Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 75
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 259 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
GÖLE ESNAFINA SÖZÜMÜZDÜR ..
Yazar Fakir - Ocak 08 2010 - 19:53:42
GÖLE ESNAFINA SÖZÜMÜZDÜR ..

Yılmaz Kaya Saygıdeğer Göle Esnafı ..

Hepinizin bildiği gibi pazar günü (yarın) Şirin Yeşil Göle’miz için çok önemli bir gün.
Göle Esnaf ve Sanatkarlarının bağlı bulundukları odalarının yeni yönetimini seçeceği bugün hep birlikte sandık başına gideceğiz ..
Halk Bankası ve İş Bankası kapatılan, Küçük Sanayi Sitesi'nin yıllardır tozlu raflarda bekletildiği, ikili ilişkilerin toplumsal ilişkilerin üzerinde tutulup, Göle esnafının seçimden seçime hatırlandığı bugün sandık başına giden esnaf arkadaşlarımın hür iradelerini ortaya koyacak sandıkta kullanacakların oylarının çok önemli olduğunu biliyorum.
Bu önem, YA YILLARDIR AYNI KİŞİLERİN TEKELİNDE olan odamızın şimdiki haliyle devamına yol vermektir..
Ya da YENİLİK diyerek, YENİ BİR BAŞLANGIÇLA, DAHA GÜZEL BİR ESNAF ODASI, ESNAFIN SORUN SIKINTILARINA DAHA DUYARLI BİR YÖNETİM için oyumuzu kullanacağız ..
Benim de aday olduğum GÖLE ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI'NIN yeni bir yönetim anlayışı ile hareket etmesi için çıktığımız bu yolda siz saygıdeğer Göle esnafından oy isterken
Göle'mize sözlerimiz var olduğunu belirtmek isterim..
Bu sözlerimizi 10 Ocak Pazar günü yapılacak seçim öncesi başta, siftah yapmadan kepenk kapatan, vergi, ssk, bağ-kur borçlarını ödemekten zorlanan ancak onurlu duruşu ile Gölelileri hizmet eden esnafımıza, -15 derecede elinde çekiçle ekmeğini kazanmaya çalışan sanatkarlarımızadır ..
Arkadaşlarımla birlikte yönetimine talip olduğum Göle Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nın Yönetimini bizleri laik görürseniz eğer;
1- Göle'nin kalkınmasında büyük rol oynayacak olan Göle esnafının büyük fayda sağlayacağına inandığımız Ardahan Üniversitesine bağlı Göle Yüksek Oklu ve Göle Fakültesi'nin kurulması için tüm Göle halkıyla birlikte geniş çaplı bir alt yapı hazırlığına omuz vereceğiz ..
2- Bölge hayvancığının kalkınması için kurulan Tarım İşletmeleri Gen Merkezi'nin yeniden harekete geçmesi için mevcut yöneticileri ve devletle sürekli işbirliği içinde olacağız ..
3- Yıllardır kuruldu, kurulacak denilen ancak plan, projenin ortada olmadığı Göle Küçük Sanayi Sitesi'nin bir an önce gerçekleşmesi için esnaf odasının bütün imkanlarını ortaya koyacağız ..
4- Göle'nin tanımına büyük katkı sunan ve Göleli süt üreticileri ile işletmecilerinin pazarlama imkanı sağladığı Göle Kaşar Festivali'nin finansörlüğünü bizzat oda olarak üstlenip, kaymakamlık ve belediye, Göle dernekleri, basın ile kaşar üreticilerinin katkılarını sağlayacağız ..
5- Güzelim Göle'ye güzel ismini veren Yeşil Ormanlarımızın Bolu'da ki gibi sanayi sahasına inmesini ve Göleli esnaflar için etkili bir gelir kapısı olması için başta Orman Bakanlığı ile olmak üzere tüm ilgili kurumlarla sürekli iş birliği içinde olacağız ..
6- Dünya Bankası, Avrupa Birliği ile Kaymakamlık projelerine yönelik olarak bütün imkanları kurup, Göleli esnafın Dünya Bankası ve AB fonlarından yararlanması için Göle Esnaf ve Sanatkarlar Odası bünyesinde bir proje hazırlama birimi kuracağız ..
7- Göle'nin şehirleşmesi konusunda büyük önem taşıyan ve yapılırken Göleli esnafın faydalanacağı yeni TOKİ konutlarının bir an önce yapılması için başta siyasilerimizle olmak üzere tüm Göle halkımızla birlikte yeni bir büyük çalışma başlatacağız ..
8- Göleli gençlerimizin spor'a yönelik teşvik etmek için mevcut şehir stadyumunun eksikliklerinin giderilmesi için gerekli yetkililerle iş birliği içine gireceğiz ..
9- Hayvan tüccarlarımızın ve kasaplarımızın ekmek kapısı olan Hayvan pazarının modern bir pazar alanı haline gelmesi ve mezbahanemizin için belediyemiz ve kaymakamlığımızla kol kola girip, güzel bir çalışma başlatacağız ..
10- Göle esnafının bankası olarak bilinen Göle Esnaf ve Sanatkârlar Kooperatifi'nin yeniden açılmasını sağlayıp, kredi sıkıntısına çözüm arayacağız.
11- Bağlı bulunduğumuz ilimiz Ardahanlı yöneticilerle sürekli yakın ilişki içinde bulunup, başta valimiz, belediye başkanımız ve Ardahan kamuoyunun tümünün Göle'de yaşanan sorun, sıkıntıları aynı anda his ettirip, çözümünü isteyeceğiz ..
12- Konfeksiyon ve Sportif malzemeler satan esnafa ek bir gelir getireceğini inandığımız ve Göle'de ki sosyal hayatın canlanması için kurulması planlanan Göle Kayak Merkezi'nin gerçekleşmesi için yeni girişimlerde bulunacağız ..
13- Her ay ayın vitrinini seçip, esnafımızı ödüllendirme yoluyla daha güzel vitrinler sağlayıp, Göle şehir merkezine canlılık getirmeye çalışacağız ..
14- Sık aralıklarla toplantılar düzenleyip, çalışmalarımızı esnafımıza anlatarak eksikliklerimizin neler olduğunu tespit edip, Gölelilerin sunacağı fikirler doğrultusunda hareket edeceğiz.
Bu ve buna benzer sözlerimizi tüm Göle Kamuoyunun önünde bir senet olarak kabul edilmesini isterken, Pazar günü yapılacak olan Göle Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçiminin tüm Göle halkına hayırlı olmasını diliyorum.
09/01/2010

YILMAZ KAYA
Göle Esnaf Sanatkârlar Odası Başkan Adayı

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan