Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 70
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 8 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 247 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 256 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 259 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Bana küsün, ama Festivallere Küsmeyin..
Yazar Fakir - Haziran 12 2012 - 01:06:41
Bana küsün, ama Festivallere Küsmeyin../Mustafa Küpeli

Mustaa Küpeli Bütün hemşerilerim bana kırılsın ama festivale asla kırımlısın..
Çünkü hiçbir hemşerimiz festival dışında bırakmamak için çalışmalarımız yürütü yoruz..
Bunu niçin diyorum?..
Festival toplantılarda unutarak davet etmediğimiz dost ve hemşerilerimiz olursa bu bir unutkanlıktır şimdiden bilmesini için diyorum..
15 Nisan'da İzmir 17. Uluslararası Göle Kaşar Festivalini Komitesini kurmak için İzmir'de Ardahan Mantı ve Kahvaltı evinde hemşerilerimle buluştum.
Göle Uluslararası Kültür ve Kaşar festivaline katılım artırma ve bütün Gölelileri baba ocağında buluşturmak ve kimlikli bir festival yapmak için projeler dâhilinde yaptığımız İzmir toplantısına geniş tutmadığımız için davet etmediğimiz hemşerilerimiz beni telefonla arayıp, 'neden davet etmedikleri?' noktasında oldukça uzun sitemleri beni çok duygulandırdı.
Toplantılarda gerek açıkladığımız festival projeleri ve gerekse gazetelerde verdiğimiz demeçleri okuyanlar, 'Festivallerin yasal bir zemine bağlanması için önce patent müracaatımızdan sonra festivallerin kurumsallaşması noktasındaki umutları büyüyen Gölelilerin inancalarının artması bizlere tam destek vermeleri bizi mutlu etmekte.
Türkiye'nin en büyük uluslararası festivalini yapacağımız 100 Bin kişiyi Göle'de buluşturacağız iddiasıyla başlattığımız çalışmalarımıza devletin kurumlarından da gelecek katkıları da dikkat alan hemşerilerimizden çığ gibi destekler gelmeye başlamasıyla birlikte mevcut projemizin çerçevesini genişletmemiz gerektiğine kanaat getirdik.

###Kemal Alin'e teşekkür ederim..

İzmir Komite toplantısın internetten okuyup telefonla bizi İzmir'de toplantısın ortasında arayan Kars'ın renkli simalarından profesyonel sunucusu Araştırmacı/Yazar Kemal Alin, 'Bende bir görev istiyorum' demesi gözlerimi yaşarttı!
Kemal Alin, 'Kendisini İzmir toplantısında his etiği için İzmir Festival komitesi adına sunuculuk görevini alacağını' belirtti. Çabalarımızı gören ve takdir eden dostuma ve bütün hemşerilerime teşekkürü bir borç bilirim.
Görüldüğü gibi dost ve hemşerilerimiz, komite toplantılarına katılmasalar bile bizim çalışmalarımızı takip ediyor ve telefonla arayıp görev almak istediklerini teyit etmeleri, bizim çok doğru bir yolda ilerlediğimizi hatırlatıyor.
Şunu unutmamak gerekir!
Bütün Hemşerilerimizin bu çalışmaları takdir ettiğini ve her türlü desteklerini esirgemeyeceklerini söylemleri, festival projesini yürüten bütün komite başkanlarına ve üyeleri şunu bilmeli ki festival her geçen gün daha da başarıya zirveye tırmandığı için çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum..
En önemlisi yenilmişliğe, yorulmuşluğa, başarısızlığa kazan kaldıran, rekabet edememenin ezikliğini yaşayan ve festival umutları sönmeye yüz tutarken birden ortaya zengin ve uluslararası projelerle çıktığımızda hemşerilerimizin festivallerde görev alma duygusunun kabardığını görmek ayrı bir sevinç kaynağı
Bu çaba ve destekler, festival çalışmalarını yürüten arkadaşlarımızın umutlarını büyütüyor.
Bu nedenle her ilde farklı, sihirli dayanışma başladığı için daha ağır projeler ve yolun sonunu gösteren toplantılar yapıp, dönü yoruz.
Bu umutlarımızın büyümesine vesile olan bütün hemşerilerime sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

###Basın teşekkür ederim..

Kars Ardahan, Iğdır adına faaliyet gösteren yazılı ve görsel basının bu projemize hayati önemde ilgi ve alaka göstermeleri, kamuoyu oluşturmamıza yönelik katkı sunmaları, toplumu heyecanlandırmış ve festival komitesini motive etmiştir.
Hele İstanbul Yerel Gazeteciler Derneğinin organize ettiği, 50 den fazla basın mensubu arkadaşlarımızın festivale destek için geleceği ve aynı zamanda Kars-Ardahan-Iğdır'ın tarih ve kültür hazinelerinin tanıtılacağını duymam beni çok duygulandırdı.
Bu anlamda 17.Uluslararası Göle Kültür ve
Kaşar Festivalinde En büyük ödül festivale destek sunan basın mensubu arkadaşlarımız alacaktır.
1 Mayıs'tan bu yana internet sitesinin ve gazeteler 312 festival habere yayınlamıştır. Bu sayı her geçen gün artacaktır.
Bölge insanın Komiteleri ve kamuoyunu heyecanlandıran ve festival umutlarımızı büyütün bütün emekçi basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum iyiki varsınız emekçi dostlarım..

###Bursa, Ankara, İstanbul'da yapılacak Komite toplantılarında hemşerilerimizi küstürmeyeceğiz..

6 Mayıs'ta Bursa'da dev bir organizasyonla Festival komitesini kurarak, bu yola çıktık..
İzmir'de yaptığımız hatayı tekrarlamamak adına Bursa'da yaptığımız ve akabinde başka İllerde yapacağımız komite kurma toplantılarına katılımı geniş tutup hiçbir festival gönüllüsü hemşerimizi küstürmeyeceğiz.
Festivalden sonra tam 8 aydır uluslararası ve kimlikli bir festival yapmak için gece gündüz çalıştığımızı bütün hemşerileriz bilmektedir.
Kurduğumuz komiteler sadece Göle Festivalinin değil, Kars ve Ardahan Iğdır'da yapılacak bütün festivallere tam destek sunulacaktır.
Bölgeyi seven, hiçbir çıkar beklemeden Göle Festivaline gelenler festivalin girişinde, 'Bu bir halk festivalidir' pankartlarıyla karşılaşacak.
Hemşeri ve konuk siyasi davetlilerimizin başımın üzerinde yeri var ama, festivale katılacak bütün konuk ve hemşerilerimizin siyasi kimliklerini festival alanın getirmeden katılacaklarını umut ediyoruz.
Çünkü önümüzde ki Temmuz ayında yapılacak olan 17.Uluslararası Göle Kültür ve Kaşar festivalinin gerçek bir halk festivali olması için herkesin duyarlı olmasını istiyoruz.
mustafakupeli36@gmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan