Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 60
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 129 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 223 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 254 Gün Gelmedi
admin 256 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Gürsel Tekin’i Öğüt, Taştan ve Çetin’mi kesti?!.
Yazar Fakir - Haziran 08 2010 - 09:20:01
Gürsel Tekin’i Öğüt, Taştan ve Çetin’mi kesti?!./Mustafa Küpeli

Mustafa Küpeli CHP İstanbul İl Başkanlığından istifa edip PM Üyesi olan, ancak Kemal Kılıçdaroğlu’nun MYK’sında yer bulamayıp, İstanbul İl Başkanlığındanda olan Göleli Gürsel Tekin’i CHP Ardahan milletvekili Ensar Öğüt, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın taştan ve Göle CHP İlçe Başkanı Baki Çetin’in engellediği ileri sürüldü.
Konuyla ilgili bir yazı yazan göleli Gazeteci Mustafa Küpeli’nin yazısı şöyle;

**Gürsel Tekin’e Sav, Taştan ve Bilgir operasyonu

İlhan Aküzüm’den sonra bakan yüzü görmeyen Kars, Ardahan, Iğdır illerimiz yatırımdan hep uzak kalmıştır. CHP’nin Türkiye’de oyunun artmasıyla yıldızı parlayan ve kurulacak CHP hükümetinde mutlak bakanlık alıp bölgemizin yüzünü güldürecek Gürsel Tekin’i yıpratmak için kimler düğmeye bastı?

CHP 33. Kurultayı, Gürsel Tekin’i yeme operasyonunda CHP Ardahan ve Kars teşkilatlarının olduğu ortaya çıkması, hemşehri desteğini kaybettiğini fırsat bilen CHP İstanbul ilçe başkanlarının kazan kaldırmasına sebep olan bu operasyonu yürütenlerinin affı ve telafisi mümkün olmayan bir davranış.

Bu operasyonla MYK’ya giremeyen Gürsel Tekin’in il başkanlığının bile elinden alınması noktasına getiren Öder Sav’a destek veren partili hemşehrilerimiz ve sessiz kalıp bir açıklama yapmayıp Gürsel Tekin’e destek vermeyen hemşehrilerimize Kars Ardahan Iğdır halkına hesap vermeli.

CHP’nin 33. kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan seçildiği akşam, Parti meclisi seçim kulislerinin yapıldığı gecede Önder Sav’ın isteğiyle Ankara’da toplanan CHP 26 il başkanı toplantısında Önder Sav’a destek sunan CHP Kars İl Başkanı Çetin Bilgir ve CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan’ın, CHP Genel Başkanı seçilen Kemal Kılçdaroğlu’na “Biz Gürsel Tekin’in Genel Başkan Yardımcısı olmasını istemiyoruz” diye faks çektiklerinin ortaya çıkması KAI camiasında üzüntüyle karşılandı.

###Çetin Bilgir, “Önder Sav ,Tekin’in aleyhinde konuş” dedi ama konuşmadım.

Bilgir, “26 İl başkanının Ankara’daki toplantısındaydım. Sn Önder Sav Gürsel Tekin’in aleyhinde konuş dedi. Ben de toplantı sonunda konuşacağımı söyledim. Toplantının sonunda konuşmadığım için Önder Bey sordu? Neden konuşmadın. Ben de dedim ki benim hemşehrimdir konuşamam. Faksı neden çektiniz peki sorusuna hayır ben öyle bir faks çekmedim diye inkar etti. Fakat fakslar Kemal Kılçdaroğlun’da…

###Önder Sav; Gürsel Tekin Karslılık yapıyor

Benim ve bir sürü insanın duyabileceği bir şekilde Önder Sav; her platformumda Gürsel Tekin partinin içini Kars Ardahan Iğdırlı doldurdu. En çok belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi onun zamanında partiye girdi. Müthiş bir şekilde Karslılık yapıyor diye sürekli Tekin’i eleştirmesine karşı Cumhuriyet Halk Partisi Kars ve Ardahan teşkilatının Gürsel Tekin’in MYK’ya girmesini istememeleri hemşehrilerimiz gibi beni de şaşkına çevirmiş durumda.

###Baki Çetin’de Gölelilere hesap versin

Ankara’daki Gürsel Tekin’i yeme operasyonun kulislerinde yer alıp ve bütün gelişmelere destek veren ve en önemlisi Genel Başkan Kemal Kılçdaroğlu’na Gürsel Tekin’i MYK’da istemiyoruz faksının çekilmesine onay verip Göleli bir siyasetçinin yıpratılmasında CHP Göle İlçe başkanı Sn. Baki Çetin de Gölelilere hesap vermeli.

###Öğüt; fakslardan haberi yokmuş!

Ardahan CHP’ye oy vererek CHP’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine tek milletvekili çıkarmasına vesile olan Ardahan’dan rahatsız olmalarını anlamış değiliz. Diğer taraftan CHP’nin Doğu Anadolu Koordinatör Milletvekili Ensar Öğüt; Gürsel Tekin’i Genel Başkan olarak istemiyoruz diye CHP Ardahan Teşkilatı Kemal Kılıçdaroğlu’na faks çekmedi ama Kars teşkilatından haberim yok diyor? Ama iki faks da mevcut.

Şimdi Kars Ardahan Iğdırlıların Vakıf Dernek Başkanlığı yapıp ve bütün gecelerine katılıp KAI’lıları çok sevdiğini söyleyip siyaset yapan Kars Ardahan Iğdırlılar da bu duyarsızlıklarının nedenlerini açıklamalıdırlar.

###Kars Ardahan Iğdır halkı cevap bekliyor

Şimdi Sırrı Atalay’dan sonra Kars camiasında en temiz siyaset yapan, medyada Türkiye’de de herkesten çok dikkate alınan, alnı açık şaibeye bulaşmamış İstanbul’un parlayan yıldızı Gürsel Tekin’in MYK’ya girip genel başkan yardımcısı olmasını engellemek için Genel Başlan Kemal Kılıçdaroğlu’na faks çekenler;

1- CHP Ardahan İl başkanı Sn Yalçın Taştan düğmeye kimin bastığını, neden böyle bir faks çektiğini açıklayarak Ardahanlı hemşehrilerimize hesap vermelidir.

2 CHP Kars İl Başkanı Sn Av. Çetin Bilgir bu operasyonun baş aktörlerini ve neden böyle bir tarihi hatanın yapıldığı konusunda açıklama yapıp Kars halkına hesap vermeli.

3- Önder Sav’ın partiye ivme katan, yeni bir imaj kazandıran, partiye gönül vermiş Kars Ardahan Iğdırlılardan neden rahatsız olduğunu hemşehrilerimize açıklamalıdır. Eğer Önder Sav bu yazımı kaile almayıp, bizim haklı davamıza saygı göstermeyip, KAI’lılara açıklama gönderip özür dilemezse o zaman çok değerli büyüğümüz İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. Esfender Korkmaz önderliğinde Önder Sav’ın arkasından ayrılmayan, sürekli destek veren CHP Parti meclis üyesi Sn. Ensar Öğüt, Parti Meclis üyesi Sn. Hikmet Çelik, Parti Meclis üyesi Sn. Faruk Demir, Parti Meclis üyesi Sn. Korkmaz Karaca, Yüksek Disiplin Kurul Üyesi Sn. İbrahim Yılmaz, olayları sessiz izleyen Parti Meclis üyesi Sn. Yücel Artantaş ve Parti Meclis üyesi Sn. Oya Araslı bu husumetin hesabını sorup bir basın açıklamasıyla hemşehrilerimizi aydınlatmalıdır” diye düşünüyorum.
mustafaküpeli36@gmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan