Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 55
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Metin Demir, Ardahan’ın Mazbatasız Milletvekiliydi Zaten!
Yazar Fakir - Mayıs 12 2011 - 06:39:20

Öztürk Polat Halkın siyasi partileri samimiyet testine tuttuğu genel seçimlerin yapılmasın kısa bir süre kaldı. 12 Haziran’da seçmenin karşısına çıkacak siyasi partiler program ve projelerini; vitrine koydukları mebus adayları aracılığıyla Anadolu’nun her karış coğrafyasına ulaştırmaya çalışıyor.
Seçime girecek siyasi partilerin projelerini bütün ülkeyle buluşturmakla mükellef olan milletvekili adaylarının bazıları parlamenter adayı olarak ilk defa seçmenin karşısına çıktı. CHP Ardahan Milletvekili Adaylarından Metin Demir’de parlamentoda Ardahan’ı temsil etmek için ilk defa seçmen karşısına mebus adayıdır.
Esas işi öğretmenlik olan Metin Demir her ne kadar mebus adayı olarak ilk defa Ardahan Kamuoyunun karşısına çıksa da, bugüne kadar yaptığı gerek cemiyetçilik, gerek eğitimcilik, gerek sivil kitle örgütü temsilciliği, gerekse demokrasi ve özgürlüklerin uzun soluklu yaşam bulması adına verdiği aktivitelerle sürekli Ardahan kamuoyu ile yüz yüze geldi.
Metin Demir; bugüne kadar yörenin elde ettiği, sosyal ve kültürel bütün kazanımların altına imza koyarak kendisine verilen hiçbir sorumluluktan kendini alıkoymadan efor sarf etti. Bugünün CHP’li Ardahan Milletvekili Adayı Metin Demir’in, ikametgahı Ankara olmasına rağmen eli her zaman Ardahan ve ilçelerinin üzerinde oldu. Örneğin Metin Öğretmen; 1996 yılında ilki gerçekleştirilen Göle Kaşar Festivalinin oluşumunda yer alarak, festival kültürünün bölgeyle tanışmasına, festival kültürüyle tanışan bölgenin yerel maddi kültür ürünlerinin değer kazanmasıyla birlikte yörede iktisadi yeni sektörlerin oluşmasına vesile oldu.
Metin Öğretmen; 2000 yılında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden oluşan 80 kişilik akademisyen grubu, Kars ve Ardahan’a götürerek Üniversitelerde Araştırma Görevlisi, Doçent ve Profesör kadrolarını oluşturan heyetin yörede çeşitli bilimsel araştırma ve incelemelerde bulunulmasına bu incelemelerin ürünü olarak ta Kars’ın Selim İlçesinin yeni bir ilköğretim okuluna, Göle Kaymakamlığının bir takım teknolojik alt yapılarının tesis edilmesine sebep olmuştu.
Ankara’da bulunan Göle Kültür ve Dayanışma Derneğinin kurucu başkanlığını da yapan Metin Öğretmen, Dernek başkanlığı yaptığı süreçte; Göle’de yaşayan ve üniversiteye hazırlanan imkanları kısıtlı Yüzlerce Göleli Öğrenciye Üniversite sınavlarına hazırlık kaynakları göndererek Göleli genç beyinlerin bilimsel çalışmalarını tamamlayarak hayata atılmaları için köprü vazifesi yaptı.
Ardahan ve ilçelerine ait olup ta Ankara’da gerçekleştirilen her çalışmaya yürek koydu Metin Öğretmen…
Ardahan’a üniversite kurulmadan önce Ankara’da ciddi bir Ardahan Lobisi oluşturarak Ardahan’a üniversite kurulmasının gereksinimlerini en doğru tahlillerle yetkili mercilere ulaştırmada lokomotif oldu Metin Demir…
CHP Listelerinden Ardahan Mebus adayı olan Metin Demir, bereketli Ardahan Platosunun en önemli yaşamsal kaynaklarından birisi olan Kura Nehrinin suyunun Karadeniz’e aktarılmasına şiddetle karşı çıkmış, Kura Nehri üzerine kurulması projelendirilen Hidroelektrik Santralleri yoluyla Ardahan’ın tabiatının katledilmesine karşı vücudunu siper etti birileri doğayı katlederek rant elde ederken, doğaya karşı olan sorumluluğunu yerine getirdi..
Metin Öğretmen yaşamı boyunca örneklerini çoğaltabileceğim, tanık olmak için hızına yetişemediğim Kars ve Ardahan coğrafyası için birçok olumlu eylemin içinde yer aldı. İnsani, vicdani ve sosyal sorumluluklarının gereğini yerine getirmekte fedakârca davranan Metin Demir, bugüne kadar gerçekleştirdiği eylemlerle Ardahan’ın mazbatasız Milletvekiliydi zaten!
Öyle görüyorum ki kendisine yapılan hiçbir iyiliği karşılıksız bırakmayan Ardahan coğrafyası 13 Haziran sabahı Metin öğretmenin Milletvekili Mazbatasını kendisine teslim edip Ankara’ya uğurlayacaktır.
ozturkpolat75@msn.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan