Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 83
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 129 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan'ın sorunları ..
Yazar Fakir - Ağustos 07 2009 - 17:13:21
Ardahan'ın sorunları ..
Sinan Onay/DSP İl Sekreteri

Sinan Onay Bu yıl onuncusu yapılacak olan Ulusal Ardahan Bal Festivalinin en iyi şekilde geçmesi amacına ulaşması için tün Ardahan halkının destek vermesini ve birlikte olmasını diliyorum. Ardahan Üniversitesinin açılmasında Polis Okulunun gelecek olmasında katkıları olan herkese teşekkür ediyorum.
Ardahan'ımızın sorunları çözülememek durumda değildir yeter ki çözülmek istensin. Sorunlarımıza kısaca bakalım:
EKONOMİK SIKINTI: Ardahan esnafının kritik durumdan geçtiğini vergilerini, elektrik faturalarını, çek ve senet borçlarını ödeyemez durumda oldukları acil eylem planlarını Hükümetin bir an önce devreye koyması gerekmektedir. Takip ve icra işlemi olmayan esnaf hemen hemen bulunmamaktadır. Türkiye geneli son 1 (bir) yılda 950 bin kişinin evine, işyerine ya da maaşına icra geldiği yani her gün 2600 ev ve işyerine haciz yapıldığı 45 bin araçın haczedildiği 100 bine yakın kapanan işyeri ve fabrika 1 milyon 600 bin kanuni takibata intikal eden karşılıksız çek 1 milyon 574 bin protestolu senet iktisatçıların hazırladığı rapor ve ikinci kriz dalgasının geleceği sinyalleri yıllardır geri kalmış Ardahan ın da bu duruma dayanabilecek esnafın az olacağı görülmektedir.Hükümetin çıkardığı kara listelerin silinmesi bankalar tarafından yapılmaması birçok esnafın kredi ve çek almasının önündeki en büyük sorundur.Hükümetin ekonomik krizle ilgili adımlarını çabuk atarak Ardahan esnafını rahatlatması gerekmektedir.
EĞİTİM: Ardahan maalesef SBS ve ÖSS de istediği başarıyı yakalıyamamıştır. Yıllardır yapılan hatalar eğitim sisteminin, Devlet tarafından dağıtılan kitapların alt yapı yetersizliği Ardahan da istenilen başarıları getirememiştir. Gelen Öğretmenler stajyer durmak istemiyorlar gibi yıllardır söylenen aynı nakaratlar gerçekleri görmemize engel olmamalıdır. Komşu illerimiz Kars, Artvin, Iğdır az daha ileri gidersek Erzurum da stajer öğretmenler yok mu? Hangi yetkili çıkıp ta gelecek yıl Ardahan SBS ve ÖSS de hedefi 5 basamak birden ileri götüreceğiz diyebiliyorlar mı? Diyemiyorlar Sınavdan seçimden önce eski Milli Eğitim Bakanı gelmedi mi? ne değişti ki yeni Mili Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU gelince ne değişecek? Ardahan çocuğu başarısız değildir başarısız olanlar da bellidir.
Sayın Ardahan Kurucu Rektörümüz Ramazan KORKMAZ ın açıklamalarını destekliyorum ama sayın Rektörümüz şimdiye kadar nerdeydi Ardahan'ın yılardır sınavlardaki durumu ortada ne gibi çalışması oldu acaba kaç tane Ardahanlı 4 yıllık Üniversite mezunu olan yüksek lisans yapmış Ardahan lı gence iş, ekmek verdi Ardahan lı üniversite mezunu yokmuydu ki başka illerden hocalar getirdi önce bu soruların cevabını bi versin ondan sonra insanlara zıkkım yiyin desin.
YURT SORUNU: Ardahan da devam eden üniversite yurt yapımının bu yıl bitirilmesi gelecek öğrenciler açısından en önemli sorunun halledilmesi anlamındadır.
YOL ÇALIŞMASI: 7 yıldır iktidar da olan Ak Parti 13 km lik Ardahan - Ardanuç yolunu neden bitirmiyor. Bu yol Erzurum, Kayseri, Konya da yapılsaydı 3 ay içinde bitirilirdi. Ayrıca Hoçvan-Hasköy köy yollarının da durumu ortada iken Ak Partinin Ardahan'a bakışını iyi anlamak gerektiğini düşünüyorum.
DSP Ardahan İl ve İlçe Teşkilatları olarak Ardahan'ımızın sorunlarını yakından takip etmekteyiz. Sorunları takip ederken çözüm yollarını da belirlemeye çalışmakta olup iktidara geldiğimizde bu sorunları en iyi şekilde ve kısa sürede çözeceğimizden Ardahan halkının şüphesi olmasın.

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan