Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 62
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
CHP İçindeki Muhalefet Topluma ve Tabana Yansıyor
Yazar Fakir - Ekim 31 2010 - 19:47:10
CHP İçindeki Muhalefet Topluma ve Tabana Yansıyor /Mustafa Küpeli

Mustafa Küpeli "Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor. İktidar dokunulmazlıkları kaldırılmıyor. Yolsuzlukların üzerine gitmiyor. Kendisine laf atanın telefonlarını dinliyor ve cezalandırılıyor. İç ve dış meseleleri ortada.. 600 milyar dış borç bir tarafta, demokratikleşme bir tarafta. Sosyal sorunlarla boğuşurken Ergenekon meselesi Türkiye’yi meşgul ediyor. Açılımlar başarılamadığı için, Türkiye’yi zor günler bekliyor. Ak Parti sıkışınca CHP ve MHP’yi eleştiriyor. Bu kadar sorun varken CHP haklı olarak bu anlamsız kavgalara cevap vermek zorunda kalıyor.
Genel seçimde %47, referandumda %58 oy alan 2011 seçimlerini de kazanabilmek için birlik bütünlük içinde oyu artırmak için gece gündüz çalışan AK Parti, çabası karşında CHP, AK Parti’nin yanlış tutumlarına karşı halkı örgütlemek için önce parti bütünlüğünü sonra da Türkiye’nin bütünlüğünü sağlaması gerekirken, kendi parti meclisi ve MYK içinde muhalefet yapılıyor. Partinin tepesinde yum sağlanamamışsa taban ne yapsın

Baykal’ın istifasından sonra oluşan Parti Meclisi ve MYK üyelerinin uyumlu çalışmasına rağmen, Önder Sav, 33. kurultayda kendisine rakip gördüğü Gürse Tekin’i önce İstanbul İl başkanlığından alınmasına vesile oldu, sonra da MYK’ye almamak için aylarca direndi. 13 Ekim de İzmir’e Bornova belediyesinin Mevlana Kültür Merkezi’nin açılışı için İzmir’e giden Gürsel Tekin’in CHP İzmir Parti Teşkilatı tarafından karşılanmamasına yine MYK’daki yöneticiler organze ettiğini, Karşılamaya gelenler Açılışa katılanlar sesli olarak bir şekilde söylediler.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’i çok yoğun bir halk kalabalığı karşılarken, CHP İzmir il, ilçe ve belediye başkanlarının hava alanında olmamaları benim gibi herkesin dikkatini çekmiştir.
Gürsel Tekin!i havaalanında karşılamayan Parti Teşkilatı, 2 saat sonra yapılan Mevlana Kültür Merkezi’nin açılışına katılmaları herkes tarafından yadırgandı. “Bu ne perhiz, ne lahana turşusu” şeklinde tepki topladı.
###Tepkiler Swiss Otel’de de devem etti
Kars, Ardahan ve Iğdırlıların aynı gece saat 10’da Alsancak SWİSS Otel de hazırladıkları toplantıya; CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Bornova Belediye Başkanı Kamil Oktay Sındır, Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, Kars Ardahan Iğdır Dernek Başkanı ve yöneticileri ve üyeler katıldı.
Bu toplantıda İzmir CHP İzmir İl yönetim Kurulu Üyesi Polat Manduz, Tekin'e yapılanın yanlış olduğunu dile getirirken, partili olan bazı Kars Ardahan Iğdırlılar v Partililer de ayını tepkiyi gösterdiler.
Bu olaylar yoğun bir şekilde tartışılırken Ege Bölgesi Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Başkanı Öner Osmanoğulları, bu toplantının başından sonuna kadar tek bir kelime bile etmemesi herkesin dikkatini çekti.
Bana göre, seçim atmosferi içine girilmişken bir partinin içinde hele de en yüksek kurulunda muhalefet etmek zaman kaybından başka bir şey değildir.
Rakip parti "AKP" doğru veya yanlış ama sürekli projeler üretip halkın karşısına çıkarken, CHP'nin yeni projeler üretmek yerine halen kendisiyle uğraşıyor olması hiç doğru bir şey değildir. Bu hal, bütün partililer ve partiye gönül veren milyonları fazlasıyla rahatsız etmişti.
O gün yaşanan olay, İzmir’de yaşayan Kars, Ardahan ve Iğdırlı Tekin sevenlerin, Particililerin büyük tepkisine neden olduğu için Bunu yapanlar karşılığını görecek. İzmir’e gelirse biz’de onları karşılamayacağız şeklinde sitem yüksek sesle dile getirildi.
Kars Ardahan ve Iğdırlıların, ana muhalefet partisinin en yüksek noktasındaki lideri olan Gürsel Tekin’in hedef alınması, Gürsel Tekin'i seven hemşerilerini üzmez mi? Onların partiye kızıp küsmesine ve gönül koymalarına neden olmaz mı? bir düşünün!...
###İlk tepki İzmir’de yaşayan AK Partili bir hemşerimizden geldi. O bile Gürsel Tekin'e yapılan yanlışlık karşılıksız kalmamalı diye gazetelere demeç verdi.
Gürsel Tekin’i Karşılamak için gelen AK Parti Menemen Eski Meclis Üyesi ve İzmir Büyükşehir Eski Meclis Üyesi Tekin Alptekin’in gazetede verdiği demeç aynen şöyle;
13 Ekim de İzmir Bornova Belediyesi’nin Mevlana Kültür Merkezi’nin açılışına gelen, Kars, Ardahan ve Iğdır’ın yükselen değeri CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’i havaalanında karşılanmayan İzmir CHP İl ve ilçe teşkilatları yapılan bu yanlışın hesabını İzmir Kars Ardahan Iğdır Federasyonu’na vermelidir.
İzmir'deki 600 bin Nüfusu ve 300 bin oyu ile 26 milletvekili sıralamasında yer almayan, tek bir belediye başkanı çıkarmayan, son sıralarda ye verilen 3–5 Belediye Meclis Üyesine de hiç bir komisyonda yetki vermeyen, yanı yetkisiz ve işlevsiz belediye meclis üyeliğine razı edilen bir toplumun lideri İzmir’e gelince talimatla karşılanmıyorsa, İzmir’deki Kars, Ardahan ve Iğdırlılar zaman kaybetmeden bu konuyu yetkililerle oturup konuşmalıdırlar. Gizlenerek, es geçerek, yanlışlara göz yumarsak, hesabını sormazsak bu olayları çok yaşarız!
Kars, Ardahan Iğdırlılar, İzmir’deki 600 bin nüfusu ve 300 bin seçmeniyle hemen her dönem CHP'ye kapısını açıyor. Dernekleriyle, federasyonlarıyla arkasında duruyor. Hatta mikrofonu alıp konuşuyor ve Aziz Kocaoğlu’nu alkışlıyor. CHP’ye Belediye Başkanı seçiyor. Ama bizim değerimiz olan Gürsel Tekin'e yanlış yapılıyor. Bu kabul edilir bir şey değildir. Yarın aynı şeyi, biz Kars, Ardahan Iğdırlılar İzmir'e gelen başka bir partili için karşılamazsak iyi olur mu? olmaz mı? Buda tartışmaya açık bur durum.
KAI’lıların gösterdiği bu tepki doğal bir tepkidir. Gürsel Tekin sadece onların hemşerisi olduğu için değil, Türkiye’nin sahip çıktığı dürüst, onurlu bir siyasetçi olduğu için, Gürsel Tekin'e sahip çıkmak, ona yapın haksızlıklara karşı koymak ve hesap sormak herkesin her türlü hakkıdır.
Şimdi kapılarını sonuna kadar CHP İzmir teşkilatına açan, EGE Bölgesi Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyonu Gürsel Tekin’e yapılan yanlışın hesabını sormalı, üyelerine bilgi vermelidir.
Açıkça söyleyelim, Türkiye'de yaşanan her türlü geri gidişe karşı aşı, işi olmayan çaresizlere CHP Umut olacaksa, kendi içinde tek kişiye kilitlenemez. Tek kişiye "Onu istemem başkalının ekibindendir, bunu istemem gelecekte çok büyür başımıza bela olur" demek hakkını tanımaz. Tam da seçim atmosferine girilmişken. Partinin en yüksek organı olan "MYK" kısır çekişmelerle devam edemez. Kendine umut bağlayanları ve bütün partileri rahatsız etmemeli ve üzmemeli. Aksine bütün kadrolarını ve argümanlarını seferber etmeli. Bunu herkes anlamalıdır. Bizden söylemesi!...
mustafakupeli36@gmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan