI ..
Yazar Fakir - Nisan 04 2009 - 07:33:16
CHP SAFRALARINI AYIKLAMALI AKSİ TAKTİRDE..!/İlyas Yıldız

İlyas Yıldız Ben doktor değilim ancak toplumdaki müzmin bir takım hastalıkları tıpta varsayılan hastalıklara benzetmek gibi bir huyum olduğundan yazılarımı her zaman araştırmaya dayalı hazırlamaya özen gösteririm.

Toplumda iyi veya kötü olayların gelişimi insanın yaşam standardı ile alakalı olduğunu artık bilmeyen yok gibidir… Doğa ve toplum olaylarının insan beynindeki yansımasına kısaca felsefe (Yaşamın görsel ve duyumsal olarak şekillenmesi) diyoruz.

İnsanoğlu, tabiri caizse eşikten beşiğe toplumsal yaşam tarzının üzerimizde bırakacağı etki oranında gelişip şekillendiğini varsayılıyorsak iyi veya kötü alışkanlıklarımızla şekillenen toplumsal yapımızın bizlere öğrettikleri kadarını yaşamımıza uyarlarız ve biz buna kısaca bireysel yaşam felsefesi diyoruz.

Aileden, Okul hayatından, Çevreden, Gördüklerimiz ve algıladıklarımızla bir yandan yaşam standardımızı geliştirirken, diğer yandan bu algıladıklarımızla toplumda bizden sonraki nesillere örnek olmaya çalışırız. Kısaca iyi ve iyi sandığımız, farkında olmadan kötü alışkanlıklarımızla toplumsal yaşam standardına katkıda bulunuruz…

Tıpta olduğu gibi ben toplumu bir vücuda benzetirim… Vücudu meydana getiren her bir organı ise toplumda yer alan bireylere.

Yeme, içme, çalışma, dinlenme, uyku düzeni vs alışkanlıklarımıza bağlı olarak vücuttaki organlarımızın çalışma düzenini göz önünde bulundurduğumuzda, bir tanesinin çalışma ritminin bozulması vücutta yer alan diğer organlarında çalışma düzeninin bozulmasına, dolayısı ile sağlıksız bir insana dönmemize neden olabilirler..!

Peki, bu organlarımız nasıl sağlıksız hale gelebiliyor?

Yaşam standardımıza bağlı olarak alışkanlıklarımızla bizlere emanet bedenimizi hor kullanmamız halinde vücuttaki çeşitli kötü ajanların çoğalması suretiyle genellikle kendi elimizle hastalıklara davetiye çıkarmış olmaktayız… Bunlardan bir tanesi ise safra kesesinin düzensizliği ile alakalı olan hastalıktır Kİ Safra kesesi karaciğerden salgılanan 'safra'nın toplandığı, karaciğerin alt kısmında bulunan torba şeklinde bir 'organ'dır. Kesenin görevi, 'safra'yı depolayıp, yoğunlaştırmak ve gerekli aralıklarla oniki parmak bağırsağına (duodenuma) ''safra'' salgılamaktır. Son derece tehlikeli olan bu hastalık zamanında önemsenmeyip müdahale edilmediği takdirde bedeni ölüme kadar götürebilir bir hastalıktır.

Vücuttaki safrada olduğu gibi toplumunda safraları mevcuttur… Bunların tespit edilip tedavi yollarına başvurulmadığı takdirde ileride toplumun bozulmasına ve dolayısı ile hastalıklı toplumların oluşmasına sebebiyet verebilirler! Tıpkı CHP'de olan hastalıklı safralar gibi..!

CHP içinde toplumsal bilinçten yoksun, yalnız kendi küçük bireysel çıkarlarını düşünen ve tabanı kendi çıkarlarına istinaden basamak gibi kullanan safraların yoğunlaştığı bir parti olması itibariyle özünü ve içeriğini kaybeden bir parti olma yolunda hızla ilerlemektedir…

CHP' ye zarar veren hastalıklı safraların temizlenmemesi halinde gerek yerelde ve gerekse genelde iktidarı yakalaması hayalden öte bir düşünce olmayacağı hiçbir zaman göz ardı edilmemesi gerekir. Nitekim bu yerel seçimde Nispeten aydın var saydığımız kesimlerin birleştiği tek nokta var Kİ bir umut varsayılan CHP'ye yönelik toplumsal gözlemlere bakıldığında durumun hiçte iç açıcı olmadığı açık ve net olarak görülmektedir. Dileğim 29 Mart 2009 seçimlerinden sonra bu konuda ben yanılmış olayım…

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan