Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 71
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 3 Gün Gelmedi
abdullahank 126 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 216 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 221 Gün Gelmedi
atlantis 242 Gün Gelmedi
baris dursun 242 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 251 Gün Gelmedi
adacala 252 Gün Gelmedi
admin 254 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 254 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
DİBİNE MAYIN
Yazar Fakir - Kasım 19 2010 - 07:27:44
Yazarlarımızı okuyormusunuz?
ARDAHANIN DİBİNE MAYIN KOYANLAR TEK TEK ORTAYA ÇIKIYOR..

Ramazan Tan Ne yazikki Ardahan ismini kullanarak bireysel çıkarları doğrultusunda koşan dinozorların halen daha neslinin tükenmediğini üzülerek görmekteyiz!
Saygı değer Ardahanlılar:
Bu ülkenin bir parçası olan Ardahan adına neredeyse çeyrek asırdır bireysel çıkarlar doğrultusunda kurulan bazı dernekler yüzünden dernekçilik dibe vurmuş ve toplum nezdinde dernekçiliğe güven gitgide yitirilmektedir.
Özellikle Ardahan’ın il oluşundan sonra Kars, Ardahan, Iğdır üçgeninden nemalananlar ne yazık ki küçük bireysel çıkarlarını koruma pahasına (Ardahan’ın il oluşunu henüz hazmedemediklerinden) küçük bireysel çıkarları uğruna hareket etmeye devam ediyorlar!
Ardahan’ın bir türlü il olduğunu kabullenmeyerek Sözde Ardahan sevdalısı edasıyla bu ismi telaffuz edenler, uzaktan yakından ilgileri olmamalarına rağmen sözde sanayici ve iş adamı sıfatıyla Ardahan’ı temsilen Kars, Ardahan, Iğdır tabiri caizse Bermuda şeytan üçgeni benzeri oluşumlar peşine düşerek Ardahan’ı bölüp parçalamaya ona buna peşkeş çekmeye çalışıyorlar…
Hatırlayacağınız gibi bundan bir önceki yazımda SAHİPSİZ ARDAHAN VE ARDAHAN FEDERESYONU adı altında yazmış olduğum yazıda tüm Ardahan dernekleriyle ilişkili aynı zamanda yeni kurulan Ardahan Dernekler Federasyonu ‘ nu ARDAFED’İ kaleme almış ve bu oluşumun nasıl gerçekleştiğini, bu oluşumdaki derneklerin rollerini ve şu andaki federasyonu neden sahiplenmeleri gerektiğini anlatmıştım.
Yazımı okuyanlar iyi bilirler ki benim bakış açım bireysellikten ziyade toplumsaldır… Toplumdaki tüm bireylerin çıkarlarının toplumsal birliktelikten geçtiğine inanır ve tüm yazılarımda toplumsal gücün ve birlikteliğin kaçınılmazlığını vurgularım.
Sahipsiz Ardahan ve Ardahan federasyonuyla ilgi yazımı Federasyon başkanı Sayın Güven DOĞRUYOL Okuduktan sonra Ardahan birlikteliği için yazıldığı kanaatini taşıyarak söz konusu yazıyı tüm Ardahanlılara E mail yoluyla gönderdi. Buraya kadar her şey normal…
Bu yazıyı alanlardan biri olan Hüsnü BEDİROĞLU Federasyon başkanını arayarak ‘’bu yazı senin yazın değil! ‘Neden herkese servis ediyorsun?’’ diyerek sert bir çıkışla eleştiriyor. Federasyon başkanı ise ‘’bu yazı Ardahanlıların birlikteliğini içerdiği için gönderme gereği duydum diyerek’’ telefon görüşmesini bitiriyor.
Bu görüşmeden sonra Hüsnü Bediroğlu, YENİ BİR MESLEK DAHA HADDİNİ BİLMEZLİK başlığı ile kaleme aldığı yazıda; ‘’Sivil toplum kuruluşları her ne kadar çoğalırsa çoğalsın hiç birisi birinin benzeri ve müstevli (Bir yeri istila eden, yönetimi altına alan) değildirler. Her yaratık kendi ayağıyla yürür. Onun içindir ki herkes kendi önünden yerse başkasının eteğini ısırmanın hiçbir manası yoktur. Birileri sanki dili yanmış, sanki kendi başarıları çokmuşçasına, dolaylı yazıyor, onun bir benzeri de sağa sola ikram edercesine servis yapıyor. Evvela kendinize çeki düzen vermelisiniz ki reva görsün. Kimin gölgesinde yatıp kendini kahraman görenlerin teşhiri çok kolaydır.’’ Şeklinde ifade etmişti. Evet yazının bir kısmı böyle devam ediyor.
Şimdi bu yazının içeriğine baktığımız zaman Ardahan’ın birlikteliğine vurgu yaptığımız için bizi İKİ kez köpek yerine koyuluyoruz. Birincisinde önünü ısırmakla ikincisinde Arabanın gölgesinde yatan itlikle suçlanıyoruz(!)
1-) Yazısının başlığı doğru yeni bir meslek haddini bilmezlik… Doğru çünkü Hüsnü bedir oğlu haddini bilmediği bir mesleği seçerek sağa sola saldırmaya devam ediyor.
2-) )Ardahan dernekler federasyonu kurulduğunda federesyonda yer alamayınca kuyruğunu bükerek sahayı terk ediyor.
3-) Geçmişte tabela derneğindeki yöneticilik sıfatını herkes biliyor ve unutmadı(!)
4-) Hüsnü Bediroğlu Ardahan’ın sevdalısı olduğunu söylüyor, eğer samimiyse sanayici olmadığı halde hangi sıfatla sanayici iş adamları derneğinde görev alıyor… Kimi temsilen orda?
5-) Sanayici olmayanlar bu sıfatı taşırlarsa gerçek sanayiciler hangi sıfatı taşıyacaklar?
6-)Tüm Ardahanlıların şiddetle birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu ve ilk defa birliktelik adına bir Federasyonun kurulur kurulmaz samimiyetsizce KASİAD adı altında arenadan kaçışını neden ve nasıl açıklayacak?
7-)Siz Hüsnü Bey! Sanayici olarak hangi sanayi dalında hizmet veriyorsunuz ve kaç kişiye emekleri karşılığında ekmek veriyorsunuz?
Saygı değer Ardahanlılar işte yıllardan beridir Ardahan sevdalılığı adı altında Ardahan ismini kullanarak bireysel davrananlar böyle kendiliğinden açığa çıkıyorlar. Bu ve bunun gibileri Ardahan Ardahan’ı seviyorlar mı sevmiyorlar mı varın siz karar verin! Bunlar Ardahan’ı sahipsiz görerek başıboş altına dinamit koyanlardır. Ama biz ve bizim gibi düşünenler Ardahan ismini kullanarak bireysel çıkarları için Ardahan lobisi haricinde başka oluşumlar içerisinde bulunan, ya da bulunacak olan Ardahan çıkarcı Ardahanlılara itibar etmeyeceğiz ve sizlere teşhir etmeye devam edeceğiz.
Yazının içereginde kullanmak zorunda kaldığım bazı kelimelerden dolayı siz Ardahanlı saygıdeğer hemşerilerimizden özür diliyorum ve sizlerinde böyle seçim tacirlerine ve küçük çıkarcılara destek vermeyeceğinizi umut ediyor saygılar sunuyorum.
Ramazan TAN

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan