Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 110
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 8 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 247 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 259 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Bu gazeteciler ..
Yazar Fakir - Şubat 22 2010 - 09:26:09
Bu gazeteciler,
bu yazıları hangi sözde gazetecilere yazdılar ..

Kime yazıldı .. Ardahan’da ofset gazetecilik dönemi başlatan, okuruna ilk günlük gazeteyi ulaştıran, Ardahan’da lyaşananları internet yoluyla ilk olarak tüm dünyaya duyuran, yetiştirdiği ekip ile bugün üç günlük gazete çıkartan, Göle’nin tek günlük gazetesini yaratan Gazetemiz’in vasıflı olmaya hazırlandığı sırada sayıları bir hayli artan gazeteci diyemediğimiz kauoyunda muhabir (!) olarak bilinenlere yönelik iki yazı yazıldı ..
Uzun süredir değinmediğimiz gazetecilik mesleği içinde yer alan muhabir (!) lere yönelik yazılan bu iki yazıyı aynen yayınlıyor, yorumu siz okurlara bırakıyoruz ..

**İhbarcı gazetecinin tartaklanması ..

Ülkemizde birçok meslekler toplum nazarında kıymetli değere sahiptirler. Bunlardan biride gazeteciliktir. Gazetecilik mesleğinin şerefli, namuslu, dürüst ve objektif yapılması halinde daha da değerli hale gelir. Ama bunun dışına çıkılır, ihbarcılığa ve iftiraya dönüşürse, haklı olarak tepkilerle karşılaşılır.

Bunun örneği son günlerde Ardahan`da görülmüş, idareciler arasında ve idareciler ile halk arasında ihbarcılık yaparak ortalığı karıştıran niteliksiz bir gazetecinin tartaklanmasını, gazetecilik mesleğine kara bir leke olarak sürülmüştür.
Valimiz Mustafa Tekmen, gazetecilerle yaptığı sohbet sırasında, haberlerin doğru yazılmasını ve haber adı altında iftira içeren karalamalardan uzak durulmasını dile getirdi. Bu toplantıda, "Ardahan`da iftira ve dedikoduya dayalı haberler yapılıyor. Bunlarla toplumda huzursuzluk yaratılıyor ve bu iftiralar daha çokta kamu görevlilerini hedef alıyor. Bunu yapanlara fırsat verilmemeli ve gerektiğinden kulakları
kesilmelidir" demiştim.

Buna rağmen iftiralar durmadı ve hatta giderek arttı. Sözde gazeteci olan ve tazminat ödeyecek mal varlığı dahi bulunmayan bir şahıs, ilimizde 24 bin oy alan Milletvekili Saffet Kaya`ya dahi dil uzatmış, alçakça iftiralarda bulunmuş ve emir aldığı Zafer ile Cavit`in gelecekteki siyasi emellerine alet olarak iftira kampanyası başlatmıştır.

Bu durum devam ederken, Ardahan`da ihbarcı olarak tanınan sözde bir gazetecinin saldırıya uğradığı haberi geldi. 46 yıllık bir gazeteci olarak hiçte tasvip etmediğim halde, yapılan saldırıyı kınamıyor ve haklı buluyorum.

Çünkü yapılan yanlışlıklar nedeniyle saldırıların olacağını ve hatta iftiracı ile yalancıların kulakları bile kesileceğini Valimizin bulunduğu toplantıda söylemiştim. Ne iyi ki saldırıya uğrayan sözde gazeteci küçük bir tartaklama ile kurtulmuş ve kulağı kesilmemiştir. İnsanlara iftira atmanın yanı sıra, uyduruk gazetecilikle birlikte, ihbarcılıkta yapanların son meydana gelen tartaklamadan ders almaları ve halkın sabrını taşıran hareketlerden uzak durmaları gereklidir.
Kasım Tırpancı/23 Şubat Gazetesi Sahibi
**Kukla medya kumpası ..

**İkinci yazı ..

Ardahan’da gazeteciliğin tabir yerindeyse cılkının çıktığı bir dönemi hep birlikte seyrediyoruz.

1992 yılında beri içerisinde olduğumu bu camiada birçok isim geldi geçti. Kimi muhabirlilik kimi gazetecilik kimisi de gazete camiasında işçilik yaptı. Adlarını sayamayacağım bir sürü sima ve isim bu sektörden gelip geçti. Ardahan yeni bir il olmasından dolayı gazetecilikte Ardahan’da henüz rayına oturmamış bir sektör. Öyle ki son yıllarda gazete sayısındaki artış bunun en net göstergesidir. Gazete sayısındaki artış normal şartlarda haber akışını arttırması gerekirken bizde aksine çirkefliği arttırdı. Mahalle bakkalı gibi her köşe başında bir gazetenin açıldığı şu günlerde önü arkası belli olmayan boyalı kâğıtlar Ardahan kamuoyun da gazete olarak dolaşmaya başladı. Arkalarına aldıkları birkaç finansör ile kurulan bu gazeteler bir kumpas kurarak gazete üzerinden ticaret, siyaset ve rantçılık yapamaya çalışıyorlar.

Nasıl ne şekilde açıldığı kim ve kimler tarafından kurulduğu belli olmayan bu yayın organları gizli patronlarından aldıkları emirlerle haber yapıp kamuoyu oluşturmaya çalışırken diğer taraftan da çirkeflik başı 100 TL yevmiye ile basın içinde dolaşıyorlar.

Ardahan’da görev yapan eski bir kurum amirinin kumpas hayali işte böyle başlamıştı. Bir kukla, bir gazete ve her baskıda nefret ettiği birine saldırı. Hem de önü arkası olmadan. Yaşanan bu durum karşısında seyretmekten başka bir şey yapamıyoruz. Gerçi yapacak birçok şey var. Gazete açtıran bu şahsın matbaa almak için verdiği parayı hangi banka üzerinde kime gönderdiğini açıklamak aslında yeterlidir. Ama uygun zamanın oluşmasıyla bunlar bir bir ortaya çıkartılacaktır.

Tabi beklerken de çirkefliklere seyirci kalmak biraz yersiz oluyor. Çirkeflik karşısında çirkeflik yapmak gerekiyor. Fakat kuklayla uğraşmak seviye düşüreceği için asıl muhatabı bulmak için biraz daha bekleyeceğiz.

İnsan bir kez kukla olunca onu oynatmak isteyen birçok kişi çıkacaktır. Ardahan medyasının temizlenmesi içen asıl hedef bu kuklacılar. İhalede siyasette at oynatmak için her sektörü kapatan bu sarraflar şimdide sözüm ona insan sarraflığı yaparak rantlarını sürdürmek için bu şahısları kullanmaya başladılar.

Üye olmadıkları partinin kalmadığı saka kuşu gibi daldan dala konan bu şahsiyetler (!) Siyasi yollardan çözemedikleri işleri kuklalarına havale ederek “Yaz Oğlum” emrini veriyorlar. Yazmaktan başka şansı olmayan bu garibanlar farkında olmadan kendi kuyularını kazıyorlar.
Bülen Kılıç/Hudut Gazetesi Sahibi

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan