Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 65
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Zor Dönem
Yazar Fakir - Eylül 10 2012 - 06:52:16
Z O R D Ö N E M/Reşat Kılıç

Reşat Kılıç Yaşamda değer taşıyan her şey anılası bir geçmişin bağrından çıkmıştır.Derinlerde zirve vardır. Kranlıklardan aydınlık yaratılır. Aksilikler düzeni doğurur. Yorularak huzur bulursunuz. Güçlükler aşılarak kolaylık gelir. Hiç bir şey durduk yerde olgunlaşamaz. Hazır yiyenler ve armut pişiricileri insanlık tarihinin hiç bir döneminde kınanmaktan kurtulamadılar. Yata yata büyümek insan cinsi içinhüner değildir. Yüzeyde hazine bulamazsınız. ( İÇİMDEKİ CEVHER ÇIK ORTAYA) Demekle önünüze düşmez. Belki gerçekten bir cevhersiniz ama; işlenmedikçe asla farkedilemezsiniz. Balçıktan çıkmak için kendini iyi tahlil etmek ve yetiştirmek zorundasın. Pırlanta olabilmek için elmasını iyi işlemen gerek. Kendini pırlanta yapmak isteyen elması,ferzende tornada ve matkap uçlarında kullanırlar. " İNCİ GİBİ" Söylenişi ve kulağa gelişi hoştur. Ama İNCİ olabilmek için karanlıklarda çalışabilme sabrı gösterebilmelisiniz.

Bir istieidyenin kabukları arasında yıllarca kapanarak bekleyen sedef, İNCİ olarak ödüllendirilir. Uzun ,yorucu,sarp süreçlerden geçmeden başarı kapısını aralaması sence veye sizce olasımıdır? İyi bir kişilik sahibi olmak sadece iyi ve temiz giyinmekle gerçekleşir mi ? Veya iyi bir kişilik çok güzel, çok yakışıklı olmakla gerçekleşir mi?

Nasıl ki iyi bir iş yeri kurmak,şirket kuruluş evraklarını kusursuz hazırlamakla mümkün değilse, iyi bir insanda yukarıda belirttiğimiz durumlarla mümkün ollmaz-olamaz. Kaliteli bir gelecek için özveri denizinde akıllıca yüzmek gerekir. Hatalı atılan her kulacın sonunun hüsran getireceği unutulmamalıdır. Bu gün hoş gelen yaşam yarınlarda azap,çile,zulüm getireceği kesindir. Bir medenci yerin metrelerce altındaki ocakta nasıl yaşam mücadelesi veriyorsa,sen de geleceğin,halkın için akıllıca davranmak zorundasın.Bal vermek için arı gibi yüksünmeden nice bayırları aşmak,her mevsim rahat etmek için karınca gibi sebatla kızgın güneş altında kavrulmak,ve göz kamaştırıcı İNCİ olmak için , sedef gibi iki istiridye kabuğu arasına kapanıp senelerce ince ince kendini işlemen gerekir.

İşte dostlar sevmekte böyle bir şeydir. " BEN SENİ SEVİYORUM" demekle sevmek olmaz. Ben Kürdüm ve kürtleri seviyorum demekle olmaz. Emek vermek ,sabretmek,sınamak gerek. Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Çok uzun bir tarihten bu yana, yani taaa eskilerden bu yana Türk'e ihanet etmeyen,onu diğer milletler gibi arkadan vurmayan,savaşta, barışta onlarla kardeşce mücadele eden KÜRT halkına bu gün Emperyalist güçlerin hedef göstermesiyle öcü gibi, düşman gibi bakılması,topyekün hedef halne dönüştürülmesi gerçekten çok düşündürücü. Hani kardeşlik nidaları ? Hani " Bu vatan hepimizin " söylemleri ?

Kurtuluş Savaşında bu vatanın öz be öz savunucuları olan KÜRT ler bu gün neden " YA SEV YA TERKET "sloganları ile üç beş çapulcu,beyinsiz., ırkçı,şöven, faşist' in diline düşürülüyor ? Ardahan dan Çanakkale ye inci gibi şehitlerini sıralayan bu halka bu gün yapılanlara nasıl bir yurttaşlık sevdası diyebiliriz?

Ama şu hiç bir zaman unutulmamalıdır. Bu gün bu ağularını kusanların geçmişine bir bakalım. Her zaman Emperyalist güçlerle olanlardır bunlar. Ve bu çok net bellidir. Ve Emperyalist güçlerin mükemmel oyunları başarıya ulaşmak üzere. 1919 larda omuz omuza verip Fransız,İngiliz,Yunan dan kanımızı dökerek aldığımız bu ülkede şimdi : " YA SEV YA TERKET "sloganlarıyla yüz yüzeyiz.

Anlayamadığım kimin ülkesinden kimi kovmalarıdır. Şimdi soruyorum : Ardahandan Edirneye kadar her metrekeresinde bir şehidi olan bu ülkeyi biz KÜRT ve TÜRK kadreşlermi kurtardı yaksa bu ülkeyi soyup soğana çeviren ve yurt dışına kaçan şerefsizlermi kurtardı. Yoksa Yugoslavya dan , Bulgaristan dan kaçıp gelen burada paşalar gibi yaşayan Naim ler mi kurtardı. Yoksa Çatlı nın dedesi mi şehit düştü Maraş ta, Urfa da Ardahan da ?

Bakın dostlar bu memleket bizim. Bu memleket KÜRDÜN, TÜRKÜN. Ve bu yurt için kanını dökenlerin. O zaman şapkamızı önümüze koyup düşünmemizin zamanı geldi de geçiyor bile. ABD Emperyalizminin çirkin oyunu bitmiyor,bitmez de. Dün Alevileri yakanlar,geçmişteki gibi bu gün de Kürtleri topyekün imha etme düşüncesindeler. Bu oyuna alaet olduğumuz yetmez mi? Dün bu oyuna alet olanlar bu gün dahada şiddetlenerek kusmaya başladılar. Ama unuttukları bir şey var ki bu gün kustuklarını yarın yerler.

Bizlerden sonra ki kuşağa bıraklılacak kin, nefret tohumlarını yeşertmeden koparmanın zamanı çoktan gelmiştir. Ağzı salyalı kafatsçıların,şövenistlerin, ırkçıların,faşistlerin söylemleri rağbet görseydi Hitler in, Musaolinler in heykelleri dikilrdi.

Büyük usta Nazım ın dediği gibi ; " BİR AĞAÇ GİBİ HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞCESİNE " söylemi ile herkesi kucaklıyor , saygılarımı sunuyorum.

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan