Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 59
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
İMRALI'YA GİTME TALEBİMİ GERİ ÇEKİYORUM
Yazar Fakir - Eylül 23 2012 - 21:45:34
İMRALI'YA GİTME TALEBİMİ GERİ ÇEKİYORUM

Mahmut Alınak 30 Temmuz günü Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e aşağıdaki mektubu göndererek İmralı'ya gitmek için izin talebinde bulunmuştum. Ancak bugüne kadar herhangi bir cevap alamadım. Anlaşıldı ki beklemek boşuna; gençlerin ölmesi bakanın ve hükümetin umurunda değil. Bu nedenle talebimi geri çekiyor ve İmralı'ya gitmekten vaz geçiyorum.
O günden bu güne kadar çatışmalarda yüzlerce genç öldü. Bugün, yarın ve yarından sonra daha kaçı ölecek; bilmiyoruz! En kötüsü ölümlere alışır hale getirildik. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Gençlerin oluk oluk akan kanı siyaset çarkını döndürmek için kullanılıyor, zavallı cesetleri üzerinde cirit oynanıyor.
Haram olsun halkın mezar kazıcısı siyasetçilere ve hükümet yetkililerine verdiği emekler ve oylar. Saygılarımla
Mahmut Alınak

**İŞTE O MEKTUP
Sayın Sadullah Ergin, Adalet Bakanı
Sayın Bakan,
Devlet güçleri ile PKK arasındaki kanlı çatışmalar can almaya devam ediyor. Gençler ölüyor ve bizler de bu çocukların kanlı kefenler içinde gömülüşünü alışılmış bir çaresizlikle seyrediyoruz. Ne "ülkenin bölünmez bütünlüğü", ne de Kürtlerin kimlik hakkının tanınması talebi bu kanlı kapışmayı haklı gösterebilir. Sorunları kan dökmeden çözmenin bir yolunu bulmak zorundayız. Buna yükümlüyüz. Tarihte pek çok örnekten de bilindiği gibi, kan dökerek korunan ya da kurulan bir ülke halklara saadet getirmiyor. Her bir gencin hayatı değil dünyaya tüm kâinata bedeldir. Çocukları ölen anne ve babalar yanı başımızda evlât acısıyla her gün binlerce kez ölüp ölüp dirilirken, kanla korunan ülke cennet bile olsa mutlu olamayız. Gençlerin kanları ile sulanan topraklarda kardeşlik çiçekleri yeşermez.
Sürüp giden bu kanlı çatışmada kim haklı, kim haksız tartışmasına girecek değiliz. Gençlerin öldüğü bu ortamda böyle bir tartışmanın - hiç değilse bugün için- hiçbir yararı yok. Şimdi acil olan bu kanın derhal durdurulmasıdır. Bu konuda devlet ve PKK ağır bir yükümlülük altındadır. Ne devlet, ne PKK kendi sorumluluklarına arkasını dönme hakkına sahiptir. İntikam yeminleri ve karşılıklı çetele tutmalar olsa olsa ölüme hizmet eder.
Sayın Bakan,
Hayat çok kısa; hiçbir amaç ve sebep öldürmeyi haklı gösteremez. Şu yaşlı dünya tarihte nice savaşlar geçirdi, savaşlarda milyonlarca insan öldü. O savaş kararlarını alan hükümdarlar ve savaş alanlarında elde kılıç ordulara deryalar halinde kan döktüren komutanlar şimdi hepsi toprak altında. Ne kanlı çizmelerle fethettikleri ülkeleri, ne de paha biçilmez hazineleri, ne de ihtişamlı tahtlarını götürebildiler mezarlarına. Birkaç metrelik beyaz kefenle göçüp gittiler kana boğdukları bu dünyadan. İnsanlığa çektirdikleri onca acı, o birkaç metrelik kefen için miydi, diye düşünmekten alıkoyamıyor insan kendisini. Mademki hayat kavga etmeye değmeyecek kadar kısa, o halde en tehlikeli düşmanımız olan dünyevi hırslarımızdan arınıp kardeşlikle bezenmiş mutlu bir dünya kurmalıyız. Sadece çocuklarımıza değil, insanlığa yapacağımız en değerli hizmet budur.
Sözü fazla uzatmayacağım. Ben ilerlemiş bu yaşımda her türlü dünyevi arzuyu artık geride bırakmış bir insan olarak hayata son bir katkıda bulunmak istiyorum. Mal, mülk, para ve makam hırsları artık benim çok, çok uzağımda. Hayattan maddi ve manevi hiçbir talebim yok. Hiçbir zenginlik ve görkemli makam yoktur ki iştahlandırsın şu yaşlı gözlerimi. Sizi temin ederim ki, hiçbir şahsi gündemim ve hesabım yok. Tek istediğim gençlerin ölmemesi. Bundan sonra yapabilirsem çocuklarıma ve torunlarıma miras olarak yazacağım bir iki kitap daha bırakmak isterim. Bu hayatımın son hikâyesi olacak.
Dediğim gibi hayata son bir hizmette bulunmak istiyorum. Bunun için hükümetinizden bir talebimiz var. Beş kişilik bir heyetle İmralı'ya gitmemizi sağlarsanız, Abdullah Öcalan'ı Kürt meselesinin demokratik kansız çözümü konusunda ikna edebileceğimizi ve PKK' ye eylemsizlik çağrısında bulunması için ikna edebileceğimizi düşünüyoruz. Öcalan'la görüştükten sonra gerektiğinde Kandil'e de gidebiliriz. Hükümetiniz bu konuda yardımcı olursa akan kanın durdurulabileceğine inanıyoruz. Aksi halde çok üzülerek belirtmek isteriz ki, bugün olduğu gibi yarın da gençler ölmeye ve ocaklar sönmeye devam edecek. Bunun vebali ise hepimize ait olacak. Bize bu fırsatı tanıyacağınızı ümit ediyoruz. Saygılarımızla 30/7/2012
Mahmut Alınak
Gençler Ölmesin Ocaklar Sönmesin Girişimi (GEOS) sözcüsü
e posta: alinakmahmut@hotmail.com
TEL : 0546- 518 86 86

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan