Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 17
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 125 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 215 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 220 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 241 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 250 Gün Gelmedi
adacala 250 Gün Gelmedi
admin 253 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 253 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Alın bunu içeri!..
Yazar Fakir - Temmuz 28 2010 - 13:31:24
GÖLE GÖZLEM GAZETESİ'NİN BAŞ YAZISI
Alın bunu içeri!..

Göle'nin Tek Günlük Gazetesi Göle Yeni Gözlemin Gözlemleri .. Göle’de yaşanan hırsızlık olayları Kaymakam ile AKP İlçe Başkanı arasında yaşanan tartışma ile bir anda yön değiştirdi ..
Gerçi kaymakam ile iktidarın temsilcisi ilçe başakanı arasında ki tartışmalar ezelden gelen bir tartışmanın devamıydı ..
Hükümetinin kaymakamı olan Ali Uysal hakkında söylemediğini bırakmayan AKP’nin Göle ilçe başkanının en son yaşanan ve ard arda meydana gelen hırsızlıkları sorup, kaymakam Ali Uysal’ın hesap vermesini istemesiyle başlayan sözleriyle bir anda güandemi değişen ilçemizin bir gazeteciside ele aldığı yazısında çok dert yanarken, son yaşananları, ‘Dün bana, bugün de sana’ deme misaline getirmiş ..
Doğru’da yapmış!..
Çünkü o meslektaşımızın bugün kü kaymakamla yıldızı bir türlü barışmayan AKP İlçe başkanına yazıp, gönderdiği mesajlarının her satırının altı tek tek çizilmeli ..
Bu yapılırken de o meslektaşa bir şeyde sorulmalı!..
Evet Göle’de gerçek anlamda gazeteci, gazete sürecini başlatan bir ekibin es geçildiği, yada görmezlikten gelindiği o yazıda yazılmayanları şimdi ben tek tek sıralayacam, bugün, yarın gidecek olan kaymakamın, yerine gelecek kaymakama ve eğer zaman bulup, birlikte çakır keyf yaptığı yakın dostlarına bunları anlatmak için ..
Gerçi o yakın dostlarının da gazeteci meslektaşımızın yazdıklarını yakından bildiğini de bilirim ya neyse ..
Çünkü neyse dememin nedeni, dünkü kaymakamlarla da dost olup, hesap kitapları üzerlerinde çevirenlerin neyseye değmeyecekler olduğunu tüm Göle iyi biliyor ya yine de neyse ..
Dönelim mi asıl konumuza?..
EVET dediğinizi duyar gibiyim ..
Gelelim efendim, gelelim, ama öyle Şhow TV’yi izler gibi yazdıklarımıda ezbere okuyup, geçmeyin sakın ..
Çünkü balık hafızalı bir toplum olduğumuzu hatırltırım ..
Dönelim konumuza;
İlçe de yaşanan hırsızlıklar ardından gündemi ve yaşananların yönünü değiştirenlerin, ‘Alın bunu içeri’ başlıklarıyla yaşananları özetlemeye çalışırken birilerinin bizi atlayıp, bizim yaşadıklarımızı es geçmesinin bir anlamı varmı bilmem ama bizim o süreçte, yani bugün kaymakamdan dert yanan, kompolcu, hırsız olduğu yönün de suçladığı bugün kü kaymakamlardan önce ki kaymakamlarla bizim verdiğimiz mücadeleyi birileri saklamaya kalksada şu an bu yazıyı okuyan Göleliler gibi Göle’nin eski kaymakamlarıda yaşananları iyi bilirler!..
Son 10 yılda her gelen kaymakamın sorun çıkardığı, sorunlara neden olduğu Göle’de net anlamda 4 kaymakamla dişe diş, kana kan mücadale veren bir ekibin başındaki bir gazateci olarak bugün kü kaymakamın eskilerine nazaran yine de uzlaşmacı, toplum içinde bir kişiliğe sahip olan biri olarak (Yiğidi öldür, ama hakkını ver örneğiyle) değerlendirdiğimin bilinmesiye birlikte 3 yıldır görevde bulunduğu ilçesinin köy yolları başta olmak üzere hangi sorununu çözdü?
Çapan’ın ve birçok Gölelilerin ileriye sürdüğü ağır suçlamalarla suçlanan kaymakamın gitmek üzere aldığı kilosuda ya bu Göle’nin suyunun kaymakamlara iyi geldiğini, yada yaşanan stresin derecesini ortaya koymuyor mu?
Evet Alper Faruk Güngör ile yaşananları anlatıp, bizim nerede olduğumuzu unutup, es geçenlerin önceki kaymakamlarla, bu kaymakamla olan ilişkilerinide masaya yatırıp, sorgulamak gerekmez mi diye de sormak gerekiyor.
Çünkü bir çok Gölelinin küçük bir iki çıkardan dolayı ‘çok iyi deyip’ yanında göründüğü İlçe Kaymakamının aslında Göle’ye geldiğinden beri tek başına, yanlız kaldığını da belirtmekte fayda var ..
‘Alın bunu içeri’ derken bunu söyleyenlerin kendilerini deveden büyük fil olarak gördüklerinden geldiğini, buna neden ise Göle gibi yerlerde hep buzlar çözülünce filimlerinin oynandığı, diğer en önemli etken ise biz Gölelilerin, ‘Gelene ağam, gidene paşam’ demeyi kendimize aslı bir görev olarak seçmemizden geldiğini de bilmek ve unutmamak gerekiyor.
Evet dün bir baş okşatma, bir bardak çay içme karşılığında Alper Faruk Güngör’ün ve diğer kaymakamlarının emir kulu olanların bugün kü kaymakamı da pohpolamasını normal görmek gerekir ..
Çünkü biz Gölelilerin bir alışkanılğıdır, biri bizi dövdüğü zaman (hele bu biri bir uzman çavuşsa, bir kaymakam ise!..) hepimiz yere düşene tekme vur misali birbirimizi yer, etimizi koparırız bugün Çapan’a yaptığımız gibi ..
Çünkü konu Çapan olunca akan suları durduran Göleliler her seçimde de Çapan’ın başını çektiği partilere ful oy verir ..
Çapan’ın halktan kopuk, halka üstten bakışının bunlara katkı sunduğunuda unutmayarak, birilerinin, ‘Alın bunu içeri’ demesini onaylamamak, karşı çıkmak, direnmek gerekir ..
İçeri alınmak istenen düşmanımız da olsa ..
Evet dün yaşananları seçerek anlatmak ne kadar samimiyetliksizse, bugün yaşananları savunmak veya karşı çıkmakta o kadar samimiyetsizliktir ..
Bu nedenle öyle rast gele, emri vaki, yada yönlendirmeler yaparak birilerini içeri aldırmamak, ‘İçeri alın’ diyenlere de karşı durmak gerekir ..
Görüp, söylemeyen, bilip susan en az hatayı işleyen kadar suçlu olduğunu bilerek ..

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan