Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 67
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Çağdaş Türk kadını Kadıya giderse!..
Yazar Fakir - Mart 11 2012 - 10:05:55
Çağdaş Türk kadını Kadıya giderse!../Mustafa Küpeli

 Mustafa Küpeli  Malatya Emniyet Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı ve İl Müftülüğü'nün ortak projesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e sunulduktan sonra,
Malatya İl Genel Meclisi 6 Ocak 2012 tarihli bir kararla kadına yönelik şiddeti, İmamlara Havale etti. Buna benzer ilginç bir projeye de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü imza attı
Emniyet Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, İl Genel Meclisi ve Aile ve sosyal politikalar İl Müdürlüğünün geliştirdikleri bu projeye göre, bunsan sonra boşanma aşamasına gelen çiftler artık aile mahkemelerine değil. Aksakallı insanlar gönderilecekler. Tarikat şeyhleri veya Mollalar" Yazısın üzüntüyle okudum.
Gazeteci Bülent Kutlutürk'ün haberi şöyle:
"Kollayıcı Hizmetler; adlı projeye göre oluşturulacak komisyon, boşanmak isteyen ailelerin boşanmasını engelleyecektir. Gelenek ve göreneklere bağlı olan"akil adamları" ile "aksakallı" insanların görev alacağı komisyon, çiftleri bir araya getirerek suretiyle barıştırmaya çalışacak ve onları dini konularda bilinçlendirecektir.
Kısaca bu projeye uygulmaya konulduğunda Türk Medeni Hukuk'u yok sayılacak
Projenin mimarları olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hidayet Bozkurt ile Bakan Fatma Şahin,'in güzeldir, uygundur ve tüm Türkiye'ye örnektir diye savundukları bu proje. çağın gerisindedir. Cumhuriyet devrimleri ile hesaaplaşmadır. Zaten bir ayağı topal olan demokrasimize de siyah bir gölge düşürmüştür.
"İlginç değil midir, Aile düzeninin imamlar Tarafından belirlenmesi?"
Kadına yönelik şiddet; Çağdaş Türk mahkemeleri ile değil. Eğitimle değil. İnsan hakları bağlamında değil. Aksakallılar; yani tarikat Şeyleri, hacılar hocaların telkihleri ile önlenecek. buna akıl erdiren varsa beri gelsin!....
Böyle bir proje Kadın a özgürlük değil, olsa olsa büyük bir felaket getirir. Allah dört kanına kadar ruhsat vermiş diyebilen bir anlayışın özgürlük getirdiği nerede görülmüştür?
Türkiye hukuk sistemi ile yönetilen tek İslam ülkesidir. Avrupa birliğine girme, Avrupa demokrasinin normlarını yakalamak iddiasındadır. Bu iddiaya rağmen ortaya konulan bu proje ile Yargının yerini Mollaları koymak, Türk Medeni kanununun rafa kaldırılması demektir. Hükümetin özellikle de Bakan Şahin'in niyeti bu ise açıkça söylemesi gerekir.
Şimdi bir örnekle yazıma devam etmek istiyorum: Muhteşem Yüzyıl filminde kadıya teslim edilen kadınların halini görüyoruz!... Kadı hareme ve de güzel kadınların has odalık olarak padişah'ın koynuna girmesine karşı değil. Padişah istiyorsa isteği kadar kadınla birlikte olabiliyor.
Bu proje destek bulursa kocadan şiddet gören kadın, yargıya değil,. Hocaya gidecektir. az mı gördük hoca olmaktan daha çok koca olan Hocaları?...
Bakınız Şehzade Mustafa'nın haremi için seçilecek olan kızların haline!.... Çoğu devşirme ve korumasız kızlar kendi aralarında savaşıyorlar adeta. Ne kadın namusları ne de onurları kalıyor. her şey ayak altında!...
Padişah'a ne hacet; Müslüm Özgündüz' hempahlarına, Emire'ye, Fatmalara bakınız yeter!... Böyle olursa binlerce kadın imam nikahı teranesiyle köleleşmez mi?
CHP Kadına %25 kota vermişti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekinin İstanbul'a Başörtülü bayanları partiye kazandırmak için kampanya başladıktan sonra CHP de Tüzüğünde Kadına %25 kota verdi. Kadınları Türkiye yönetimine çekmek için yoğun çaba gösterdi ve genel seçimlerde Milletvekili adayları listesini hazırlarken de sözünü tuttu, kanımca beklediği oyu alabilse bu iddiasını büyük oranda gerçekleştirmiş olacaktı
AK Parti oyunun %20'sini kadınlar sayesinde aldı.
Bunu hepimiz biliyoruz Bu proje destek bulursa hocalar sayesinde bu oran daha da yükselebilir. bu bakımdan Hoca çok daha rahat koca da olabilir.
Kimi Aydınlar, yazarlar, Ozanlar çıktıkları TV ve RADYO programlarında sözüm ona, ve kadın a değer veren sözler söylerler ama bunlar erkek egemen toplumlarda havada kalır, unutulur gider.
Büyük Ozan Murat Çobanoğlu kanını şöyle anlatır:
"Bir erkeğin eşi onun dostu olur da arkasında durursa, onun sırtın yere getiremez. Dünya dostu olur da eşi düşman olursa sırtı yerden kalkmaz.
Diğer bir sözcük ise Her başarılı erkeğin arkasında başarılı bir kadın vardır.

Mustafakupeli36@gmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan