Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 65
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 3 Gün Gelmedi
abdullahank 126 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 216 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 220 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 242 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 251 Gün Gelmedi
adacala 251 Gün Gelmedi
admin 253 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 254 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Gürsel Tekin bir ilçenin umutlarını çaldı
Yazar Fakir - Eylül 04 2012 - 08:02:09
Gürsel Tekin bir ilçenin umutlarını çaldı…/Öztürk Polat

Öztürk Polat<font> <font face=Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısıyken, bir anda kendisini CHP İstanbul İl Başkanlığı koltuğunda bulan hemşerim Gürsel Tekin CHP İstanbul İl Başkanlığı koltuğuna oturduğu günden itibaren Parti içi muhalefetin hedefi oldu. Parti içi muhalefetin hedefindeki Gürsel Tekin'in imdadına 2009 yılında gerçekleştirilen yerel seçimler yetişti. Yerel seçimlerde ki başarısı CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'i bir hayli rahatlattı. Siyasette başarıda başarısızlıkta ekip işidir. Tekin çok çalışan, inançlı ve kararlı bir ekip kuramadı Tekin'in ekibinin eksikliklerini Tekin'in hatırına CHP'ye omuz veren, Tekin'e destek olan fedakar hemşerileri kapattı..
2009 yerel seçimlerinde Gölelilerin de desteğiyle yakaladığı rüzgâr Gürsel Tekin'i Ankara'ya CHP Genel Merkezine taşıdı. Tekin artık CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin idi. Genel Başkan Yardımcığına atandığında da Göleliler Tekin'in başarılı olabilmesi için yerel seçimlerde olduğu gibi, kurultaylarda da var güçleriyle Tekin'in etrafında kenetlendi.
Göleliler Gürsel Tekin'e inandı, Tekin'e güvendi, Tekin'i başlarına taç ettiler. Göleli analar Tekin'i evlatları saydı onun başarılı olması için her secdede dua ettiler.
Göle camiası Gürsel Tekin'i merhum Sırrı Atalay'ın yerine koydular. Sırrı Atalay'a duyulan sonsuz saygı Tekin için beslendi Gölelilerce…
Sırrı Atalay değil miydi? Kars Et Kombinasını, Kars Şeker Fabrikasını, Kars Çimento Fabrikasını, Sarıkamış Ayakkabı Fabrikasını Göle TİGEM'i ve irili ufaklı birçok Kamu İktisadi Kuruluşunu ve fabrikayı Kars'a kazandıran bu sayede bölgede ciddi bir üretim ve istihdam alanının yaratılmasına vesile olan Göleli politikacı?
Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan Göleliler Sırrı Atalay'la bağdaştırdıkları ve bu anlamda Gürsel Tekin'e umut bağladılar, Tekin'den medet umdular çünkü Gürsel Tekin medyada sürekli yer alacak devletin dikkatini Göle'ye çekecekti. Bu sayede Göle ülke gündemine gelecekti, Tekin'in medyatikliği sayesinde Göle'de yokluk, yoksulluk, eğitim, sağlık, alt yapı sorunları kameralar aracılığıyla gündeme gelecek, sorunlar çözüm bulacaktı. Gürsel Tekin Direk sorunları çözemezse de sorunların çözümüne aracı olacaktı.
Ama nafile… Gürsel Tekin medyada epeyce yer aldı, fakat Tekin'in medyatikliği Göle'ye yansımadı, Mustafa Sarıgül'ün Erzincan'a yansıttığı tanıtım hizmetlerin %1'ini bile Gürsel Tekin Göle'ye sunamadı. Gürsel Tekin'in muhalefet partinin Genel Başkan Yardımcıdır bu nedenle; devletin imkânlarını bölgeye aktaramamasının önündeki engeller bulunuyor. Bu yüzendir ki Tekin'in Sırrı Atalay benzeri hizmetleri bölgeye sunamamasını anlıyoruz. Gel gör ki: Gürsel Tekin, İl Başkanlığı döneminde 2009 yerel seçimlerinde İstanbul'da Göleli hiçbir siyasetçiyi Belediye Başkanı Adayı olarak atamadığı gibi, CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak girdiği 2011 yılında gerçekleşen genel seçimlerde de hiçbir Göleli Politikacıyı da milletvekili adayı olarak listelerin seçilebilecek yerlerinde aday göstermedi. Metropollerde CHP çatısı altında politika yapan ve bulundukları belde ve ilçelerde İlçe Başkanlığı, Belde Başkanlığı gibi görevlere talip olan hiçbir Göleli gerek atama gerekse seçim yoluyla bu taleplerine sonuç alamadı. Velev ki: Gürsel Tekin'in Gölelileri siyaseten bir yerlere taşımaya gücü yetmedi, TBMM'de çalışan Göleli Milletvekili danışmanlarının işten çıkartılmalarına göz yumdu Göleli Milletvekili danışmanlarına bile sahip çıkamadı. Göleli bir milletvekili danışmanının işinden olmasını engellemeye de mi gücü yetmedi?
Gürsel Tekin'in birçok şeye gücü yeterdi fakat Tekin güçlerini kullanmadı neden mi? Tekin: "benden başka hiçbir Göleli siyasette söz sahibi olmasın, benim dışımda hiçbir Göleli yaşam alanı bulmasın." Zihniyetiyle hareket ederek bölgede siyaseten tek adam olmak istiyor.
Bundan önceki süreçlerde de tarihte örneklerini gördük ki; bencillikle duyarsızlıkla, ilgisizlikle, günü kurtarma kaygılarıyla yol alan hiçbir siyasetçi emellerine ulaşamamıştır. Bencil ve duyarsız siyasetçilerin bugün adları sanları anılmamaktadır. Onlar tarih sahnesinden silinip gittiler. Unutulmamalıdır ki; Göle halkı tabiat gibidir tabiat ana kendisine karşı yapılan bütün kötülükleri de iyilikleri de karşılıksız bırakmaz…

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan