Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 32
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 126 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 215 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 220 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 242 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 250 Gün Gelmedi
adacala 251 Gün Gelmedi
admin 253 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 254 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Kura Nehri Karadeniz’e akarsa Ardahan Somalıdan beter olur
Yazar Fakir - Eylül 04 2011 - 15:55:27
Kura Nehri Karadeniz’e akarsa Ardahan Somalıdan beter olur ../Cevdet Şentürk

Cevdet Şentürk Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Uğruna ölmek varsa oda vatandır. Dolayısıyla vatanımız memleketimiz Ardahan için Demokratik mücadelelerimizi devam ettirmek mecburiyetindeyiz. Haykırarak söylüyoruz.
Kura Nehri Karadeniz’e akarsa Ardahan ovası çöl olur-olacaktır. Hayvancılığın ana arteri 1 milyon ton ot ovadan kaldırılmaz değil Ardahan bütün Türkiye Ardahan’ın organik balını, kaşarını, et ve peyniri bulması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle ürettiğimiz Balı, kaşarı, et ve peyniri başka yerlerden satın almak mecburiyetinde kalacağız.
Bu acı gerçekleri biz ARDER olarak yazılı ve görsel basında yetmedi mitingler düzenleyerek halkımızı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek için etkinlikler düzenledik. Politikacılarımızı parti gözetmeksizin bire-bir bilgilendirerek olayın vahametini anlattık.
Bu kadar uğraşlardan sonra DSİ iktidar partisinin görüşünü alarak bir çizelge yayınlayarak Türkiye genelindeki yapılacak olan HESLERİN listesini çıkartırken bu listenin 426.sıradaki Kurtköy HES, 427 yakın su, 719 güney reğ HES, 720 buldan HES projelerinin İPTAL edildiğini aynı listenin 18.sırasında Osmanlıya Karaçay HES ile 19. sırada Artvin-Ardahan Kura çoru projelerinin ertelendiğini gösterir belge elimizdedir. DSİ ile sürekli yazışmalarımız Ankara Bölge idare Mahkemesinde yürümekte olan yürütmeyi durdurma davamız sonuçlanmamasına rağmen DSİ 22 Temmuz 2011 tarihli yazısında Ardahan halkını ve Derneğimizi ciddiye almadan bu güne kadar yaptığımız bütün uğraşlara alay edercesine cevap vermiş 2011 Eylül ayında Hidro elektrik kaynak katkı payı toplantısında kamuoyuna açıklanan ihaleye açılan projelere listesinde 8 tane yeni baraj ihalesi bulunurken bu listenin 3 üncü sırasında yer alan seçim nedeniyle geçici kaydıyla ertelenen Kura Çoruh enerji grubu 28.09.2011 saat 0.9.30 da daha evvel ihaleye müracaat eden 13 tane firma yeniden ihaleye katılmak üzere DSİ Genel Müdürlüğüne davet edilmişlerdir.

**SEVGİLİ ARDAHANLILAR,
Sayın Başbakanımız televizyon ekranlarında çok akıllıca önceden hazırlanmış konuşmalar yapıyor. Âdete Türkiye güllük güzellik içinde bizlerde bütün sorunlar halledilmiş Dünya lideri Başbakanımız Somalı Halkını da kurtarıyor. Kura Nehri Karadeniz’e akarsa Ardahan Somalıdan beter olur, daha evvelce göç eden halkımız İstanbul ve diğer İllerde kazma kürek inşaat işçiliği yapıyordu.
Gelişen teknoloji bunların hepsini kaldırdı. Ardahan halkı akıllı olsun suyuna toprağına sahip çıksın politikacılarımız güven vermiyor. Sayın Enser ÖGÜT bu bilgileri bizlerden alıyor. Bu olayları kavrayacak bilinci kendisinde bulamıyor. AKP’ li Sayın Atalay’da seçim öncesi bu olayın halledeceğini söz vermesine rağmen oda sanırım iktidarın dümen suyuna kapılmış ben bu iki milletvekillimde AKPLİ milletvekili Kemalettin GÖKTAŞI örnek veriyorum. Trabzon’un Of İlçesinde bir Derenin suyunun u Hidro Elektrik Santralı olmasına Oflularla beraber muhalefet etti ve başardı. Ardahan milletvekilleri bir kibrit çöpü kadar yol kat etmediler. Ardahan halkına cevap vererek yazımı bitirmek istiyorum.
Gecenin karanlığında iki hırsız bir dükkânın demir kapısını ellerindeki eğeyle kesmeye çalışıyorlarmış oradan geçen iki zavallı bu hırsızları bir süre seyretmişler daha sonra merakla hemşerim ne yapıyorsunuz diye sormuşlar. Hırsızlarda keman çalıyoruz deyince bu iki kişi niye bu kemanın sesi çıkmıyor. Pişkin hırsızlar adamlara cevaben bu kemanın sesi yarın gün ışıyınca çıkar demiş Sevgili Ardahanlılara Beşik kaya barajının yapılıp suyun Karadenize akıtılmasını Ardahan halkına vereceği acı, zarar ve ziyanlar baraj yapıldıktan sonra meydana çıkacaktır. Her Ardahanlı vatanına sahip çıksın biz ölsünler demiyoruz. Nefsi müdafaa haklarını kullansınlar sularını vermesinler. Bizimde bu uğraşlarımız işe yaramış olsun. Herke saygılar.

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan