Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 67
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 129 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Kaymakam/Çapan/İmam
Yazar Fakir - Şubat 13 2010 - 08:56:03
Ak Parti Göle İlçe Başkanının skandala neden olan açıklamaları ..

Cengiz Çapan **Çapan’ın tehdite neden olan açıklamaları şunlar;

AK Parti Göle İlçe Başkanı Cengiz Çapan'ın Göle Kaymakamı hakkında yaptığı ve Kaymakamın imamı tehdit edip, kaldırttığı basın açıklaması aynen şöyle:

**Kirli senaryolar ve karanlık maceralar ellerinde patladı ..

Bilindiği gibi Kaymakamların görev süreleri ilçemizde en fazla üç yıldır. Göle kaymakamı iki yılı aşkın süredir görev başındadır. Görev süresinin bitimine yakın bir zaman kalmışken kaymakamın gitmesini her ne sebeple olursa olsun istemek hayatın olağan akışına aykırıdır.
Ben açık ve net bir şekilde ifade ediyorum ki; Kaymakamın gitmesini kesinlikle istemiyorum. Gitmesi için tarafımca yapılmış en ufak bir girişimin ispatı halinde tüm hakaretlerine razıyım. En iyi savunma saldırıdır içgüdüsü ile kendilerinden, haklı olarak hesap sorulmak istenildiğinde siyasete bulaşmış isimleri kullanarak kamuoyu yaratmaya çalışanları ve siyasi saikle buna alet olanları halkımızın vicdanına havale ediyorum.
Aşağıda yönelteceğimiz sorulara, şeffaf ve kamu oyu vicdanını tatmin edecek şekilde cevap verilmesi halinde, son günlerde toplum zihnini meşgul eden olaylarda ki mesuliyetimiz nedeni ile özür dilemeyi de erdem kabul edeceğimizin bilinmesini de ayrıca arz ederiz.

*Bu millete hesap vermeden gitmek yok!..

1- 2008 yılında öğrenciler için alınan 450 adet bisiklet alım ihalesinde ihale üstüne kalan firmadan daha uygun teklif sunan başka bir firma olmasına ve KİK tarafından ihalede tespit edilen bazı usulsüzlüklere rağmen ihale üzerine bırakılan firma ile ilgili ısrarın sebebi nedir?
2- 2008 yılında, "Göle kendi kabanını dikiyor, giyiyor ve satıyor" reklamı ile öncülüğünüzde halk eğitim merkezi bünyesinde yürütülen projede, projeye aktarılan toplam ödenek miktarı ne kadardır, makine bakım ve onarımı adı altında ne kadar harcama yapılmıştır, bu işi yapan kişi veya firma ne şekilde tespit edilmiştir, bakım onarım işi ile ilgili maliyetlerin belirlenmesi için ne gibi bir piyasa araştırması yapılmıştır, üretim için alınan kumaşlar ne şekilde ve ne bedelle tedarik edilmiştir, faaliyet sürecinde işletme maliyeti ve gideri arasında ki denge nedir, zarar söz konusu olmuş ise miktarı ne kadardır, son olarak faaliyetin sona ermesi ile birlikte işletmeye ait ekipmanın akıbeti ne olmuştur?
3- Köylere Hizmet Götürme Birliğince 2008 yılında kaç tane iş makinesi ne bedelle kiralanmıştır? Kamu oyuna yansıdığı gibi Göle Belediye Başkanlığı'nın 7.000,00.-TL bedelle kiraladığı iş makinesinin benzerini sizin 15.000,00.-TL'ye kiraladığınız doğru mudur?
4- Kaymakamlık lojmanında 2008 yılında yapılan mantolama ve tadilat işleri ne bedelle, hangi usulle ve kim tarafından üstlenilmiştir?
5- Geçmiş yıllarda kaymakamlık bünyesinde bazı yapım işlerini üstlenen müteahhitlerle başta Laşet olmak üzere bir çok yerde beraber görünmenizden etik olarak rahatsız olmadınız mı? Yoksa bu görüşmeler işin özel gereğinden mi kaynaklanıyordu?
6- 2009 yılında; Yiğitkonağı, Kalecik ve Budaklı Köylerinin su depolarının fayans işleri kim tarafından ne bedelle yapılmıştır? Bu işin ödemesine ilişkin fatura kim tarafından ve ne miktarda tanzim edilmiştir?
7- İş edindirme projesi kapsamında ilçemizde bu güne kadar kaç kişi bu projeden faydalanmaya hak sahibi olmuştur? İddia edildiği gibi, bazı hak sahiplerinin bizzat makamınıza çağrılarak azarlandığı ve işlemlerinin bir an önce tamamlanması için bir miktar paranın bazı giderlerin karşılanması için Göle'de belirtilen bir iş yerine bırakılması gerektiğinin söylendiği doğru mudur?
8- Yiğitkonağı - Kalecik Köyleri arasında menfez inşaatının bir kooperatif başkanı ve köy muhtarı olduğunu bildiğimiz şahsa ne şartlarla ve ne usulle verilmiştir?
9- Daha önceden denenmemiş kimyasal bir madde kullanılarak yapılan toprak yolların yapım işini yüklenici firmaya ne şartlarla ve hangi usulle verdiniz? İşin teslimi sonrasında ve son günlerde tarafınızca söz konusu yollarda her hangi bir inceleme yapılmış mıdır?
10- Sosyal Yardımlaşma Fonundan, Göle'deki göreviniz süresinde ayni ve nakdi olarak kaç vatandaşımıza yardım yapılmıştır ve bu yardımların toplam maliyeti nedir?
11- Yine aynı fon kaynaklı bazı ayni yardımların gerçek hak sahipleri yerine mali durumu iyi olan bazı kişilerin faydalandırıldığına ilişkin aşağıda belirtilen iddialar ile ilgili;
· Tarafımızca ismi bilinen bir köyümüzde, iki katlı betonarme bir yapıya sahip, mali durumu yerinde ve o köyün muhtarının yakını olan bir şahsın evinin çatısının malzeme sağlanarak yaptırılması,
· Başka bir köyün ise canlı hayvan ticareti ile uğraşan, traktörü olan ve mali durumunun gayet yerinde olduğu bilinen MUHTARININ evinin çatısının malzeme sağlanarak yaptırılması,
· Emekli olan bir şahsın yaptırdığı 3 katlı bina için başka bir isim kullanılarak bu şahsa demir, çimento, kum yardımı yapılması,
· Vakıf üyesi olan bir muhtarın köyünde ihtiyaç sahibi bir vatandaşımıza ev yaptırma adı altında gereğinden fazla inşaat malzemesi kullanılmış gibi gösterilerek bu vatandaşa oturmaya müsait olmayan bir ev yapılarak fazla malzemenin başkalarına kullandırılması,

Tüm bu ve buna benzer iddialar ile bu işler için bu güne kadar ne kadar malzeme alındığının, malzemelerin ne şekilde dağıtıldığının ve bu malzemelerin yerinde kullanılıp kullanılmadığının, tarafsızlığı kabul edilecek bir heyetle tespit edilerek elde edilecek neticenin şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılması hususunda girişimde bulunma cesaretine sahip misiniz?

Yukarıda şimdilik tespit edebildiğimiz bu soruların cevapları doğru şekilde verildiğinde, son günlerde birileri tarafından sürekli olarak kaşınarak üzerinde yaygara kopartılan bu meselelere müdahil olmaya çalışan kişilerin gizli niyetleri daha net anlaşılacaktır.

Sonuç olarak; bizim devlet işleri ile ilgili hiç kimseye karşı kişisel husumet gütme niyetimizin olmadığı herkes tarafından bilinmelidir. Bu güne kadar da hiçbir devlet kurumu ile ticari bir ilişkimin olmadığı da malumdur. Mesele, taşıdığımız kişisel ve siyasi sorumluluğumuz gereği, hükümetimizce memleketimize aktarılan kaynakların sorumluluk makamında bulunan kişilerce adil ve verimli şekilde kullanılmasını sağlamak için çaba sarfetmektir. Bu çabalarımızdan da vicdan sahibi dürüst vatandaşlarımızın rahatsız olduğunu düşünmemekteyim.

Son günlerde hakkımda açıklama yapan bazı köy muhtarlarımızın da şahsıma karşı her hangi bir şahsi husumetleri olmaksızın eksik bilgilendirme neticesinde bu tür beyanlarda bulunduklarına inanmaktayım. Bu nedenle; köy muhtarlarımız dâhil konuya alaka duyan tüm halkımızla bildiklerimizi ve onların bildiklerini paylaşmaya hazırız. Saygılarımla.
CENGİZ ÇAPAN/Ak Parti Göle İlçe Başkanı

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan