Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 16
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
AYAK OYUNLARI DEVAM EDİYOR
Yazar Fakir - Şubat 12 2011 - 18:00:50
AYAK OYUNLARI DEVAM EDİYOR/Ramazan TAN

Ramanazan Tan Metropollerde yaşamak zor olsada Ardahan'lı olmak dahada zor olduğu her kes tarafından farklı bir bakış açısıyla biliniyor ve izleniliyor.
Büyük şehirlerde yaşam mücadelesi veren ancak gelenek ve göreneklerinden de ödün vermeyen, tarihini ve kültürünü yaşayarak çocuklarınada yaşatmaya çalışan ebebeyinlerin bu haklı beklentilerine cevap vermek adına kurulan dernekler ayak oyunlarına devam ediyor.
Özellikle İstanbul'da kendilerini sivil toplum örgütü olarak gören ama bireysel çıkarlarını ve kariyerizmini toplumun önünde tutanlar yada hep birilerinin arka bahçesi olarak hareket ederek olması gereken güçlü bir Ardahan lobisi oluşumunu engelleyenleri nasıl bertaraf edecegiz.?
Darma dağın olmuş örgütlü gözüken aslında örgütsüz toplumun altında hep bireysel kariyerizm ve bencillik yattığıda artık herkes tarafından görülüyor.
Yıllarca hep siyasilerin arka bahçesi olan bununlada kalmayıp Özellikle de Kars'ı hep sırtında gambur olarak taşıyan bu şirin memleketimiz Ardahan ne zaman gerçek gücüne ve sahiplerine kavuşacaktır.
Kendilerini belli bir süre dernekler içerisinde gören bazı muhterem hemşerilerimiz bakıyorsunuz bir anda kendilerini KAI içerisinde buluyorlar.
KAI içerisinde bulamayanlarda hep ben, yine ben diyerek ayak oyunları sergiliyerek kurnazlıklarına devam ediyorlar.
Tüm derneklerin hararetli toplantıları sonucunda kurulması gereken Güçlü bir federesyon 'un yerine az olsun benim olsun ilkesini benimseyen sadece kendi il derneğinin yönetim kurulunu oluşturan köy dernekleriyle oluşturulan federesyonla birlikte aslında iki şey yaptılar
1) Kendi yönetim kuruluyla devam eden bir dernegin adını degiştirerek Ardahan dernekleri federesyonu yaptılar.
2) Ardahan adına kurulan bölgenin ilk federesyonu olan HOÇ-FED.i Yine Ardahan adına kurulan il derneklerini ve tüm ilçe derneklerini yok sayarak köy dernekleriyle bir çatı oluşturdular.
Tüm bunları yaptıkları yetmezmiş gibi hoçvan içerisinde bulunan ancak kendi federesyonu HOÇ-FED içinde yer almayan dernegin başkanınıda Ardahan Federesyonu içerisne alarak aslında hoçvetin bu sürece gelmesine sebebiyet verdiler.
Bence Bölgemizin saygın iş adamlarında biri olan aynı zamanda HOÇ-FED inde başkanı olan Osman Avşar ın istifa noktasına gelip istifa etmesi sebepleri arasında bu ayak oyunuda vardır.
Bilinmelidirki Osman Avşar 'ın bana göre istifa etmesi hem HOÇ-FED adına hemde Ardahan adına büyük bir kayıptır.
Yine İstanbulda Ardahan'ın çıldır ilçesinin iki tane dernegi olmasına rağmen bu iki dernegide yok sayarak çıldırın bir köy dernegini federesyona almalarının altındada sizce ilçe derneklerinin altını boşaltmak yokmudur.
Kendilerine destek verecek il dernegi bulamadıkları noktada kendilerine desdek sunsun diye sıfırdan bir il dernegi kurdurmaya çalışmalarının altında yatan sepep sizce nedir.
Federesyonlar güçlü derneklerin bir araya gelerek güç birligi yapması manasını taşımaktadır.
Federesyon un yapmış olduğu kongresine misafir olarak katıldığımızda orada ki özellikle federesyon başkanının ve yöneticilerinin konuşmalarını sabırsızlıkla bekledim.
Hani beklide yapmış oldukları yanlışı anlamışlardır ve bu yanlışlığı telafi edecek şekilde belki tüzük degişikligine giderler diye. Yada ılımlı konuşmalrla katılımcıların tevecuhünü kazanırlar diye …. Oysa kurucu başkan federesyona katılmayan derneklerin ödeyecekleri aydat paraları olmadığından federesyona katılmadıklarını espiri maiyetinde söylemekle yetinerek amac Ardahan sa ferisi tefeaurattan ibaredir diyerek geçiştirdi.
Mikrofonu alan köy dernekleri Ardahan'ı yeniden feth etmişlercesine sadece kendilerini haklı görerek dışlayıp altını boşaltmaya çalıştıkları ilçe derneklerini suçlamayla yetindiler.
Sonuç olarak bu gün HOÇ-FED yaşanan bu sıkıntı belkide yarın başka ilçe derneklerinde yaşanacaktır. Oysaki insanlar federesyonu bölgesel derneklerin altını boşaltmak için degil güçlü dernekleri bir araya getirerek bölgede söz sahibi olmak ,çevresine ve bölgesine sahip çıkarak yardımcı ve destek olmak için kurarlar…… baştanda dedik ya Ardahan ve ayak oyunları ne kadarda biri birine yakışıyor.
Sivil toplum örgütleri içerisinde kendini gören herkesin kendilerini yeniden gözden geçirmeleri dilegiyle saygılar sunuyorum.

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan