Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 82
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 247 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 259 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Festival Örgütlenme Sırası Göle’den
Yazar Fakir - Haziran 19 2012 - 03:34:17
Festival Örgütlenme Sırası Göle’den/Mustafa Küpeli

Hakan hazar Göle ilçesi 1996 yılında gurbete sağlam örgütlendikten sonra yaptığı Ulusal Kaşar Festivali Doğu Anadolu’da özellikle Kars Ardahan Iğdır illerinde festival kültürünü geliştirdi, yarattı.
16 yıl önce başlayan ve bu yıl 17. si Uluslararası olarak kutlanacak Göle Kültür ve Kaşar Festivali, patentten sonra yasal bir zeminde kurumsallaşması çalışmaları tamamlanması için önemli mesafeler alındı.
Festivale katılımı artırmak için 9 ayıdır yoğun çaba gösterip önce Ankara, sonra İzmir, Bursa İstanbul, Aydın komitelerini kurduktan sonra Göle Festivali Türkiye Komiteler Genel Başkanlığına Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Sn. Orhan Atalay işin başına geçtikten sonra bütün Göleliler ve dostlarımız destek sunmaya başladı.
9 ay boyunca festivali hep canlı tutarak hiç unutturmadan gurbetteki insanlarımız yaz tatillerini rahatlıkla festivalle ayarladılar.
Yüzlerce projeyle 50 bin kişiyi buluşturmak için çıktığımız bu yolda, 200’e yakın hemşehrimiz komitelerde görev alıp, Göle’ye karşı sorumluluklarını üstün bir performansla sürdürmeye başladılar. Buradan Komite Genel Başkanımıza, Aydın, Ankara, Bursa, İstanbul ve Göle komite başkanlarına teşekkür ederim.
Toplumu uyandırmak, heyecanlandırmak mutlaka projelerle olur. Bizde bu anlayışla her gün yeni bir proje ortaya atarak Türkiye’deki bütün Göleli hemşehrilerimizi ve komşu ilerdeki hemşehrelerimizi heyecanlandırmanın bütün yollarını denedik.
Önce emekçi gazeteci, dost ve kardeşlerimden yardım istedik. Hazırladığımız projelerimize hepsi katkı sundu ve bu güne kadar 400’e yakın haber yaptılar, hepsine teşekkür ederim.
Yine Facebook, Google ve Twitter’dan hemşehri ve arkadaşlarımız 1 milyondan fazla haberlerimizi paylaştılar. Hepsine teşekkür ederim.
Radyo ve televizyonlarda özellikle canlı yayınlarda Göle’de 50 bin, 100 bin kişiyi buluşturacağız diye açıklamalar yapmamıza fırsat veren medya mensuplarına, TV programcılarına da teşekkür ederim.
TRT’de canlı olarak yayınlanacak festivalimize destek sunmak için İstanbul’dan 40 gazeteci 7 Temmuz’da festivalde olacak. Allah yollarını açık etsin.

###Bunun gibi çok sayıda projeyi hazırladık, iş uygulamaya geldi

Şimdi söz sırası Göle Belediye başkanında 7 ay kar altında, 5 ay Güneşi yağmurdan dolayı yarım gören Göleli hemşehrilerimizin yılda bir kere festival etkinliğiyle yetindirmek az. Aslında her aya bir etkinlik yapılmalı ama imkanlar çok zor. İşçi maaşını zor ödeyen Doğudaki belediyelerin festival yapmaları büyük bir lüks anlamına geldiği için, ilin ve ilçenin zengin insanları, sivil toplum örgütleri katkı sunmalıdırlar.

###Bekara karı boşamak kolaydır

Son yıllarda Göle ilçemizin alt yapı sorunları nedeniyle Göle Belediyesi festivale fazla zaman ayıramadığı için katılım azalmaya başlamıştı. Ama Göle ilçemizin alt yapı ve önemli sorunları çözüldüğü için bu festivale çok önem verileceğini hepimiz biliyoruz.
Göle belediyesinin bu mesajını aldıktan sonra bizde katılımı artırmak için yoğun bir tempoyla çaba göstererek işi buraya getirdik. Ama ya konaklama, Bir söz var “Bekara karı boşamak kolayıdır” on binlerce insanı Göle’ye götürmek güzelde işte bundan sonra Göle Belediyesi, Göle Kaymakamı bu yıl yoğun katılımı bildikleri için Göle ilçemize gelecek konukları memnun etmek için şimdiden tedirgin olduklarını tahmin etmemek mümkün değil.
Göle Belediyesi, Göle Kaymakamlığı, kurum-kuruluşlar, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleri 17. Uluslararası Göle Kültür ve Kaşar festivaline katılacak. Bakan, Milletvekilleri, Sanatçılar ve bütün değerli konuklarımızı ve Göleli hemşehrilerimizi en güzel şekilde nasıl ağırlanacağını şimdiden tartışmaya başlamışlar bile.
Biz gurbetteki Göle Festival Komiteleri bu sıkıntıyı yakından takip ediyoruz. Göle Belediye Başkanımız Sn. Sabri Muratoğlu, Göle Kaymakamımız Sn. Kemal Atasoy ve Festival komitesiyle yakın temasta olacağız. Verilecek sorumlulukları tamamen yükleneceğiz. Göle’deki Göle Komitesi önderliğinde festival yürüyüşünde yerimiz alacağız.
Ardahan ve özellikle Göle’deki basın mensupları aylardır gurbetteki komitelerin çalışmalarını manşetlerine taşıyıp görevlerini yerine getirdiler. Festivale gelecek konuk basın mensuplarının ağırlanması gerekir. Bunun yanında tanıtım komitesini kurup Göle’nin tarihi, turistik ve yaylalarını haber yapmaları Gölemize büyük katkı sunacağına inanıyorum.
En önemlisi organik tarım alanları ve organik ürünlerimizin üretim tesislerini özellikle kaşar fabrikalarını basın mensuplarına gösterip iyi bir anlatıcı tarafından bilgilendirmek lazım.

###Göleli gençler sorumluluk almalı

Bu uluslararası yapılacak festivalde Göle Festival Komitesine bağlı olmak kaydıyla, Göle Gençlik Komitesi çok acilen kurulmalı ve Göle Festival komitelerine dahil olmalıdır.
Her yazımızda ve açıklamamızda bu festival halk festivali olacak. Siyasi kimlikle girilmeyecek diye yaptığımız açıklamamızı yine yeniliyoruz. Çünkü biz gurbetteki insanlar ve komitelere dahil hiç kimse öne çıkmayacak. Festivalde halkı öne çıkarmak için herkesin bu anlayışın yanında olacağına emenim.
Biz gurbetteki Göleliler festivale gelir ve bittiğinde doydukları topraklara döneriz. Ama önemli olan unutulmayacak bir festival yapılsın. Bunun için bütün olumsuzlukları kenara bırakıp, 17 yıl sonra uluslararası düzeyde hazırlanan ve Göle’nin bütün kapılarını dünyaya açan bu festivalde el ele verip, Göle ilçemizi hep birlikte istediğimiz seviyeye yükseltebiliriz.

### Festivalde af ilan ediyorum

Her memlekette olduğu gibi İlçemizde bazı simalar Göle ilçemizin üstünde siyasi oyunlarla rant sağlamak için bazı girişimleri vardır. Göle’yi tek elden yönetmek isteyenler, Göle’yi kullanarak kişisel menfaat sağlayanlar bu festivalde öne çıkamadılar. Bundan dolayı kendilerine gereken değer verilmeyeceği korkusunun psikolojisiyle festival projelerimizi pusuya düşürmek için yoğun çaba gösterdiler.
Ama biz festival komiteleri Göle halkına söz verdik. Bu festival halk festivali olacak. Bütün çekememezlikleri kaldırıp festivalde af kanununu açıklayacağız.
Bütün Olumsuzlukları arkada bırakıp Göle’yi bir dünya şehri yapmaya var mısınız
mustafakupeli36@gmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan