Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 75
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 125 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 215 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 219 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 241 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 250 Gün Gelmedi
adacala 250 Gün Gelmedi
admin 252 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 253 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
HOÇ-FED Atağa geçti mi?
Yazar Fakir - Kasım 25 2009 - 18:39:51
HOÇ-FED Atağa geçti mi/Rodi Baz

Rodi Baz Hoç-Fed'in 15 günde bir paryodik olarak yaptığı kahvaltılı toplantılara devam kararıu aldı.
Yakın tarihte kongresini yaparak güven tazeleyen Murka köyü derneğinde düzenlenen kahvaltılı toplantıya Hoç-Fed yöneticilerinin yanı sıra Murkal’lı kongre delegeleri de katıldı.
Hoç-Fed’in çalışmalarının masaya yatırıldığı toplantıda, önümüzdeki sürece ilişkin proje ve çalışmalar hakkında bilgi verildi. Delegelerin de söz aldığı toplantının ağırlıklı gündem maddesini, sürece ilişkin politikalar ve Hoç-Fed’in çalışmaları oluştururken, yeni döneme ilişkin görüş ve öneriler de sunuldu.

**Hoç-Fed Başkanı Osman Avşar, Delegelerimizi karar sürecine katacağız…

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hoç-Fed başkanı Osman Avşar, “Son dönemlerde yaptığımız toplantılardan edindiğim izlenim, komisyonların bir an önce kurulması yönündedir. O nedenle de Hoç-Fed yönetiminin belirli aralıklarla bir araya gelerek düşüncelerini olgunlaştırıp delegelerimizle paylaşmalarıdır. Bu nedenle yakında boğazda delegelerimizle yapmayı planladığımız yemekli bir toplantıyla delegelerimizin görüşlerini de almayı ve onları da Hoç-Fed karar sürecine katmayı düşünüyoruz. “ dedi.

**Murka Dernek başkanı Ömer Tağ: ‘Ekonomik sorunlar bir an önce çözülmeli ..’

Daha sonra söz alan Murka Dernek Başkanı Ömer Tağ’da yakın tarihte yaptıkları genel kurul konusunda bilgilendirmede bulunarak, “Biz demokratik bir kongre süreci yaşadık. Köylülerimiz ciddi bir katılım gösterdiler. Bu nedenle hepsine teşekkür ediyorum. Öte yandan Hoç-Fed delegelerinin de bundan böyle toplantılara katılması da Hoç-Fed’i güçlendirecektir. Ayrıca Hoç-Fed’e katıldığımız günden beri söylediğimiz bir şey vardı. Ekonomik alt yapı. O noktadaki ısrarımız hala sürdürüyoruz. Bu konuya da Hoç-Fed bir an önce çözüm getirmesi gerekiyor” dedi.

**Muhlis Aktürk( delege): ‘Hoç-Fed bir tabela derneğinden ibaret…’

Daha sonra söz alan Murka delegesi Muhlis Aktürk, Hoç-Fed’in bir tabela derneğinden öteye gidemediğini, Hoçvan halkının beklentilerine cevap olabilecek elle tutulacak hiçbir aktivitesi ve çalışmasının olmadığını söyleyerek, Delegelerin neden karar süreçlerinin dışında tutulduğunu sordu. Aktürk, “Vaat ettiğiniz projeler bir yana, bu güne kadar hiçbir sosyal, kültütel aktivite dahi olmadı. 21 köyü temsil ettiği iddiasında olan bir federasyonun bu hale gelmesi hepimizi derinden sarsmıştır. Arkadaşlarımız derhal bu konularda delegelerin de içinde olduğu toplantılar yaparak, komisyonlar kurmak suretiyle çalışmalar yapmaları gerekiyor.” dedi.

**H.Hasköy Dernek Başkanı Halit Avşar:
‘Hoç-Fed’e fazla rol yüklemek doğru değil…’

Aktürk’ün konuşmasının ardında söz alan Hasköy Dernek Başkanı Halit Avşar, Hoç-Fed’e gereğinden fazla rol yüklemenin doğru olmadığını belirterek, “ Bazı arkadaşlarımız, nerdeyse devletten beklenen hizmetleri Hoç-Fed’den bekliyor. Bu doğru değil. Hoç-Fed’in zaten başından beri de böyle bir iddiası olmadı. Elbette projeler hazırlayacak. Ama nihayetinde bunu uygulayacak olanlar da hoçvanlılar olacak. Ancak şunu da belirteyim; Biz Hoçvandaki hayvan pazarını mutlaka kurmalıydık. Bu konuda yetersiz kaldığımız doğrudur. Hiçbir şeye yapamasak da hiç değilse bir tabela alıp oraya koymalıydık. Halk da bu konuda bir şeyler yaptığımıza kanaat getirirdi. Belki birkaç ısrarlı girişimle başarılı bile olurduk” dedi.
Daha sonra söz alan Bayramoğlu başkanı Erdal Koç, “ Evet, biz gidip alanda elimiz cebimizde gezdik. Bu konuda ciddi eksikliklerimiz var.” dedi

**Hoç-Fed sekreteri Akif özer; “600 gün süre istiyorum”…

Hoç-Fed Sekreteri Dernek Yöneticisi Akif Özer “Muhlis Aktürk haklı, Hoç-Fed isim olarak kulağa hoş geliyor ama kurumsal anlamda ciddi sorunlarımız var. Ancak her kesin bir işi gücü ve sorumlu olduğu kişiler olduğunu dikkate aldığımızda , bunun bir gönüllülük temelinde olduğunu ve fedakarlık istediğini hepimiz biliyoruz. O nedenle arkadaşlarımız eleştirilerini yaparken bunları da düşünmeleri gerekir. Demirel bile iktidar geldiği zaman bin gün süre istedi. Hoç*-Fed’in yasal kimliğine kavuşması daha bir yıl bile olmadı” diyerek yapılan eleştirilerin gerçekçi olmadığını ileri sürdü. Bunun üzerine Hoçvan haber Dergisinden Rodi Baz’ın “siz ne kadar süre istiyorsunuz?” biçimindeki sorusuna ise, “ 600 gün istiyoruz” dedi.

**Zeki Tağ(delege):
‘Bir kurum önce kendi içinde kurmsallaşmalı…’

Özer’in konuşmasının ardında söz alan murka delegesi Zeki Tağ, “Bir kurum önce kendi içinde kurumlaşması gerekir ki, daha sonra toplumun içinde kurumlaşsın. Benim görebildiğim kadar Hoç-Fed’in bu anlamda ciddi sorunları var.. Bu güne kadar bir tek komisyonun bile olmamsı bunu gösteriyor. O nedenle Hoç-Fed önce kendi içinde netleşmeli. Ne yapalım ki malzeme bu. Bunu iyi kullanmak zorundayız ” dedi.

**Lokman Aktürk(delege): ‘Her türlü kültürel destek vermeye hazırız…

Daha sonra söz alan Lokman Aktürk’de federasyona her türlü destek ve yardım verebilecekleri sözünü vererek, “Şimdi bakın Hoç-Fed’in bu güne kadar kültürel bir etkinliği olmadı. Ben bu gün bir sivil toplum örgütünde yöneticilik yapmaktayım. Bizim faaliyet alanlarımız arasında tiyatro vb kültürel faaliyetlerde var. Arkadaşlar gerekli çalışmaları yürütsünler biz seve seve destek veririz, Başta tiyatro olmak üzer her türlü etkinliğe katkı sunarız.” dedi.

**Nebioğlu Dernek Başkanı DTP Bel. Meclis Üyesi Yakup Mavzer: ‘ciddi eksiklerimiz var’

Daha sonra Nebioğlu Köyü Dernek Başkanı ve DTP Belediye Meclis Üyesi Yakup Mavzer söz alarak, Hoç-Fed’de ciddi eksikliklerin olduğunu, bunu aşma
noktasında gayretlerinde olduğunun altını çizerek, “eksikleri aşma noktasında belli bir yavaşlamanın olduğu doğrudur. Ancak bilinçli bir çabayla aşılacağı inancındayım” dedi.

**Bir sonraki toplantı boğazda bir restoran’da…!!!

Bir sonraki toplantının 15 gün sonra boğaz’da bir restoranda yapılması yönünde görüşlerini de dile getiren Hoç-Fed başkanı Osman avşar, “ Biz yer ve saat konusunu arkadaşlarımıza bildireceğiz. Bu toplantıya delegelerimizin tamamının katılmasını istiyoruz” dedi.

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan