Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 55
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 125 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 214 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 219 Gün Gelmedi
atlantis 240 Gün Gelmedi
baris dursun 241 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 250 Gün Gelmedi
adacala 250 Gün Gelmedi
admin 252 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 253 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
KİM KİME ..
Yazar Fakir - Temmuz 22 2009 - 04:53:15
KİM KİME EĞİTİMDEN BANANE/Şemsettin ŞENEL

Şemsettin Şenel Bizim memleketimizin insanlarının eğitimine ne zaman sahip çıkıldı ki, şimdide geri kalmanın acısını yaşayalım. Bu üçüncü sonunculuk, birincisi vız geldi. İkincisine de sayın vekilimiz Ensar ÖĞÜT beyin birtakım dershanelere alarm vermesi öğretmen yinelemesi, kitap gönderme kampanyaları başlatması hanı kimin umurunda ..
Şimdi üçüncü sonunculuğu da sağ olsun sayın rektörümüzün çığlıkları olmasaydı kimin umurunda olurdu, sağ olsun bizim aydın bürokratlarımız masadan kalkar mıydılar?!.
Ne yapsınlar yorulmuş kahramanlar ..
Bir zamanlar Ardahan, Artvin, Tunceli İlleri birinciydiler de, şimdi ne oldu da sonunculuk oynuyorlar. Öyle ya birinci olduğumuz zamanlar bu illerdeki başarıları kıskanarak yakışır olmayan, 'orası küçük Moskova' çığlıkları atıyordular ..
Niye zamanın aydınlarını aşamıyorlar ve de kullanamıyor onlar vatan haini, memleket düşmanı gözüyle bakılıyordu. Şimdi okullarımız medreselerden beter, kuran kursları, kafalarına göre insan yetiştirmenin mücadelesi verilirken kim takar ÖSYM sonunculuğunu ..
Kimler ne kadar oyun oynasalar da gerçek Ardahanlı aydınıyla, eğitimcisiyle, İşadamıyla ve de yatırımcılarına daha çok görev düşüyor.
Boş konuşmalarla değil, Sayın Rektörümüzün ve de vekilimizin mücadele ve haykırışlarına destek olarak katkı sunabiliyorsak ve de değerli Ardahan basınımıza ivme kazandırmış sesini haykırışlarına kulak verelim, yanlarında olmak bizlerin asil görevi olmalı.
Bir eğitimci ve dernekçi olarak üzüntülerimi azaltma noktasında o gün ki Sabah gazetesini ve ÖSYM merkezini arayarak tepkilerimi dile getirdiysem de tatmin olmadım. O zaman gelin Ardahanlı hemşerilerimiz, bürokratlarımız,eğitim mensupları, işadamları, sivil toplumcu dernek ve vakıflar,gönüllü Ardahanlı öğrencilerimize eğitim seferberliği uygulaması başlatalım ..
İşadamlarımız ağa seçilme yerine öğrencilerimize burs verelim özel eğitim yurtları yapalım, her dernek üç öğrenci hazırlasın başarısı olsun, sayın disiplinli ve çalışkan valimiz tüm çaba ve çalışmaların yakınan takipçisi ,sayın milli eğitim müdürümüz taşıma sistemini,sayın belediye başkanımızda Ardahan çocuk olması avantaj ve şanslarını kullanarak, ÖSYM hazırlanan öğrencilerimizin tespitini yaparak bilmezken sağlaması ve de iş takibini yapabilirse bakalım o zaman Ardahanlı başarısız mı olur?..
Bizler hep Ardahan da aç susuz yalın ayak, parasız pulsuz okumadık mı o zaman Ardahanlı birinciydi de şimdi ne oldu?..
Öyle ya her gelen hoca kedine göre Ardahanlı yetiştirdi herkes sustu gıkını çıkarmadı,oh ne güzel öğretmen alkışlandı olan Ardahanlı çocuğa oldu ÖSYM mi hazırlandık …………….. Neye mi hazırlandık kim bilsin.
Şahsım emekli olduktan sonra 'memleketime, köyüme neler yapabilirim?' diyerek işte Bülbilan festivalinin ses getirmesi Ardahan Ardanuç yolunun yapımına, köyümün kanalizasyon yapımına katkı sunması niye olmasın derler ya mama ağlayana var. Biz deriz ki biriler inin Ardahanlı üzerinden ne politika yapmasına izin vermeyelim, bizim değerlerimizi bizlere karşı kullananlara da yazıklar olsun ..
Gelin gerçek Ardahanlı olalım değerlerimize sahip çıkalım zorlayalım kapıları açtıralım, ekonomi düzelsin nefes alsın Ardahanlı, hayvancılığa önem verilsin değerler yerini bulsun, teşvik için yatırım yapıp kaçanlar utansın.
O zaman Ardahanlım arkamda beni seven, benim değerlerim savunan birilerinin varlığıyla gururlanacak, şahlanacak eksi-35 dereceler deki soğuklar onu üşütmeyecek, parası olacak, dolandırılmayacak, yüzü gülecek, eğitimde birincilik oynayacak mı oynamayacak mı --yollar bitmez amma dertler biter, bilgide bitmez bilgiyi başarıya taşımaya var mısınız böyle bir kampanyaya olmaz mı, olur olur biz Ardahanlıyız Kafkaslılığımız tutarsa her şeyin üstesinden geliriz.
Saygılarımla emekli öğretmen
senelsemsettin@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan