Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 24
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 27 Gün Gelmedi
abdullahank 179 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 268 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 273 Gün Gelmedi
atlantis 294 Gün Gelmedi
baris dursun 294 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 303 Gün Gelmedi
adacala 304 Gün Gelmedi
admin 306 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 306 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Kayıp Kentli Hülya Avşar ve malum bisiklet ..
Yazar Fakir - Aralık 30 2009 - 21:53:19
Kayıp Kentli Hülya Avşar ve malum bisiklet ../Ali Kaya

Ali Kaya Hep Cumartesiye denk geliyor yazılarım, çıktık erkenden.
Eve geldim yorgunum. Bizim toprak ve diğer yeğenlerim Şhov TV'de ki Acun Ilıca'nın programını izliyorlar.
Bende katıldım izlemeye. Programın Erzurum da yapılışıydı birazda izlememin sebebi. Hülya Avşar'ın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyordum.
Acun’un ‘Ben övünerek söylüyorum 'Erzurumluyum' demesiyle’ heyecanlandım, birazdan bizim hemşerimizde diyecek ki; ‘ Bende komşu il Ardahanlıyım, bende övünerek söylüyorum, bende Ardanalıyım’ demesini çok isterdim ..
Hemşerimizin Ağrı'da yaptırdığı Cort tenisi tesisi aklıma gelince, bir kez daha üzülüyordum. Kayıp Kentli hemşerimizin, doğduğu yerleri unuttuğunu. Kayıp Kenti unuttuğunu ..
Ağrıda yaptırdığı, Cort tenisi tesisiyle de anlamamak için ahmak olmak gerekirdi. Ardahan’da bir kedisi bile olmayan hemşerimizin o büyük TV kanalın da ağzından Ardahan cümlesinin çıkmasını çok isterdim ..
Şimdi diyecekler ki; ‘Koskoca Hülya Avşar, gelip Ardahan’a inek mi sağsın baba!..'
Yok sağmasın, sadece Ardahan desin… o artık yaşlanmış olsada güzel dudaklarından Ardahan ismi bir çıksın, dişimi kıracağım ..

Nilüferin ‘Ta Uzak Yollardan’ şarkısını dinliyorum, ta uzaklar diyince Sarıkamış şehitleri için 2 bin kilometreyi aşan ve Ardahan'a gelen bisikletçiler geldi aklıma. Sabahın köründe, Fakir dayının telefonları kırmasıyla uyandırıyordu annem beni, Matbaaya gider gitmez nefes almadan, kameraları fotoğraf makinelerini vurduk sırtımıza, Barış abiyle çıktık, yola ..
Ha unutmadan patronumuz Fakir dayının çok meşur bir özelliğini anlatacam şimdi. Patron ve dayım yapılması gerekenleri söyler içerde, sonra arkamızdan da bağırır, o son söyleyişlerini çok hızlı ve heyecanlı söylediği için bugüne kadar anlayan çıkmadı ..
Ama o gün söylediği, 'Vali bey’i bisiklete bindirmeden gelmeyin, en az 500 metre pedal çevirmeli ki, Türkiye sallansın, Ardahan'ı tanıtsın ..'
Gidiyoruz malum bölgeye, vali bey geliyor. Her zaman ki o güler yüzüyle bir bakış atıp geçiyor bizi .. Konuşmalar, monuşmalar bitiyor, Fakir dayının lafı geliyor aklıma. Vali beyin yanına korumasından yaklaşılmıyor ki arkadaş, yani, ben her zaman ki Ali, vali bey’e ne yapabilirim, kolumu öyle bir sıktı ki, tüm günün hıncını çıkardı yani ..
Vali bey ile öyle bir ana geldik ki yan yana geldik .. Allahın işi, Valimiz halimi hatırımı sordu, teşekkür ettim valime.
Sonra ‘Sayın Valim, bisiklete biner misiniz? Bizim için mükemmel bir haber kaynağı olacak, Ardahan için belkide .. Vali beyin ‘çocukken binerdim, ama şimdi olmaz’ cümlesini koruması tarafından kolumun koparcasına sıkıldığı anda duyduğum için, fazla ısrarda edemedim, bir kelime daha etseydim, koruma dişimi kıracaktı .. Gelen bisikletlilerin koskoca bir otobüsle geldiklerini de buraya eklemek isterim, valla artık bisikletlemi, otobüslemi geldiler bilmem ..
Velhasıl bir yılı daha geride bırakıyoruz, özlediklerinizle kalıyorsunuz. Beklentiler umutlar üzerlerine kurduğunuz hayatlardan en güzellerini seçiyorsunuz.
'Hayat biz onu planlarken başımızdan gelip geçenlerdir' diyor ya şair ..
Kayıp kentlerde ölüme ayarlı saatler, bir yılı daha geride bırakıyoruz ..
Yılbaşı geliyor, bu yoğun çalışmamızda köşe yazmanın çokta kolay olmadığını da anlatmak isterim siz değerli okurlarıma.
Güzel ve de yoğun bir tempoyla çıktığımız yılbaşı mesajlarına, ‘Baba, biz zati mesaj olmuşuz’ cümleleriyle yılmadan devam ediyoruz.
E malum evlere gecikiyoruz, barış abinin eşi bir yandan benim annem bir yandan. Telefon üstüne telefon. Çalışma masalarımız patronla karşılıklı olduğu için Konuşamıyoruz ki arkadaş, biz konuşurken, Fakir dayı gözlerimize bakıyor, bizden üç cümle çıkıyor ancak ‘He tamam, geliyorum’ ''Gelmiyormusun'', geliyorum, eve gelince falan filan al, ''tamam'', çabuk gellll ,''heeee''... gibi

Kayıp kentten kaçanların başını çeken Niyazi usta ve Soso dayının yanı sıra Kayıp Kentli Hülya Avşar'ın unuttuğu bu Kayıp kentiminin bir de misafiri var, güzel bir misafir, Arzu ablam, Uzun uzun sohbetlerle gideriyoruz özlemlerimizi, eskimiş hatıralı anlatırken, aynı şeylere gülüyoruz, e biraz sıkılyor buralarda belli ama kısa süre sonra dönecek o onları çalan kente ..
Evet, sonuç olarak... Gidenlerin arkasından bir bardak su dökmekle yetindiğimiz, dönerler ümidiyle bir bardak su döktüğümüz kayıp Kentte Arzu ablam gibi özleyenler de olduğu gibi, ''yok ben jordan geldim'' diyip geçenleride görüyoruz..
Ne yazık...
meneksem75@mynet.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan