Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 70
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 8 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 247 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 256 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 259 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Her konuda son ..
Yazar Fakir - Temmuz 14 2009 - 16:15:18
ARDAHAN HER KONUDA SONDAN 1. OLURKEN/Yusuf Şit

Burası Ardahan kardaş .. FESTİVALLERİN BAŞLADIĞI BU AYDA ARDAHAN BÜYÜK BİR UTANÇLA KARŞI KARŞIYA KALDI VE ÖSS'DE SONDAN 1.OLDU.

Ardahan'ın ÖSS'de sondan 1.olması dolayısı ile başta www.kuzeyanadolu.com internet sitesi ve Kuzey Doğu Anadolu isimli yerel gazete olmak üzere bölgedeki gazeteler durumu protesto etmek için siyah-beyaz çıktılar.

Ardahan Ünv. Rektörü Prof. Ramazan Korkmaz tüm Ardahanlıların bu durumu protesto etmelerini, bugünü yas günü ilan etmelerini, herkesin bugün yakasına , evine arabasına siyah kordele takmasını istedi.

Ardahan'da ÖSS de sondan birincilik gazetelerin siyah beyaz çıkmasına neden olurken, bu durum ülke genelinde de internet haberleri başta olmak üzere manşet haber oldu.

AZO Başkanı Latifşah Sural, diğer sivil toplum örgütleri ile birlikte bu durumu protesto etmek için bir dizi etkinlik yapacaklarını belirtirken, gerek Ardahan'da gerekse Ardahan dışında yaşayan Ardahanlı eğitimciler, aydınlar bu duruma isyan ettiler.

Ardahan'da neler oluyor, eğittim neden geriliyor?..

Ardahan'da yerel basına ve sitelere bir göz attığınız da, ya da şehirde marketleri ve dükkânları gezdiğinizde bu şehrin geri kalmasının her konuda sondan birinci olması için her şartın mevcut olduğunu görüyorsunuz.

Nerdeyse yılda bir milli eğitim müdürünün değiştiğini, ilin önemli konumda ve görevlerde olan kamu personelinin başta milli eğitim müdürü olmak üzere çıkan haberler vb. nedenlerden adeta gözaltında tutulduğu, tedirgin olduğu, ülkenin çoğu yerinde olduğu gibi insanların kendilerini baskı altında hissettiği bir gerçekle yüzleşiyorsunuz.

Türkiye genelinde kökü dışarıda olan ve ülkede birçok kurumu özelleştirme yolu ile ele geçiren şirketler ve ajan tarikatçılık çaktırmadan önlerinde durabilecek her şeyi yemeyi bitirmeyi bir politika olarak önüne koyarken ona alternatif olarak gözüken yapılanmalarda ise puta tapıcılık beyin yıkama had safhada. Bu anlamda ülke genelinde büyük bir baskı geliştiği gibi, bu ülkenin dokusuna uygun kurumlar oluşmamaktadırlar…

Kendilerini baskı altında his eden özgür hareket edemeyen kişi ve kurumlar gittikçe geriliyor. Fikir başta olmak üzere hiçbir şey üretemiyor. Bu durum haliyle kurumlara yansıyor. Her alanda gerileme ise adeta toplumun kaderi oluyor…

Türkiye genelinde eğitim sistemi dibe vurmuştur. Ajan tarikatlar eliyle maneviyat çökertilirken, aydınım diyen kesimler tarafından da puta tapıcılık yaygınlaştırılmış olup, daha çocuk ilkokula başlamadan kurtarıcı vb. edebiyatlarla beyni kilitleniyor. Rejim kurulduğundan beri eğitim sistemi bu iki kuşatma altında.

Eğitim sistemi Anadolu ve Mezopotamya'nın, Osmanlının zengin kültürel mirasının aksine yukarda işaret ettiğimiz iki geri cendere altında sıkıştırılmıştır. Yani ülkemizde eğitim sistemi düşünen insan yerine belli kalıplara sokulmuş robotlar üretiyor.

Bu robotlaştırmanın yanı sıra adeta biyolojik saldırı olarak niteleyebileceğimiz daha büyük bir tehlike gün geçtikçe tüm ülkeyi hızla kapsamakta kuşatmaktadır. Gıda terörü ya da biyolojik saldırı olarak niteleyebileceğimiz bu durum Ardahan'da da her tarafı kuşatmış bulunmaktadır. Köylerde bakalar da dahi plastik kaplarda satılan ayran içiyorsunuz.

Şehrin içinde dükkanları ve marketleri gezdiğinizde, gıda anlamında bir şey satın aldığınızda, şehirde bulunan orijinal gıdaların yerine yabancı firmaların ürettiği suni gıdalardan geçilmiyor. Ardahan süt, peynir vb. anlamda eşi olmayan ürünlerin merkezi olmasına rağmen burada üretilen tek bir ayran markası bile yok, ıvır zıvırlarla hamburgerlerle, kolalarla her taraf kuşatılmış bir durumda içinde ne olduğu bilinmeyen abur cuburlarla raflar süslenmiş. Yani bir başka deyişle beslenme kültürünün değiştiği, kendi altınını görmeyen, el âlemin çöpünü ve pisliklerini cevher zan eden geri zekâlı bir beslenme kültürü Arada han'ı da dehşet verici bir şekilde kuşatmış bulunmaktadır.

ÖSS de sondan 1.likle karışımıza çıkan Ardahan'ın bir yüzünü daha böylelikle keşf ediyoruz. Eğitim sistemi ile beslenme kültürü ile yüzyılların birikiminin bittiği, beslenme kültürü ile de yerlerde sürünen bir şehirle de karşı karşıya kaldığımızı görüyoruz..

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan