Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 79
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Federasyon Yönetmek Senin İşin Değil Doğruyol..!
Yazar Fakir - Mart 11 2013 - 08:24:44
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Federasyon Yönetmek Senin İşin Değil Doğruyol..!

mahmut baran ozyildirim İlyas Yıldız
ardhanmedya@gmail.com

Hatırlarsınız, Ardahan dernekler federasyonu ilk kez 23 Şubatta münasebetiyle Ardahan dernekleri tarihine not düşülecek bir etkinliğe imza attı.
23 Şubat Ardahan'ın kurtuluşu Güven Doğruyol'un Ardahan Belediye Başkanı Köksoy ile olan tartışmasının ardından ilk kez Ardahan'dan uzak bir yerde, İstanbul'da kutlandı.
Belki, 'Bundan doğal olan ne var?' Diye sorabilirsinin. Elbette ki karşı değiliz ancak isterdik ki, Ardahan'ın aidiyetine uygun bir etkinlik olsun fakat beklendiği gibi gerçekleşmemişti..!
''23 Şubatta Kürtler Neden Yoktu?'' Diye sorduğumuzda işin perde gerisinden bihaber olanlar bize karşı cephe aldılar. Onlara göre biz böyle bir cümle sarf etmekle milliyetçi, ayrımcı bir çıkış yapmıştık...
Oysa dile getirilmek istenenin bu olmadığı apaçık ortada idi. Bunu Güven Doğru yol'da biliyordu ancak işine gelmiyordu.
Çıkışımıza karşılık bazı cahillerin bilip bilmeden tepki göstermesi ona cesaret vermiş ve az sonra dile getireceğimiz gibi aklı sıra bizi susturmaya çalışıyordu.
Doğruyol, 'İlyas Bey, bunu sen mi söylüyorsun... Öyle yazana kadar, ''Kurtuluşa Kürtler(Hoç-Fed) davetli olduğu halde neden gelmedi diye onlara sor, neden bu olayda katılanlara değil de katılmayanlara hesap sormuyorsun anlamıyorum..!' diyordu.
İlginç adam doğrusu... Sanki ben adamın gölgesiyim de ne yaptığını bildiğim halde üzerine gidiyorum..!
Peş peşe sıralı bu cümleler, kendine göre haklı sebepleri olan, ancak birazdan yapacağım açıklamalarla ne kadar haklı olup olmadığı anlaşılacak olan, Ardahan'ın tümünü temsil ettiği varsayılan, Ardahan Dernekler Federasyonu Genel başkanı Güven Doğruyol'un dilinden dökülen sözler bunlar..
Eskiye dönmeyecektim, yaradılışım gereği mecbur kalmadıkça geçmişte yaşamak gibi bir derdim olmaz fakat, buna mecbur kaldığım an tozlu raflara dokunmaya üşenmeyeceğimi bilenler bilir..!
Daha öncede söylediğim gibi Sayın Doğruyol kendince haksızda sayılmaz ancak, fevri davranış sergilemezlerse şayet, neden en hassas noktadan sorgulama gereği hissettiğimizi anlayacaklarda bu konuda henüz yeterli olmadıkları bir kez daha ortaya çıkmış oldu..!
'Buna rağmen nasıl Federasyon başkanı oldular?' diye soranların kim olabileceğini tahmin etmemizle birlikte, 'federasyon başkanlığına nasıl geldikleri?' ise zaten bilenlerce malumdur..!
Neyse, konumuz şimdilik bu değil. Şayet direnç gösterilirse az önce sözünü ettiğim o tozlu rafları karıştırmaktan geri kalmam..!

Sorgulamamızın ana teması taksim meydanında gerçekleştirilen 23 Şubat... 'Federasyon başkanı Güven Doğruyol'la ve Ardahan Belediye başkanı Faruk Köksoy arasındaki Ardahan basınına yansıyan 23 Şubatla ilgili tartışmaya değinmeyeceğim.' Demiştim ancak hatırlatmadan geçemeyeceğim. Tartışmanın içeriği her ne ise Belediye başkanı Köksoy un verdiği cevap ilginç... Köksoy, ''BİZ BURADA SİZİN REKLAMINIZIMI YAPACAĞIZ.?'' Diye çıkışması boş olmasa gerek!
Sayın Doğruyol a söyleyeceğim şu ki, bu diyalogdan sonra gündeme gelen 23 Şubat Taksim etkinliği, eğer akılcı bir yaklaşımla organize edilebilseydi belki de bugün eleştiri hakkım olmayabilirdi... Hatta ve hatta 23 Şubat'ı kutlamak için Doğruyol ekibi ile birlikte Ardahan da olsaydı eleştiri hakkım hiç olmayacaktı.
Köksoy'un Doğruyol'a sarf ettiği o cümleden sonra Taksim'de karar kılınması Ardahan'ın aidiyeti bakımından o kadar kolay olmasa gerek çünkü, bir Türkiye modeli olan Ardahan da sadece düz Ardahanlılar yaşamıyor. Halk adına kişisel öngörülerle hareket edenler, sonunda toslayacakları duvarı suçlamaları normaldir... Doğruyol un yaptığı da budur.
Ardahan adını çağrıştıran bir federasyonun başındaki şahsiyet Federasyon tarihi boyunca süregelen hatalar zincirine bir halka daha eklemiş oldu.!
Facebook sayfası üzerinde, ''TAKSİMDEKİ 23 ŞUBAT KUTLAMALARINDA KÜRTLER NEDEN YOKTU, YOKSA ARDAHANDA KÜRT YOKMUYDU?'' Diye sorduk... İyi ki sorduk!
Bu sorunun ne anlam ifade ettiğini idrak edemeyen bazı sivri akıllılar takdir edersiniz ki, saldırıya dünden hazırmış... Yan ısıra birde sözde federasyon başkanının saldırısı başladı..!
E maşallah yani, sen ki böyle düşünüyorsan seni bu göreve laik görenlerin saldırısını da makul görmek gerekir Bay Doğruyol. Federasyon başkanı değil mübarek sanki EFE..!
Şimdi Ardahan'ı da bir kenara bırakalım. Bildiğim kadarı ile bir ilin federasyonunun kendine has aidiyetleri olmalı... Bir kurum başkanlığı bu kadar basit olmamalı.
Öyle ya bir kurumun başında bulunan kişinin o kurumun aidiyetini bilerek hareket etmesi gerekiyor... Çünkü, o ilde yaşayan 72.5'i temsil etmektedir... Ne demek istediğimizi anlar her halde Bay Doğruyol..!
Ortak akılla hareket etmeyenlerin varacağı nokta bellidir... Tamda bu noktada sormamız gerekeni sorduk ve karşılaştığımız tepki malum. Bu, bu işin aynaya yansıyan bir tarafı. Birde aynanın karşısındaki resme bakalım..!
Bay Doğruyol, 'Ben herkese ve tüm derneklere 3 kez mesaj attım, senin o sorguladığın Kürtler(Hoç-fed) Gelseydi efendim' diyor. Durur muyuz, sorguladık elbette.!
''Size 23 şubat taksim etkinliği ile ilgili bir teklif geldi mi, eğer gelseydi bu günle ilgili ortak akılla oluşturulmuş etkinlikte bulunur muydunuz?'' diye.
Verilen cevap ilginç... ''Elbette ki, günün anlam ve önemine ilişkin fikrimizi ortaya koyar, ortak akılla oluşturulan bir program çerçevesinde bizde o etkinlikte olabilirdik'' şeklinde idi.
''Peki, size bildirimde bulunulduğunu söylüyorlar, bu bildirim nasıl yapıldı?'' Dediğimizde cevap aynen şöyle; ''Sadece 3 defa Taksim meydanında 23 Şubat Ardahan'ın kurtuluşu etkinliği için telefonla mesaj aldık, herhangi bir fikir alışverişinde bulunmak üzere çağrı yapılmadı'..!
Nerde kaldı Sayın Doğruyol senin Ardahan aidiyetin... Senin gibi federasyon başkanları olursa vay ki, vay Ardahan'ın haline.
Diyeceğimiz şudur Sayın Doğruyol, SİZ O MAKAMI HAK ETMİYORSUNUZ... HAK ET MEDİĞİNİZ YERİ ARDHANLILAR ADINA İŞGAL ETMEYE HAKKINIZ YOK... GERÇEKTEN ARDAHAN'I VE ARDAHANLILARI SEVİYOR VE DÜŞÜNÜYORSANIZ LÜTFEN DHA FAZLA DİRETMEDEN KENDİNİZİDE DÜŞÜNEREK İSTİFA EDİNİZ. İSTİFA ETME ERDEMİNİ GÖSTERİN Kİ, BU İŞİ BECEREBİLENLER GELSİN.

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan