Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 53
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 129 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Kürt mafyası ..
Yazar Fakir - Şubat 16 2007 - 11:37:01
KÜRT MAFYASI-LAZ MAFYASI PEKİ NEREDE TÜRK MAFYASI?/Çetin Yılmaz


Evet konumuz şimdi mafyacılığa gidecek…. Türkiye de yine şimşekler mafyanın üzerin de bu konuda şimdi kısaca süreç üzerinde kalacağız….
Kürt mafyasının yavaş yavaş etkili olmaya başladığı öne sürülmektedir. Bu yüzden popüler, ismi Öne çıkmış lider üzerinden yürümüyor işleri. Kürt mafyası denilince, Diyarbakırlılar grubu olarak anılan çetenin etkin olduğu ama vitrinde bir ismin tespit edilemediği belirtiliyor. Veliefendi'de ki at yarışlarında da Kürt mafyasının yavaş yavaş etkili olmaya başladığı öne sürülüyor. Şu an cezaevinde bulunan Delibaş Grubu liderinin etrafına söylediği en büyük ben olacağım yönündeki sözleri kayda değer! Bu arada küçük bir not: Karadenizli Kürşat Yılmazın gözaltına alındığında emniyet koridorlarında siyasi iktidara kan kusması, hakaret ve ağır küfürler sarf etmesi, İktidarı Kürt Mafyasına sanki destek verdiği düşüncesi ile büyük isyanlarda olduğuna ilişkin bir ayrıntı! Çünkü "Karadeniz mafyası bitiriliyor" spekülasyonundan etkilendiği söyleniyor!
Mafyanın avukatı olarak bilinen Atalay Cebesoy, kurşunlanarak öldürüldüğünde, işin adı basında yeni bir mafya hesaplaşması olarak kondu. Sedat Şahin, Alaattin Çakıcı, Haluk Kırcı, gibi isimlerin avukatlığını yürüten Atalay Cebesoy'un öldürülmesi, aslında kanlı hesaplaşmanın, organize suç gruplarının kendi arasındaki kan davası'nın son halkasıydı. Bu savaş, son bir yılda karşılıklı çekilen silahlarla sürüp gidiyor. Sedat Şahin ile Saral Ailesi arasında süren hesaplaşma, geçen yıl bir haraç mevzu yüzünden patlamıştı, İki grup arasında çıkan çatışmada Sedat Şahin'in yeğeni, şoförü, önemli adamı Zekeriya Kocaman'ın yaralanıp sakat kalmasıyla iyice alevlenmişti. İddiaya göre Hüseyin Saral'ın İtalya'da öldürülmesinin arkasında da yine Sedat Şahin vardı iddiaları da gözden kaçmamıştır.. Saral Grubu liderinin öldürülmesi, kalabalık bir aile olan Saralları çileden çıkardı. Avukat Cebesoy'un öldürülmesinden bir hafta önce Uğur Mumcu suikastı sanıklarından, Sedat Şahin'in adamı Muzaffer Dağdeviren'in de Saral Grubu tarafından öldürüldüğü öne sürülmekteydi. Yalnızca iki grup arasındaki intikam savaşından öteye geçmeyen hesaplaşmada, sırada Sarallardan birinin olduğu İddia ediliyor. Trabzon Oflu Sarallar İle Samsun Bafra lı Sedat Şahin arasındaki çatışmanın, aslında bir savaşı olduğunun da altını çizmek gerek. Polise göre, çoğunluğu cezaevinde yatan babaların bıraktığı boşluğu doldurma gayreti de var bu savaşta, bir polis yetkilisine göre Sedat Şahin: Peker ve Çakıcı'dan bile daha güçlendi. Son bir yılda adını sürekli gündemde tuttu.
ORGANİZE SUÇLARINDA KÜRT MAFYASI MI-LAZ MAFYASI MI???
Biliyoruz ki halkım acaba her şey sadece Kürtlerde mi tabiî ki değil bir diğer tarafta laz mafyası da unutulmamalıdır.acaba mafyanın adı ne olacaktır?
1) İstanbul'da özellikle minibüsçüler odası, pazarcılar, servisçiler, gibi legal kuruluşları ele geçiren organize suç mensupları, bu iş kollarında çalışanlardan valilikçe yasaklanmasına rağmen aidat adı altında makbuzsuz para topluyor, vermeyenleri işe çıkarmayıp dövüyor ya da silah kullanıyorlar.
2) Alacak tahsili ya da zengin bir kişiyi kendilerine borçlandırıp parasını almak amacıyla hedeflerindeki ismi ya da birinci derecedeki yakınını silahlı şahıslarca ve çoğunlukla çalıntı ve sahte plakalı arabalarla kaçırıp, kişiye boş senet, çek imzalattırıyor veya ailesinden fidye istiyorlar.
3) Bazı borçlular, devreye organize suç örgütlerini sokarak, alacaklının alacağından vazgeçmesini sağlamaya çalışıyor, özellikle iflas eden işyeri sahiplerinin işyerlerine suç örgütleri elemanları gelip oturuyor ve alacaklıları silah teşhiri veya dövme suretiyle yıldırıyorlar.
4) Orman arazi vasfını kaybeden alanların orman köylüsüne satışının düzenlendiği biliniyor. Bazı emlakçıler organize suç örgütleriyle birlikte öncelikle arazinin orman arazisinden çıkartılmasını sağlayan komisyondan başlayarak, o köyde en az 20 yıldır ikamet eden köylüleri ve Tapu Kadastro görevlilerini tehdit, para verme gibi yöntemlerle yanlarına alıyor, görünüşte yasal olan bu organizasyonlarla rantı çok yüksek arazileri üzerlerine geçiriyor ve fahiş fiyatlarla satıyorlar.
5) Organize suç örgütleri özellikle kendi örgütlerine mensup olan avukatlar vasıtasıyla miras, şirket ortaklığı gibi hukuki ilişkisi bulunup da sorun yaşayan şahısları bulup ortaklarından birinin hakkını yasal olarak devir alıyor. Daha sonra diğer ortağı ya hakkını cüzi bir miktara kendilerine devretmeye ya da kendi haklarını fahiş bir fiyata almaya zorluyor.
6) Çek senet tahsilâtı en standart yöntemleri. Polise göre çeteler, istihbaratçı elemanları ya da avukatları yoluyla kendilerine intikal eden çek-senet ve elden alacaklar için borçluya 2 veya 3 silahlı kişi gönderiyor. Borçlunun, daha önce tespit ettikleri çocuklarının sayısı, gittikleri okul, eşleri çalışıyorsa eşlerinin İşyerini bildiklerini ima ederek, özellikle eş ve çocuklarını tehdit ediyorlar. Bazı gruplar ise borçluya 2–3 silahlı kişi göndererek genellikle cezaevinde bulunan liderlerini telefonla arayarak x reisi veriyorum diye borçluyu liderleriyle görüştürüp, hangi grubun mensubu olduklarını söylüyorlar.
7) Ambarlı Kumport Limanı ile Dilovası Kumport limanı'nda taşıma kooperatifleri kuran organize suç mensupları, kamyon başına aidat alıyor, vermeyenlere karşı öldürmeye varan zor kullanma eylemine başvuruyorlar.
8 ) Grupların, kamu görevlilerini yanlarına almak için uyguladıkları belli başlı yöntemlerse şunlar: Rüşvet vermek, aynı ideolojik görüşü paylaşmak, yapılan işten kâr payı vermek, hemşericilik, örgüt adına açılan işyerlerine gizli ortaklık.
9) Şu an İstanbul'da faaliyet gösteren büyük çıkar amaçlı suç örgütlerinin, klasik örgüt şemasının dışında, eylemlerinde kendilerini belli etmemek için 2000 yılından itibaren taşeron silahlı gruplar kullanmaya başladıkları belirtiliyor.evet basında da bunları görmekteyiz sadece bizler bunları yerine koyduk
Evet dediğimiz gibi Kürt mafyası-Laz mayası mı dediğimizde bunların içerisinde Türk mafyası nerede kalıyor. Ama şu da bir gerçek sonuçta yine dışarının mafyası borusunu öttürmekte ancak bizimkiler kullanılmakta ve birlik ve beraberliğini bozmaktadır.
Onun için…
SİLAHA VE ŞİDDETE HAYIR…
GELİN BİRLİK OLALIM KARDEŞLİĞİ SAĞLAYALIM…
cetinyilmaz564@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan