Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 65
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
BASINA VE KAMUOYUNA
Yazar Fakir - Nisan 21 2012 - 23:07:39
BASINA VE KAMUOYUNA

Mahmut Alınak Soruyorum: Babam ve müvekkilim Mahmut Alınak neden tutukludur?

Bu sorunun cevabını İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve 18.04.2012 günü İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianame de bulamadık.

Bu iddianame, bir barış elçisinin, siyasi hayatı bu ülkede akan kanın önüne nasıl geçilir sorusu üzerine kurulu olan bir insanın yani Mahmut Alınak’ın 5 aydır en ufak bir delile dahi dayanılmaksızın cezaevinde tutulduğunu göstermektedir. Halbuki bu iddianameyi hazırlayan savcılık, Mahmut Alınak’ın, Gençler Ölmesin Ocaklar Sönmesin Girişimi adına ve barış elçisi sıfatıyla “akan kan dursun, gençler ölmesin” diye İmralı’ya gittiğini de gayet iyi bilmektedir.

İddianame komiklikler üzerine kuruludur:
1- İddianamenin 629. Sayfasında müvekkilin “Tarihin Çarmıhında Güneş Ülkesi” adlı kitabını Abdullah Öcalan’a vermesi örgüt üyeliğine delil olarak kullanılmıştır. Müvekkil Mahmut Alınak bir yazardır. Kitabının herkes tarafından okunmasını istemesi kadar doğal bir şey yoktur. Bu durumdan örgüt üyeliğine delil yaratmak çok manidardır.

2- İddianamenin 864. Sayfasında müvekkilin DTK daimi meclis üyesi olduğu iddia edilmiştir. Müvekkil iddia edilen meclise üye değildir ve bu sıfatla hiçbir faaliyeti de olmamıştır. Kaldı ki DTK tabelası legal olarak çalışan resmi bir kuruluştur. Hakkında herhangi bir kapatma kararı dahi olmayan DTK’ yı illegalmiş gibi göstererek müvekkil aleyhine delil oluşturulması komiktir.

3- İddianamenin 864. Sayfasında yine tutarsız bir iddia ile karşı karşıyayız. Müvekkilin Akşam Gazetesi yazarı İsmail Nacar ile yaptığı telefon görüşmesi suç delili olarak kabul edilmiştir. Oysaki bu telefon görüşmesi iyi irdelendiğinde sohbet mahiyetinde olduğu görülecektir. Sohbetin ana teması ise barışın tesisine ilişkindir.

4- İddianamenin 712. Sayfasında, müvekkilim HABERTÜRK TV’de yayınlanacak olan bir programa katılmak için güya Öcalan’dan izin istemiştir. Ses ve görüntü kayıtları ayrıntılı olarak incelendiğinde kesinlikle iddianın asılsız olduğu görülecektir.

5- Müvekkil, iddianamenin 864. Sayfasında, yazmış olduğu makalesindeki birkaç cümle ile suçlanmaktadır. Yani müvekkil Mahmut Alınak adeta “ Makale Teröristi” muamelesi görmektedir.

6- İddianame de müvekkil Mahmut Alınak’ın İmralı’dan döndükten sonra asrın hukuk bürosunda toplantı yapıp görüşme notlarını derleyerek düzenlediği ve bilgisayara yüklediği ileri sürülmüştür. Defalarca belirttik; müvekkil o gün İstanbul’da değil Tekirdağ’daydı. Müvekkil İmralı’dan gece yarısı dönmüş, ertesi sabah yani 12.05.2011 günü İstanbul’dan Tekirdağ’a giderek Tekirdağ F Tipi Cezaevinde hükümlü olan Muzaffer Öztürk’le görüşmeye gitmiştir. Bu konuda Cezaevi Müdürlüğü’nden aldığımız belgeyi soruşturma aşamasında Savcılığa ibraz etmiş olmamıza rağmen Devletin resmi belgesi yok sayılmıştır. Kanun gereği Savcılık makamı şüpheli lehine olan delilleri toplamak ve iddianamede belirtmek zorundadır. Mahmut Alınak o gün yani 12.05.2011 günü Tekirdağ’dayken ve bu devletin resmi belgesi ile sabitken iddianamede ısrarla İstanbul’da toplantıda olduğunun ileri sürülmesi dehşet vericidir.

Sonuç olarak müvekkilin beraat edeceği dosyadaki durumu açıklamak üzere yukarıdaki hususları belirtmek bir zorunluluk olmuştur. Saygılarımla, 20.04.2012

Av. Halit Sinan Alınak

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan