Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 59
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Kumanya dağıtarak vekil olunur mu?
Yazar Fakir - Ekim 31 2010 - 17:54:08
GÖLE GÖZLEM GAZETESİ'NİN BAŞ YAZILARI
Kumanya dağıtarak vekil olunur mu?

Göle'nin Tek Günlük Gazetesi Göle Yeni Gözlemin Gözlemleri .. Yaklaşan yeni bir seçim öncesi Göleli kesilip, sahaya çıkanları Göleli seçmen gibi bizlerde yakından takip ediyoruz.
Zaman zaman gazetelerimizde konuk olan bu isimlerin kimler olduğunu az çoğunuz artık biliyorsunuz.
Başta iktidar partisi AKP'nin iştah açan gücü olmak üzere onu takip eden CHP'nin adaylarının kimler olacağı konusunda tartışmaların her geçen gün alevlendiğini izlerken bu alevin içinde yer almak isteyen isimlerin bazılarının siyasi kariyerlerine, bazılarının ise bürokratik geçmişlerine, bir diğerlerinin de ceplerinde ki paranın gücüne güvendiklerini de görüyor, izliyoruz ..
Kiminin Atalaylar gibi geçmişteki siyasi isim ve aile güçlerine, kiminin ise geçmişte ki bürokratik kariyerlerine, diğerlerinin ise seçimden seçime ortaya çıkardıkları paralarıyla alıp, dağıttıkları kumanyalarla güç gösterisi yaptığı şu günlerde Göleli bir isimin öne çıkıp, yine AKP'den milletvekili aday olacağını ilan etti.
Geçen seçimde de AKP'den aday adayı olan ancak ilk üçe bile girmeyi başaramayan bu isimin Cavit Çetin olduğunu hemen anlamışsınızdır ..
Çetin'in siyasi geçmişi ve kariyerinin ne olduğu konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan Gölelinin bu isimin bir cemaatin Adapazarı'ndan Göle'ye pazarlandığını da biliyor.
Sevap işlemek için harcadığı parayı kumanyalara çevirip siyasallaştırdığı da belirtilen Çetin'in başta Göle AKP İlçe Başkanı Cengiz Çapan'ı, ardından Göle Belediye Başkanını, 56 Köy muhtarını, meclis Üyelerini ve en önemlisi Göle basınını nasıl olup ikna edeceği tartışılır bir durum taşıyor.
Çünkü siyasi kariyeri -30'lar da olduğu görünen bu isimin şimdiden kenara itildiği, ancak Saffet Kaya gibilerine karşı ekonomik güç olarak elde tutulduğunu bilmek ve görmek gerekir ..
Yani Cavit Çetin'in kumanya dağıtarak değil AKP'nin liste üçüne, 10'nuna bile giremeyeceğini bilen Gölelilerin Ardahan'ın iki vekilinin birisinin Göleli olması gerektiği yönünde ki isteğinin bu isim ile gerçekleşmeyeceği şimdiden belli gibi ..
Vur-Kaç taktikleri ile Göle Spor ve Gölelilerden dip köşe kaçarak bu işin olmayacağını kabul etmesi gereken Çetin'in yanında birde şu an Ardahan Telekom'dan aranan eski Telekom Müdürü Zafer Tahiroğlu geliyor.
Bu isimin de Göle adına vekil adayı olacak isimler arasında ilk sıralarda olduğunu kabul etmekle birlikte, son günlerde yaptığı ileri sürülen taktik hatasıyla bir hayli tepki topladığını da görüyor ve izliyoruz..
Dün, yani Telekom Müdürlüğü yaparken demediğini bırakmadığı Saffet Kaya ile bugün (yeniden Telekom'a dönmek için) yakınlaştığı ve bunun için finansörlüğünü yaptığı ileri sürülen Ardahan'da ki bir gazete ve internet aracılığıyla atmadığı takla bırakmayan Tahiroğlu'nun da bir çok Göleli siyasetçi Kaya'nın arkasında ikinci sıraya oynadığı yönünde ki iddiların Gölelilerin tepkisini aldığı da bir gerçektir.
Evet bugün bu iki isimi ele alıp, yorumlarken Erzurum'da oldukları söylenen ama Gölelinin büyük bölümünün tanımadığı bir iki prof'unda başbakanın dediği gibi monşerliklerine güvenip, bazı cemaatlerinde poh pohlamasıyla Göle'de siyasete hazırlandıklarını duyuyoruz ..
Göleliler gibi bizimde çokta tanımadığımız, adlarını, sanlarını bilmediğimiz bu kişileri şimdiden yorumlamak ve raporlamak doğru olmaz diyerek Göle'de ki her geçen gün hareketlenen siyaseti Ankara'da ki simitçi de, İstanbul’da ki tabela ve facebbok derneklerin de, Göle cadde ve kahvelerinde takip edeceğimizi şimdiden belirtiriz ..
**GÖLE GÖZLEM GAZETESİ'NİN BAŞYAZISI/01 KASIM 2010

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan