Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 21
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
ADSYB SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ‏
Yazar Fakir - Mayıs 01 2012 - 05:55:57
ADSYB SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ‏/Hakan Çapan

Hakan Çapan YUNUS BAYDAR SEÇİMDE PROVAKTÖRLÜK YAPTI.

İnsanların konuşmalarını bile hazmedemeyen kişiye yazıklar olsun. İnsanlar beni tanımıyorlar bile. Fakat bana pet şişe atıyorlar. Bu nasıl olabilir? diye kürsüdeyken düşündüm. Konuşmanın içeriğinde, üyelerimizin faydasına olan şeyler vardı. Konuşmamda, başka yerlerde yapılan Verimli hayvancılık ile, Ardahan’da yapılan Verimsiz hayvancılıktan bahsediyor ve sonuçlarını karşılaştırıyordum. Ardahan hayvancılığının aslında daha iyi yerde olması gerektiğinden bahsediyordum. Fakat insanlar bana tebeşir, pet şişe atıyor, bağırarak konuşmamı sabote ediyorlardı. Meğer; Yunus Baydar insanları hazırlamış ve olayı tertiplemiş. Organize ettiği guruba, ''O'nu konuşturmayın, Bir şeyler fırlatın, İndirin'' dediğine yanındakiler şahit olmuşlar. Bu çirkin olayı meydana getirenin bizzat Yunus Baydar olduğunu etrafında bulunan tüm insanlar bana söyledi. Kockoca İl Başkanı Yunus Baydar'ın yaptıklarına insanlar bizzat şahit olmuşlar.Yunus BAYDAR'ın bu tavrını görenler, bu çirkin hareketinden dolayı, ona şiddetle karşı çıkmışlar.

KURGU-KOMPLO-VURMA-KIRMA YUNUS BAYDAR'IN GENİNDE VAR!
ADSYB'nin her üyesi beyninde bulunan her şeyi, kendi kongresinde fevkalâde anlatabilir. Fakat Yunus BAYDAR ve mensubu olduğu düşüncenin hakim olduğu o salonda buna asla yer yoktur. Çünkü; ''Bir insanın düşünce boyutu, mensubu olduğu meslek kadardır.'' Dolayısıyla Yunus BAYDAR'ın insana bakışının da mesleği yönünde olduğunu orada müşahade ettim.
Yani; hayvana baktığı bakış açısıyla insana baktığını gördüm. Fazlasını da beklememeliyiz.
Yunus BAYDAR'ın siyasi kökenine bakıldığında da; Baydar'ın AK PARTİ'li olmadığı ve MHP'den geldiği görülecektir. Yaptığı hareket de AK Parti'nin siyasi kültüründe yok. Vurma-Kırma-İndirme geleneğini Yunus Baydar'ın MHP'den aldığını bana hatırlattı. O salonda o anlayış zuhur etti.

KÜRSÜDE ŞUNLARI MI KONUŞACAĞIMI BEKLİYORDU?
Yunus BAYDAR'ın MHP kökeninden geldiğini, bu zihniyetin, hem Ardahan'a hem de AK Parti'ye yarar değil zarar vereceğini anlatmamdan mı çekiniyordu? bilemiyorum. Yoksa siyasette çok deneyimli olan, bir zamanların DYP İl Başkanı olan Nam-ı Diyar Cemal BAYDAR bey üzerine mi kouşacağımdan korktu? Veya Ardahan'da o kadar önemli olan bunca görevin kapasitesiz bir insana verilmesinin Ardahan için bir intihar olduğunu anlatmamdan mı rahatsız oldu? Damızlık sığır birliğinde olup bitenler konusunda halkı aydınlatacağımı mı düşündü? bilemiyorum. yine bilemiyorum. Fakat belli ki Yunus BAYDAR ne Orhan Palavan'dan, ne de Hikmet YILDIZ'dan çok rahatsız olmuyordu. Meydanı boş bulmuştu ve kendisini aktör zannediyordu. Bu talihsiz ve seviyesiz provokatörlüğünden dolayı yunus Baydar’ı şiddetle kınıyorum.
YUNUS BAYDAR IN DAMAL’DA ALDIĞI OYLARIN ŞİFRESİNİ ÇÖZEMİYORUM:

Damal halkımızın Yunus Baydar’a veya anlayışına kesinlikle oy vermeyeceğini düşünüyordum. Damal sandığında kullanılan 141 oyun 126 tanesini Yunus Baydar aldı. Sadece 10 tanesinin, Hikmet Yıldız’a 5 tanesinin de Taşkın Polat’a çıkması beni son derece şaşırttı. Damal halkımız, aynı düşünceyi bile paylaşmadığı ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri birliğinde başarısız olan Yunus Baydar’a bu kadar oyu nasıl verdi? ben bunun şifresini çözemiyorum. Mademki; Yunus BAYDAR bu kadar başarılı, o halde Genel seçimlerde Ak Parti Damal'dan neden hiç oy alamadı?

POSOF’UN OY TABLOSU GÖNLÜMÜZÜ KIRDI:

Posof sandığında kullanılan 200 oyun 196’sının Yunus Baydar ‘a çıkması bizleri çok incitti. Bu sandıktan diğer adaylara da oy çıkmaması çok acı oldu. Diğer adaylar acaba nereden gelmişlerdi? Biraz da olsa, diğer adaylara da oy verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Diğer adayları dışlamamış olurlardı. Biz birbirimizin insanlarıyız ve birbirilerimizi kırmamalıyız.

1141 OY YUNUS BAYDAR'IN OYU DEĞİLDİR. BANA GÖRE YUNUS BAYDAR VE EKİBİ BAŞARISIZ OLDU.
Alınan 1141 oy, Yunus Baydar’ın aldığı oy değildir. Üç adayın ve bir yığın ağır topun birleşerek aldığı oydur. 1141 oyda Mitat ÇOBAN'ın çok büyük payı vardır. Gördüğüm ve tetkik ettiğim kadarıyla Mithat ÇOBAN'ın kamuoyunda bir ağırlığı var. Halk onu seviyor, kişiliği düzgün diyor. Öte taraftan Nizam DAŞÇI'nın da büyük payı vardır. Oda kendisi çekilmiş, Vanmen Yunus Baydar'ın ekibine oğlunu sokmuştur. Bir de AK Parti İl Başkanı, İL Genel Meclis Üyesi olmanın, Veteriner Hakimler Başkanı, vs. vs. olmanın avantajlarını düşündüğümüzde, diğer taraftan Baydar için seferber olan diğer İl Genel Meclis Üyelerini, İlçe Başkanlarını hesaba kattığımızda, Yunus BAYDAR ve Azametli Ekibi, ve Âli Makamları, ADSYB Seçiminde Galip Değil, Mağlup olmuşlardır.
Bana göre; kendisi âli makamlarda oturmasına ve bu kadar da haşmetli, azametli ekipler çalıştırmasına rağmen Yunus Baydar'ın sadece 1141 oy alması hezimettir. Bu yapıya karşı hiç bir gücü olmayan, Masum, mahsun Orhan PALAVAN'ın da 491, seçime kıyak kafayla gelen Hikmet YILDIZ'ın da 426 oy alması tek kelimeyle bir zaferdir. Bu seçimde Yunus BAYDAR ve koskoca ekibi kesinlikle mağlup, Orhan PALAVAN ve Hikmet YILDIZ da galip olmuşlardır.
Tüm Ardahan Komuoyuna Selam ve Muhabbetlerimle...

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan