Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 21
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 3 Gün Gelmedi
abdullahank 126 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 216 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 221 Gün Gelmedi
atlantis 242 Gün Gelmedi
baris dursun 242 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 251 Gün Gelmedi
adacala 251 Gün Gelmedi
admin 254 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 254 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
ORTADOĞUNUN ŞIMARIK
Yazar Fakir - Haziran 02 2010 - 13:23:18
ORTADOĞUNUN ŞIMARIK ÇOCUĞU BEKLENENİ YAPTI

Ortadoğu da 1948 de İngiliz ve ABD' lilerin himayesinde kurulan İsrail Filistin de yaşayan milletlerin topraklarını işgal etmiş gün geçtikçe bu işgalini de yaygınlaştırmaktadır.

Kendilerine gönderilen Tevrat'ı değiştiren Yahudiler değiştirilen Kitaplarında ve Kabbala prensiplerinde kendi dışındaki tüm milletleri insan yerine bile koymamaktadırlar. Kendilerinden olmayan bir insan onlara göre köle veya
İnsan değildir.

Bu mantığa dini prensip olarak inanan Yahudilerin Ortadoğu ya barışı getirmesi mümkün değildir.ABD seçimlerinde önemli rol oynayan Yahudiler ABD yi de etkilerine almışlar istedikleri gibi kullanmaktadırlar.Bundan dolayı hiçbir ABD başkanı bunlar aleyhinde konuşamamakta konuşan olursa Monica olayında olduğu gibi başına bin bir musibet getirilmektedir.Saddam'ı kuyuda saklayıp sonra yargılatıp konuşturmayıp asan dünyaya rezil eden Yahudiler, Ortadoğu'nun tüm liderlerini Saddam'ı göstererek korkutmuşlar sessiz kalmalarını sağlamışlardır.

Günlerce bombaladığı şehri Gazze'yi yerle bir etmiş, sivil vatandaşları katletmiş şimdi o savunmasız ve askeri olmayan masum şehre yardım eli uzatılınca ona bile engel olabiliyor. Engel olmasını Okyanus korsanlarına taş çıkaracak şekilde insanlık dışı ve orantısız yapıyor.
Bu mesele de Türkiye her hangi bir Ortadoğu ülkesi değildir. Osmanlının hinterlandında kurulmuş bir ülke olan Türkiye, Osmanlının 400 yıl boyunca barış içerisinde yönettiği Bu Filistin-Kudüs topraklarında mirastan hak sahibidir. Osmanlı arşivleri biraz karıştırılsa Filistin Topraklarının II.Abdulhamid'in tapulu malı olduğunu herkes rahatlıkla görür.
Dün 1915 te Osmanlın yapmadığı bir ermeni meselesinden dolayı bizi sorumlu tutan ülkeler II.Abdulhamid'e ait olduğu tapu kayıtları ile sabit olan Kudüs ve Filistin topraklarının da bizim mülkiyetimiz olduğunu kabul etmelidir.
Kaldı ki Bu topraklar Kudüs ve çevresi tüm Müslümanların namusudur. Çünkü ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa oradadır. İsrail yine bu mescidin altını oyarak -Süleyman mabedinin kalıntılarını araştırıyorum diyerek-mescidi yıkmak istemektedir.

Bu gün yapılan bu saldırı sadece bir gemiye değil tüm milletimize yapılmıştır. Bu gemi İsrail'in olduğu varsayılsa nasıl bir tepki gösterirdi sizce. İşte Büyük Türkiye bum meselede kınamakla işi geçiştirmemeli daha somut adımlar atmalıdır.

İslam konferansı örgütünü toplantıya çağırmalı buradan İsrail'le ilgili kalıcı ve bağlayıcı ekonomik ambargo içeren
Tedbirler almalı ve İsrail'le askeri ve ekonomik ilişkiler askıya alınmalıdır. İsrail'in uluslararası toplumdan tecridi konusunda BM, Natove Avrupa birliği nezdinde kararlar aldırmalıdır.
Eğer bu mesele basit bir elçi çekilmesi veya kınanma ile geçiştirilirse İsrail bundan cesaret alıp başka provakatif olaylar yapacağı bilinmelidir.

Bu olay İslam dünyasında ve ülkemizde geniş kitlelerin uyanmasına vesile olacağını düşünüyor bu gemilere korkusuzca binen delikanlıca silahsız bir şekilde silahlı İsraillilere direnen vatandaşlarımızı kutluyor şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor kalanlarına ve milletimize başsağlığı diliyor geri dönenlere de hayırlı güzel ömürler diliyorum.
Dün Çanakkale de yedi düveli dize getiren, istiklal savaşında Tüm batıyı dize getiren milletimiz bu katliamın İsrail'den hesabını bir soracaktır. Uyuyan dev uyanmaktadır. Bu ülke tek yumruk olup kararlılığını tüm dünyaya gösterecektir.
Abdullah İkinci-Göle/abd_ikinci@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan