Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 32
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Sayın Doğru yol, Doğru yola gel ..
Yazar Fakir - Şubat 23 2011 - 12:06:12
Sayın Doğru yol, Doğru yola gel ../Ramazan Tan

Ramazan Tan Bu ülkede herkese üç anahtar verilecek vadiyle yıllarca iktidar olan Doğru yoldan ne fayda geldi ki Güven Doğru yol dan da Ardahan 'a ve Ardahanlı ya fayda gelsin.
Lütfen bir düşünün sadece Ardahan'ın merkez köylerini kapsayan fakat hiçbir ilçesini tanımayan bir gurup insan çıkıyor ve sanki talandan mal kaçırırcasına kendilerinin kurmuş olduğu Ardahan'ın merkez köylerinden oluşan yönetim kurulu arkadaşlarıyla birlikte tüm il ve ilçe dernek'lerini dışlı yarak hadi biz federasyon'u kurduk bizi destekleyerek katkı sunun. Destek verenler Ardahanlı olur destek vermeyenler olamazlar düşüncesiyle ferman okuyorlar.
Şimdi soy ismi Doğru yol olan ancak kendisi doğrulardan uzak olan muhterem'e sormak isterim
Ayak oyunları devam ediyor başlıklı yazıma istinaden vermiş olduğunuz cevapta büyük lobi oluşturmak için herkesin bir masa etrafında toplanarak beyninin arkasındakini ortaya koymasıyla mümkündür diyorsunuz
Dediğinize katılmamak mümkün değil ancak
Federasyon kurulma aşamasındayken Göle derneğinde ki o masanın etrafında beş il derneği ve beş ilçe derneğiyle ilk defa tam kadro kararlı bir şekilde toplandığı zaman sizin kafanızın arkasındaki neydi ki herkes'e rest çekerek masayı terk edip çekip gittiniz?
Yine ilgili cevabınızda mensubu bulunduğum kültür evinin belediyenin arka bahçesi olduğunu sıkılmadan söylüyorsun. Esen yurt ta yaklaşık 400 000 kişi ikamet etmektedir. Bu nüfusun %22,5 Ardahanlılar dan oluşmaktadır. Dolayısıyla belediyeler bünyelerindeki özellikle güçlü kuruluşlara destek verirler.
Siz beğenseniz de beğenmeseniz de biz Esen yurt ta yaşıyoruz, Esen yurt belediyesi de bizim belediyemizdir. Sanki bu belediye başkanı seçilerek değil de uzaydan gelmiş gibi bakıyor ve bunu bile görüyorsunuz.
Böyle görmeniz doğal çünkü siz toplumsal bakış açısından uzak bireysel baktığınız için Ardahanlıların kazanımı sizlerin kazanımlarınızdan sonra gelir.
Toplum sal bakabilseniz belediye tarafından yapılan kültür evinden dolayı katkı sunanlar kim olursa olsun teşekkür eder diniz işte gerçek bir Federasyon başkanına da bu yakışırdı.
Esen yurt belediyesi Esen yurt ta bulunan muhtelif il derneklere vermiş olduğu yer yaptırma desteğini bizim dernek ten'de benim girişimlerimle Ardahanlılara da vermiştir.
Bu da şunu gösterir bölgesinde yönetimleriyle güçlü olan ve dik duran derneklere güçleri oranında toplumuna kazanım olarak bir şeyler verebilir Biz Ardahan'ın tüm ilçelerini de kapsayacak şekilde yaklaşık 5000 metre karelik bir Kültür Evi yapılmasına vesile oluyoruz peki siz yaklaşık 10 yıllık bir başkanlığın sonucunda ayak oyunlarından başka Ardahan'a ve Ardahanlılara ne kazandırdınız?
Lütfen şimdiye kadar ki Ardahanlıların lehine yaptığınız somut şeyleri belgeleriyle açıklayınız.
Sizlerin bölge halkına kazanımlar yapamadığınız ancak kendiniz için altı boş başkanlık koltuğunu nasıl kazandığını zı herkesin hatırlayacağı gibi rahmetlik Kemal Sun al yıllar önce söylemiş ve zübük fil minide çekmişti.
İşte ne yazık ki bu acı bir gerçektir ki Ardahanlı simsarlar olduğu sürede Ardahanlıların toparlanması bir hayli zor gözüküyor.
Esen yurttaki yapımı devam eden Kültür evini Tüm Ardahanlılara kazandıran Esen yurt belediye başkanlığına ve yine destek sunan Esen yurt belediyesin deki tüm Ardahanlı belediye meclis üyelerine bu vesileyle tekrar teşekkür ediyorum.
Müzmin hareketlerden bahis ediyorsunuz bu iş sizin tecrübe alanınıza giriyor sanıyorum.
Sizin deyiminizle Müzmin hareketler sergileyerek türbine oynamak isteyenlerin tamamını ekarte ederek kendin zi türbine taşıdınız ancak türbinde ki duruşunuz topluma güven veremediğinden olsa gerek kabul görmediniz.
Yazmış olduğum yazıdaki hataların bana ayıt olduğunu da özellikle belirtmişsiniz
Sayın Doğru yol benim yazılarımı okuyanlar da sizde çok iyi bilirsiniz ki ben toplumun lehine görmediğim her şeyi kaleme alırım ve konuştuğum gibide okuyan dostlarıma anlatırım.
Biz burada kompozisyon ödevi yapmıyoruz?
Bizi öğrenci kendinizi de öğretmen olarak görmeyin. Çünkü kendinizi öğretmen olarak görürseniz eli öpülecek öğretmenlere karşı saygısızlık etmiş olursunuz buda sizin haddinize düşmez.
Biz federasyon sürecini iyi biliriz bundan endişeniz olmasın ancak siz iyi öğrenememiş olmalısınız ki etik olarak kendi federasyonunda yer almayan bir köy derneğini federasyon a katarak halen böl parçala yönet ilkesini kendinize ilke edinerek aynı söylemi devam ettiriyorsun.
Oysaki bizim bildiğimiz Federasyonlar bölücü değil yapıcı olurlar Hali hazırda bulunan derneklere sahip çıkarak ve onlarla bütünlük sağlayarak güç birliği yaparlar.
Oysaki size ve anlayışınıza baktığımız zaman siz 12 Eylül darbecileri gibi güçleri bölüp parçalayıp yok etmeye istiyorsunuz ancak sizler bu ayak oyunlarıyla bu işi başaramayacaksınız.
Bölgesine ve bölge halkına gönül veren gerçek gönül dostları sadece kendilerine başkan desinler diye on yıl koltuğu işgal etmezler.
Eğer birileri on yıl elle tutulur gözle görülür iş yapmadan sadece bana başkan desinler diye bir dernek koltuğunu işgal ediliyorsa bunun altında başka şeyler var demektir.
Sizin isminiz Güven ancak siz derneklere ve toplumumuza Güven veremediğiniz için hiç kimseden destek bulamıyorsunuz.
Şunu herkes iyi biliyor ki ilçeleri olmayan bir yerleşke sadece köy statüsünde olur. Şimdi size soruyorum siz Ardahan'ın halen daha il olduğunu algılayamadığınızdan dolayımıdır ki ilçeleri yok sayıyor ve onların altını boşaltma çabası sergiliyorsunuz?
Sadece köy dernekleriyle bu işin olacağı olsa Göle derneğinden sizin gibi beş tane federasyon kurulur.
Siz Ardahanlılara yapılmak ta olan Ardahan Kültür evi projesini bile kabullenemezken nasıl olacakta Ardahan gibi Türkiye gerçeğini yansıtan etnik kökenlerin çok olduğu ve kardeşçe bir arada yaşadığı bir ili temsilen Federasyon başkanlığı yapacaksınız.
Biz bir yıllık sürede 5000 metre kare kapalı alanı Ardahanlılara kazandırdığımıza göre demek ki sizler on yıla yakın bir süreyi saz çalıp türkü söylemekle geçirmişsiniz.
Güçlü sivil toplum örgütü olmak alt yapıyla ve güç le olur laf yarışıyla olmaz.
Eğer sizde bunca yıldır dernekçiliği kendi çıkarlarınız doğrultusunda değil de Ardahan ve Ardahanlılar için kullanabilseydiniz şimdiye kadar sizin bölgenizde de bir kültür evi ya da bir dernek mülkü yapılmış olurdu.
Sivil toplum örgütleri güçleri oranında takdir ve destek görürler.
Sizler dernekçi olarak geniş çerçeveden bakmaktan aciz sadece tek pencereden bakan ve bu toplumu uyutmaya çalışanlara bu toplum artık pirim verecek diye bakıyorsanız yanılıyorsunuz. Eğer siyaset yapacaksanız bırakın dernekçiliği gidin kafanızdaki her hangi bir siyasi parti içerisinde kendinize yer bulun. Ya da toplumun tüm katmanlarını kucaklayan derneklere dil uzatmayın.
Biz tüm partilere aynı yakınlıkta olan bir kadroyuz Yönetim kurulumuzda her partiyi temsilen arkadaşımız vardır. Yani her partiye aynı mesafedeyiz.
Bizi toplumun gözünde güçlü kılanda budur Ama siz sadece tek partinin güdümünde olan Ardahan ın diğer katmanlarını inkar eden bir yapıya sahip olmuşunuz Ardahan için kazanılan yaklaşık dört milyonluk bir yaptırımı bile indirgeme gayreti içerisindesiniz.
Yıllardan beridir Ardahan adını kullanarak kaz gecelerinde saz çalıp rakı içmekten başka ne yaptınız?
Genel kurulunuza bir gün kala Ardahan ı sevenler burada mangalda kül bırakmayanlar nerede diye atmış olduğunuz mesajla tüm dernekleri neden uzaklaştırdınız?
Sebep az olsun benim olsun muydu evet öyleydi ve bunu da başardınız.
Ayak oyunlarıyla yönetiminize kattığınız Sayın Sarrı Gökçe sizin bu ayak oyunlarınızı erken fark ettiğinden mi federasyondan çıkacağını daha ilk genel kurulunuzda söylemeye başladı.
Sözde kurmuş olduğunuz federasyona iki köy derneğinden başka kimleri dahil ettiniz?
Demek ki yaklaşık on yıldan beri sizin gibiler yüzünden Ardahan'ın birliği sağlanamamış.
Yolunu şaşıran Doğru yol
Ben ve benim gibi düşünenler kimin elini öper bilir misiniz?
1) Kafasının arkasında bireysel düşüncelerinden arınmış toplumsal çıkarları ön planda tutanların
2) Ardahan a ve özellikle yaşadığımız bölgede ki Ardahanlılara sahip çıkan onların yarasına merhem olan ve yaşadıkları sıkıntılarını paylaşan sıkıntılara çare bulanların
3) Onlarca yüksek okul mezunu olup boş gezenlere iş ortamı sağlayarak onlara saygın kişilikler kazanmasına vesile olanların
4) Başarılı olan ancak geçim sıkıntısından dolayı okuyamayan öğrencilerimize burs vererek onların okumalarına katkı sunanların
5) Yaşadığımız bölgedeki kişiliği oturmuş kariyer sahibi hemşerilerimize güç olup destek vererek onları olması gereken yerlere taşınmasında katkı sunanları
6) Kapalı kapılar arkasında dolap çevirmeden ayak oyunları yapmadan birilerinden icazet almadan adam gibi adam olanların
7) Toplumun zaaflarını kendi çıkarları doğrultusunda kullanmayan her kese eşit mesafede durabilen adam gibi adamların elini öperiz ve saygı duyarız.
Biz böyle düşünen bir kafa yapısına sahipken sadece kendi egolarını tatmin etmek ve Ardahanlı ları zıplama tahtası olarak gören veya kullananların bırakın elini öpmeyi biz onların elini bile sıkmayız.

Her kurnazlık düşünenlerin eli öpülecek olsa bu toplum seviyesiz bir toplum olur.
Siz el öpmenin o kadar düşük olduğunu mu sanıyorsunuz da elinizin öpülmesini bekliyorsunuz.

Yapmış olduğunuz alavere ve dala verelerle kurulmaya çalışılan o büyük Ardahan lobisini yok edip parçalamanız yetmezmiş gibi halen aba altından sopa göstermeyi de ihmal etmiyorsunuz.
Sizin yaptığınızı memleketini ve toplumunu seven hiç kimse yapmaz bunu böyle bilesiniz.

Ben sizin gibi düşünmeyen toplumsal bakış açısına sahip olduğum için dernekçiliğin içinde gördüğüm ayak oyunlarını yüksek sesle dillen diriyorum durum böyle olunca da tabi işinize gelmiyor övgüleri beklediğiniz gibi eleştirilere de açık olmanız gerekmez mi?
Lütfen adınıza ve soyadınıza yakışanları yapınız Adınız Güven ama siz Güven veremiyorsunuz.
Sonuç olarak ben yazdığım tüm yazılarımı yöneticisi bulunduğum kültür evi adına değil
Sadece kendi adıma bir Ardahanlı adına yazıyorum. Bu vesileyle yapacağınız eleştiri yazılarınız da bana yönelik olması daha etik olur kanaatindeyim.
Yoksullukla boğuşan herkes tarafından unutulan birlik ve beraberlikten uzaklaşan Ardahanlıları
Kendi bireysel beklentileri için kullananları şiddetle kınıyor yaşanan gelişmeleri tüm ARDAHAN
KAMUOYU vicdanına bırakıyorum.
Saygı ve sevgilerimle
Ramazan TAN

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan