Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 70
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
CHP'de Milliyetçilik, ve Din ?
Yazar Fakir - Şubat 15 2013 - 18:48:02
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
GÖLE GÖZLEM GAZETESİ'NDEN
CHP'de Milliyetçilik, ve Din ?/Hanifi Budak

Hanif Budak Sözü hiç uzatmadan, başta CHP'lilerin "Milli Şef"i İsmet Paşa olmak üzere, eski CHP ideologlarından, yöneticilerinden ve milletvekillerinden milliyetçilik, ırkçılık ve faşizm'le ilgili çeşitlemeler sunacağım. Tasnifi artık siz yaparsınız…?CHP Genel Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı (ve de "Milli Şef") İsmet İnönü'den:?"Biz açıkça milliyetçiyiz. Milliyetçilik, bizi birleştiren tek nedendir. Türk çoğunluğunun yanında diğer unsurların hiçbir etkisi yoktur. Her ne pahasına olursa olsun, ülkemizde yaşayanları Türkleştirecek, Türklere ve Türkçülüğe karşı çıkanları yok edeceğiz."?"... Sadece Türk milleti bu ülkede etnik ya da ırki bir takım haklar isteyebilir.
Başka hiçbir kişinin buna hakkı yoktur." (Milliyet Gazt. 31 Ağust. 1930. No:1636).?CHP milletvekili, Cumhuriyet gazetesi sahibi ve başyazarı Yunus Nadi'den:?"İtalya'da İtalyan milletini asrın en mütekâmil bir cemiyeti haline yükselten faşizmin gittikçe artan takdirlerine ve muhabbetlerine mazhar olmaktan kuvvet buluyorduk. Zâhirde hatta biraz hissi bile görünebilecek olan bu mütekabil itimat ve muhabbettir ki, Büyük İtalyan milleti ile inkılâpçı ve behemehal teceddüt ve itilâya azimkâr Türk milleti arasında en sağlam bir dostluğa müntehi olmuş oldu.
Başvekilimizin Roma'yı ziyareti bu büyük dostluğun pek tabii bir neticesi olduğu kadar onu en samimi ve en parlak şekilde tes'it edecek bir tezahürdür de..." (Cumhuriyet gazetesi, 22 Mayıs 1932).?CHP'nin yan kuruluşu gibi çalışan Türk Ocakları'nın Genel Başkanı, iki kez Maarif Vekilliği yapan CHP milletvekili Hamdullah Suphi Tanrıöver'in çıkardığı "Türk Yurdu" dergisinden:?"Faşizm bir vatan ideali etrafında iktisadi refahı, siyasi ve içtimai ahengi tesis etmeyi düşünür. Bu milliyetçiliğin farikası, milletin hakim ve mahkûm sınıflara ayırmak değil, her meslek erbabının umumi bir işbölümü içinde çalışma hakkını tanımak ve onun yükselmesini temin etmektir.?"…münevver ve milliyetperver bir gençliğin, İtalya toprakları üzerinde, sınıf gayz ve kininden doğan hareket karşısında derhal kendini toparlamasını ve Büyük Vatanperverin (Mussolini kastediliyor) doğru yolu gösteren emri altında, arzın medeniyet membalarından biri olan güzel memleketlerini siyanet edebilmelerini, hürmet ve takdir ile görmüşüzdür. Biz Faşist milliyetperverliğin dünkü galeyanında, hem mazimizi hem istikbalimizi görürüz."?CHP'nin meşhur ideologu Yakup Kadri Karaosmanoğlu'dan:?"Mussolini sayesinde, daha doğrusu Faşizm sayesinde bütün İtalya kronometre gibi işleyen bir memleket halini almıştır." (Kadro dergisinin 11. sayısında yayınlanan "Ankara-Moskova-Roma" adlı makalesinden).?Falih Rıfkı Atay'dan:?"Türk yığınlarının terbiyesi için Moskova'nın yığın terbiyesi metotları, devletçi Türk iktisatçılığı için faşizmin korporasyon metotları benimsenmelidir." (Hâkimiyeti Milliye (Ulus) gazetesi, 1931).?CHP Dersim Milletvekili Feridun Fikri Düşünsel'den:?"Bütün Avrupa faşizmin cihana getirdiği emniyet ve neşe ile ona doğru atılırken, faşizmin bu suretle sanki pek tehlikeli bir şeymiş gibi görülmesi beni derin düşüncelere sevketti. Faşizm korkulacak bir şey addolunamaz. Bilakis bizim gibi inkılâp yapmış ve onu yaşatmaya azmetmiş milletler için faşizmden çıkarılacak düsturlar vardır." (1923'te Yenigün gazetesinde yayınlanan bir röportajından).
?CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in, "Kürt milliyetçiliğini bana 'ilericilik' ve 'bağımsızcılık' diye yutturamazsınız. Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eşdeğerde gördüremezsiniz" demesinden CHP'liler neden gocundu anlayamadım. Hanımefendi popülizm yapmıyor, köklerinden besleniyor..
En önemli konusu ise Atatürk'ün din hakkındaki konuşması …
Bizim devlet idaresindeki ana programımız cumhuriyet halk parisi politikasıdır.bunun kapsadığı prensipler idarede ve siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır FAKAT BU PRENSİPLERİN GÖKTEN İNDİĞİ SANILAN KİTAPLARIN DOĞMALARIYLA ASLA BİR TUTMAMALIDIR.... MUSTAFA KEMAL.....KAYNAK 1 KASIM 1937 MUSTAFA KEMALİN KONUŞMASI....
.İŞTE CHP ZİHNİYETİ BU ASLA DEĞİŞMEZ ÇÜNKÜ SİYONİST PARTİSİDİR..

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan