Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 65
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Dağ kaçtı mı?..
Yazar Fakir - Temmuz 19 2009 - 10:33:36
Tuncer Dağ bu kadar zayıf adamıydı?
İKİ ELEŞTİREYE DAYANAMADI KAÇTI!..

Tuncer Dağ Ayağa düşen Ardahan’ın tabela derneklerini toparlama iddiasıyla İstanbul Ardahan Derneğinin başkanlığına getirilen Tuncer Dağ oluşturulması için büyük çaba gösterilen, ‘Ardahan Federasyonu’ başkanlığından çekildiğini ilan etti.
Federasyon için kurucu başkan olarak önerilen ancak, dernekleri kendi bünyelerinde tutup, Ardahan dışında her şey yapanlarca kendisine gelen eleştirilere, ‘Sağlığım bozuluyor’ diyerek açıklama yapıp, ‘Ardahan Federasyonunun kurucu başkanlığından çekildiğini belirten Tuncer Dağ’ın bu ani kaçışı Ardahan derneklerinin toparlandığı yönündeki umutları bitirmiş oldu.

****Dağ'ın konu hakkındaki açıklaması şöyle;

**FEDERASYON KURUCU BAŞKANLIĞINI BIRAKIYORUM

21.04.2009 günü görev aldığım İstanbul Ardahanlılar Derneği Başkanlığım dönemi üzerinde üç ay geçmiştir. Üç aylık süre içerisinde İstanbul Ardahanlılar Derneği aşağıda belirtilen faaliyetleri gerçekleştirmiştir.
1) Görev aldığımız süre içerisinde bir sandalyesi bile teslim edilmeyen ve borç ile teslim edilen dernek 600 metre kare üzerinde Ardahan Kültür Evini faaliyete geçirip Kütüphane, Yönetim Birimi, Toplantı Salonu, Kahvaltı ve Yemek Salonu, Şarküteri olmak üzere örnek bir tesis faaliyete geçirmiştir. Bu çalışma tamamen yönetim kurulunun özverili çalışması sonucu olmuştur.
2) Ardahan Kültür Evinin Haziran ayında yapmış olduğu 5000 dolayında davetliden yanı sıra 7 milletvekili, İstanbul CHP İl Başkanı, Ardahan Milletvekilleri, Ardahan Sivil Toplum Örgütleri 50 dolayında İstanbul’da bulunan sivil toplum örgütleri, Birçok Belediye Başkanı ve Kaymakam ile Ardahanlı Ünlü Sanatçı Hülya Avşar katılmıştır.
3) Kültür Sanat, Eğitim, Basın, Kadın ve Gençlik Kolları olmak üzere birimlerini oluşturmuş ve komitelerde görev alan 70 dolayında gönüllü Ardahanlı ile çalışma kadrosu oluşturmuştur.
4) Üç aylık süre içerisinde aylık yönetim kurulu toplantılarını eksiksiz yaptığı gibi 11 defa örgütsel değişik kitlelerle toplantılar yapmıştır.
5) Yönetim Kurulumuz Esenyurt ve Ardahan’da bulunan tüm kamu ve özel kurum ve kuruluşları siyasi parti gözetmeksizin ziyaret etmiştir.
6) İstanbul ve Ardahan’da bulunan yerel gazete ve haber sitelerinde 82 defa haber konusu olmuştur.
7) Ulusal Anlamda yayın yapan dört televizyon ve iki radyo programına katılarak Ardahan’ın tanıtımına katkı sunmuştur.
8) İstanbul’da bulunan 28 İl Derneğinin bir araya gelmesine öncülük yapmış ve Esenyurt’da 17.07.2009 günü başlayan Kültür Festivalinde 28 İl Derneğinin sözcülüğünü yapmıştır. Türkiye’de ilk defa yapılan bir festivalin içinde yer almıştır.
9) Derneğimizin asıl hedeflerinde birisi olan ve sayısı 94 dolayında olan Ardahan Derneklerinin bir araya gelmesine katkı sunmuş bu vesile ile yapılan tüm toplantılara katılmıştır.
Üç aylık süre içerisinde gerçekleştirmiş olduğumuz bu çalışmalar sonucu Ardahan Derneği İstanbul’da saygın bir konuma gelmiştir. 1987 yılında dernekçiliğe soyunan Ardahanlıların 22 yıllık süre içersinde gerçekleştiremediği dernekçilik ve faaliyetler üç aylık süre içerisinde gerçekleştirilmiştir. Bizim bu çalışmamız Kapıları kapalı olan, kişilerin himayesi altında bulunan, çantalarda taşınan, yöneticileri Ardahanlı bile olmayan, sadece kaz geceleri yapmakla yetinen, dernekleri ve Ardahan kimliğini kendi siyasi menfaat ve çıkarları için kullanan derneklerin gölgede kalmasına neden olmuştur. Yıllardır Ardahan derneklerinin birleşmesi önünde takos görevi gören bu şahıslar yıllarca bir araya gelmemesine rağmen oluşumuna emin adımlarla başlayan Ardahanlılar Dernekleri Federasyonun kurulmaması için ortak çalışma içerisine girdiklerini üzülerek belirtmek isterim. Bu derneklerin çoğunun belirli bir mekanı bile olmadığı gibi yıllardır aynı başkanlar tarafında idare edilmektedirler. Bazı derneklerin başkanları derneği alet ederek kendilerini veya aile bireylerini siyasi partilere pazarladıklarını da hepimiz bilmekteyiz. Yine bu derneklerin içerisinde zaman zaman görev alan bazı basın mensuplarının bazı yerlere talep olmaları ve bu taleplerinin yerinde görülmemesi üzerine kişisel hırslarına basını da alet ederek toplumu farklı yerlere sürüklediği ve yalan yanlış haberler ile kamuoyunu yanılttığını yakinen görmekteyim.
Kuruluş aşaması devam eden Ardahan Dernekleri Federasyonu Başkanlığı için benim özel bir talebim olmamıştır. Bu görev dört İl Derneğinin ve dört ilçe derneğinin katıldığı bir toplantıda bir il derneğinin çekimser kalması ve bir ilçe derneğinin de karar alınmadan önce toplantıda ayrılması sonucu kalan altı dernek başkanı tarafında kabul görmüştür. Toplantıya katılıp çekimser kalan Kağıthane Ardahan Dernek Başkanı Güven Doğruyol’un tutumu açık ve net olmasına rağmen diğer dernek başkanları toplantıya katılıp onay verdiği halde Federasyonun ciddiyet kazanmasında sonra karar değiştirmeleri sonucu Federasyon kuruluşu aksamaya neden olmuştur.
Ardahanlıların Birlik ve Beraberliği için iyi niyetle gösterdiğim bu çaba maalesef art niyetli ve Ardahanlıların bir araya gelmesinde rahatsızlık duyan ve yıllarca Ardahan Derneklerinin önünde takos görevi gören kişi ve kuruluşların başarısı ile sonuçlanmıştır. Bu kişiler şahsıma yönelik yapmış oldukları anti propaganda sağlığımı bile olumsuz etkilemektedir.
Sultanahmet Sarayburnun’da yapılan toplantıda bana verilen Federasyon Başkanlık görevini bıraktığımı belirtmek isterim. Bu süre içerisinde İstanbul Ardahanlılar Derneği Başkanlık görevimi sürdürerek Ardahanlıların hak ettiği saygın dernekçiliği Yönetim Kurulundaki arkadaşlarım ile sürdüreceğim. Başkanlığını yapmış olduğum İstanbul Ardahanlılar Derneği Ardahan Dernekler Federasyonun kurulması için gereken çabayı gösterecektir. Federasyon Başkanlık görevinin şahsim üzerinde tartışılmasına müsaade etmeyeceğimi belirtmek isterim.
TUNCER DAĞ
İstanbul Ardahanlılar Dernek Başkanı

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan