Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 70
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Gürsel Tekin çok sabırlı bir siyasetçi ..
Yazar Fakir - Aralık 16 2010 - 08:47:25
Gürsel Tekin çok sabırlı bir siyasetçi ../Mustafa Küpeli

Mustafa Küpeli Türkiye'deki kimlikleri reddederek, yok sayarak, dışlayarak, ötekileştirerek tehlikeli bir tutum için girip bölücü mesajlar veren siyasetçilerin ömürleri hep kısa olmuştur.
Siyaset; dostluk, sevgi, kardeşlik işidir. Çelme takmadan, sıkışınca "Yeni yol" arayışına girmeden, öfkesinin arkasına sığınmadan sebat göstererek, istikrarlı davrananların işidir.
Siyaset yapılırken sebat gösterip sabırlı olmak gerekir. Duygularına yenilip partisi ve partili arkadaşlarına basın önünde cevap veren siyasetçiler, kamuoyu tarafından hep kötü not almıştır.
Son zamanlarda Sn. Gürsel Tekin Türkiye siyasetinde, parti içi muhalefetin en zor dönemlerinden geçerken sınavını başarıyla vermiştir. Tekin, CHP'yi parçalara bölmek için çaba gösterenlerin önüne hep set çekerek, "gerçek siyasetçi"ye örnek teşkil etmiş diyebilirim.
Sabır siyasetçiyi başarıya taşır
Bir örnek vererek yazıma devam etmek istiyorum. Eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Gürsel Tekin'i harcamak için bir sürü açıklamalarda bulundu, partililer arasında olsun, birebir görüşmelerinde olsun, Tekin'i yıpratacak cümleler sarf edip, dışlamak için çaba gösterdi.
Sn. Sav, hiç durmadan yeni yeni taktiklerle Sn Tekin'i aylarca oyaladı. MYK'ya sokmayarak kamuoyunda yıpratmak istedi. Bana göre Tekin tahrik ediliyordu. Sn. Tekin küser, parti aleyhine konuşur, istifa eder ya da teklifleri değerlendirerek başka bir partiye geçer ve kamuoyu karşısında yıpranırdı. Ama bu süreci Tekin sabrıyla atlattı.
Yine Sav'ın gidişinin hemen akabinde CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek'in canlı yayında 70 milyonun karşısında talihsiz açıklamalarına tekbir kelime bile cevap vermedi.
"Yandaş medya" tahrik eden sorular sordu ama hiçbir zaman sinirlenmedi. Dolayısıyla medyanın CHP'yi yıpratacak bütün sorularını yanıtsız bıraktığı gibi bazı zorunlu sorulara cevap verirken de partiyi güç duruma düşürmedi.
Sn. Gürsel Tekin bu süreçte kendisine yapılan haksızlığa karşı da çok sabırlı davrandı. Partiyi yıpratacak tek bir kelime bile etmedi. Son olarak genel sekreterlikten ayrılan Sn Önder Sav'ın giderken yaptığı eleştiriyi hatırlatıp; "Sav; sizin için şöyle böyle konuşuyor" soruları üzerine "Sn Sav; bizim büyüğümüzdür. Her şeyi söyleyebilir ama bizim kültürümüzde büyüklerimize cevap verilmez" demesi herkesi şaşırtmıştı.
###Kim olsaydı İzmir'de basın açıklaması yapar, teşkilatı kınardı
13 Ekim 2010 tarihinde Bornova Belediyesi'nin hizmeti olan Mevlana Kültür Merkezi'nin açılışı için İzmir'e gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Gürsel Tekin'i havaalanında karşılama törenine ben de İstanbul'dan katılmıştım. Ne yazık ki havaalanında hoş bir görünüş sergilenmemişti.
Karşılamaya sadece Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın gelmişti. Karşılamaya CHP İzmir il-ilçe ve belediye başkanlarının katılmadığını görünce merak ettiğim tek şey Sn. Tekin'in nasıl bir tavır takınacağıydı.
Ayrıca ev sahibi olarak Sn Tekin'i açılışa davet eden Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır'ın durumdan çok rahatsız olduğu açıkça belli oluyordu. Ama Sn Tekin hiç bir şey olmamış gibi programı izleyerek en çok Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır'ı rahatlatmış oldu.
###İkinci kötü haber protestocular Sn Tekin'i bekliyorlardı
Bornova Belediyesi'nin önüne geldiğimizde yine Sn. Gürsel Tekin'i bekleyen kötü bir eylem vardı. Restaurant ve bazı müzikli eğlence mekânı sahiplerinden 200'e yakın kişinin oluşturduğu eylemci bir grup "İş yerlerinin gece 12'den önce kapanmasına" tepki göstererek protestoda bulunuyorlardı.
Belediyeye girip, çaylarımızı içtikten sonra açılışa giderken bina çıkışında bekleyen protestocular seslerini yükselterek slogan atmaya başladılar. Sn Gürsel Tekin'le yan yanaydık. Eylemcilerle 15 dakika konuşup, onları ikna ederken yüzünden gülücük düşmedi. Orada yine sabırlı davranarak başarılı olduğunu gördüm.
Önder Sav'ın talimatıyla karşılamaya gelmeyen CHP İzmir İl, İlçe Parti Teşkilatları iki saat sonra "öç alır" gibi açılışa katıldılar.
Gözlerim yine Sn. Gürsel Tekin'i izlemeye başladı. Hiçbir şey olmamış gibi tebessüm ederek partililerle tokalaştı ve yüzü hep gülerek açılışı tamamladı.
Herkes Sn. Gürsel Tekin'in CHP İzmir il, ilçe yöneticileri ve CHP'li belediye başkanlarının bu tutumu karşısında çok sinirleneceğini beklerken, çok ama çok sakin cevaplarla olayı geçiştirdi. Büyük bir centilmenlikle herkesi kucaklaması çoğunu şaşırttı
20 yıla yakındır siyasetini takip ettiğim Sn. Gürsel Tekin, . Bu gibi yüzlerce örnek davranışı arkasında bırakarak, sabırla sebatla bekleyerek bu noktaya geldi. Asırlık siyasetçi gibi tecrübeli, uzağı görerek, belirli bir vizyon içinde yaptığı konuşmalarında gaf yapmayan, partisini zor duruma düşürmeyen bir siyasetçi çizgisinden hiç vazgeçmedi.
CHP'de Önder Sav'ın kurduğu teşkilat ilk günlerde panik içindeydi. "Benim yerim ne olacak?" korkusu onları panikletmişti. Sn. Tekin'le bu konuyu paylaştım. Tekin; "Türkiye korku içinde zor günler yaşıyor. CHP, Türkiye'nin milli sigortasıdır. Halk, CHP'den umut bekliyor. Türkiyemizin, ülkemizin bu zor durumunda çalışkan ve zeki olan herkesle çalışırım. Kaldı ki, ben kindar bir siyasetçi değilim. Türkiye'deki kimlikleri reddederek, yok sayarak, dışlayarak, ötekileştirerek tehlikeli bir tutum içine girmedim. Benimle çalışan Türkiye'yi ve partiyi büyütmek için çalışmalı. Yenilikçi, değişimci, çağdaş, aydınlık yolda CHP'yi iktidara taşıyan herkesle çalışırım.
Türkiye'nin bu zor durumunda partinin önünü tıkayanlarla, üye yapmakla yetinip tabana inmeyenlerle, yoksulun, emekçinin elini tutmayıp popülist siyaset yapanlarla tabi ki çalışmam."
İşte bu özlenen siyasetçinin çizgisi. Çizginin çok düştüğü günümüzde umarım CHP'li ve diğer partilerdeki siyasetçiler Gürsel Tekin'i örnek alarak, Gürsel Tekin gibi davranırlar. Bizlerde özlediğimiz siyaset ve siyasetçilere kavuşuruz…
mustafakupeli36@gmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan