Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni Hatırla



Kayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 79
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Halen ben ..
Yazar Fakir - Temmuz 10 2009 - 09:36:41
HALEN BEN DİYENLER
NE ZAMAN BİZ DEMEYİ ÖĞRENECEKLER

Yıllardan beridir bir araya gelerek birlikteliği pekiştirmekten uzak olan bazı kişiler egolarını tatmin etmek ve birlikteliğe engel olmak adına halen daha ben diyiyor.
21/04/2009 tarihinde İstanbul Ardahan derneği yönetimini alan arkadaşlar o günden beri hiç durmadan İstanbul’daki Arda han’lıların tek çatı altında toplanmaları adına gecesini gündüzüne katarak hiç durmadan çalışmalarını sürdürmüş ve bu konuda ben demekten ziyade biz anlayışını kavrayan dernek başkanları Ahmet DEMİRBAŞ , Sarı GÖKÇE, İlçe dernek başkanlarımız ve sivil toplum örgütleri, tüm Arda han’lı basın, Ardahanlı sanatçılar ve Ardahan lı seçilmişler ve yine bölgemiz de bir ilki başaran Hoç-Fed in de desteğini alarak federasyonlaşmaya tam da hazırlanırken her ne hikmetse halen daha sadece ben demek adına birilerinin beceriksiz ve bölgemize yakışmayacak sunum şekliyle yapmış olduğu bir programı sanki dernekler platformu yapıyormuş ve kendiside dernekler platformu başkanıymış gibi mesajlarla toplumu yanıltarak tüm dernekleri zan altına sokuyor. Kaldı ki o programa bizler misafir olarak katıldık. Oradaki en büyük beceriksizlik ve bölgedeki asıl sorunun teşhisi noktasındaki eksiklikti. Ardahan da 3 kişi sınır kapısından mazot getirip satamadığı saatlerce dillendirilerek o toplantının seyri değiştirilmiş ve sunucu da buna müsaade etmiştir. Hatta öyle bir noktaya gelmiştir ki rektör bile orada unutularak ancak rektörümüzün ve seyirci olanların tepkisi sonucu rektörümüze söz hakkı verilmiştir. Oysaki Vali beyin konuşmasının akabinde sayın Rektörümüze söz hakkı verilmeliydi. Çünkü sınırdan birkaç ton getirilecek olan mazot bizim refah düzeyimizi yükseltemez ve toplumumuzda birkaç kişi haricinde kimseye fayda sağlamaz. Oysaki rektörümüzün üniversitesinden yetişerek mezun olacak olan gençlerimiz Ardahan daki 2 sınır kapısını açmak tan ziyade belki de tüm dünyanın kapılarını Ardahan’ a açacaktır. O programdaki akışın Ardahan toplumuna hitap etmediği o dakikalarda fark edilmiş ve bazı arkadaşlarımız tarafında orası terk edilmiştir. Bizim orada kalmamızın sebebi sadece va sadece orda bulunan sayın valimiz, sayın rektörümüz ve belediye başkanlarımıza karşı olan saygımızdan dolayı olmuştur.
Sonuç olarak böyle metropollerde bir güçlü Ardahan lobisinin gerçekleşmek üzere olması bazı çevrelerin iştahını kabartırken bazı çevrelerde de panik yaratmıştır. Çünkü onlar biliyorlar ki örgütlü bir Ardahan lobisi İstanbul ve Ardahan’daki bireysel çıkarları dışında toplumumuza hiçbir katkısı olmayan çantacıları bertaraf ederek toplumsal barışı sağlayacağı gibi toplumsal çıkarları da ön planda tutarak bu tür simsarların önünü kesecektir. Bu örgütlülük adımları hızlanmakta olduğu noktada bu birlikteliğe sekte vurmaya çalışanlar toplumumuz önünde deşifre edilerek lahnetlenecektir. Gün Ardahanlıların birlik günüdür. Gün barışın ve kardeşliğin ön plana çıkması gerektigi gündür. Gün değerlerimize ve insanlarımıza sahip çıkma günüdür. Gün dil , din, messep ayrımı gözetmeksizin toplumsal barışın ve kardeşliğin birleşmesi noktasında en çok ihtiyaç duyulan gündür. Bu güne destek veren ve katkı sunan tüm hemşerilerimizi saygıyla selamlıyorum.
Ramazan Tan

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan