Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 81
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 129 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Murat Abdulahoğlu ile Röportaj
Yazar Fakir - Kasım 25 2013 - 22:31:08
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
SEÇİME DOĞRU ABDULLAHOĞLU İLE RÖPORTAJ

Ardahan Haberleri Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimlerde Göle CHP’de Belediye Başkan Aday Adayı olan gazeteci meslektaşımız Murat Abdullahoğlu partisini kendisin aday göstermesi halin de CHP’nin olduğu gibi Göle’nin kazanacağını açıkladı.
CHP Göle Belediye Başkan Aday Adayı Gazeteci Meslektaşımız Murat Abdullahoğlu ile adaylığı hakkında yaptığımız röportaj şöyle;

**Murat bey öncelikle Aday Adaylığınız hayırlı olsun.

Teşekkür ederim, bu benim için değil Göle için hayırlı olsun.

**Göle'den CHP Belediye Başkan aday adayı olmaya nasıl karar verdiniz?

Mesleğimden dolayı yıllardır siyasetle iç içeyim. Göle ile yaşıt olan ve hatta yeni il ve ilçe olan birçok yerleşim merkezi hiç de hak etmediği halde birçok yatırımı alırken, maalesef Göle bu konuda ülkemizin çok gerisinde kalmıştır. Göleli olup da Göle’ye yatırım yapmak isteyen bir çok duyarlı hemşehrilerimiz bulunmaktadır ama mevcut yerel iktidar bu potansiyeli kullanamamıştır ve hatta elinin tersi ile itmiştir. Ben, bu insanları doğdukları baba ocağı olan Göle’yle aralarında köprü olmak için ve Belediye Başkanı olmak istiyorum.

**En güçlü isimlerden birisiniz. Kendinizdeki farklılığı nasıl tanımlarsınız? Seçmen size neden oy vermeli?

Siz öyle görüyorsanız teşekkür ederim. Benim amacım Göle’de siyaset yapmak değil, Göle’nin eksiklerini gidermektir. Benim farklılığım, Göle’ye gerçekten hizmet yapmam olacaktır. Bakın, ben yaklaşık 15 yıldır gazetecik yapmaktayım ve mesleğimden dolayı hep siyasetin içinde yer aldım. Göle’nin sorunlarını en iyi ben bilirim. Nedeni ise, vatandaşın bir sorunu ve problemi olduğunda ilk gittiği insan gazeteci oluyor. Ben İstanbul’da yaşıyor olmama rağmen kalbim ve aklım hep Göle’de oldu. Göle’de ayağı taşa değen bir ağabeymin, ablamın, kardeşimin hep yanında oldum. Göleli bana değil, yıllardır biriken ve çözülmesini istediği, beklediği, bir türlü çözülemeyen sorunlarına son vermek için kendi evlatlarına oy verecek diye düşünüyorum.

**Seçim çalışmalarında farklı bir yol izliyorsunuz, nasıl bir ekiple yola çıktınız?

Aslında farklı bir yol izlediğim yok, sadece ben Göle’nin eksiklerini daha aday adayı iken dile getirmeye başladım. Benim ekibim Göle’de yaşayan herkestir. İnsanca bir yaşam isteyen her Göleli benim ekibimdir.

**Göle'de 80'li yıllardan bu yana değişen bir kültür yapısı var. Siz nasıl görüyorsunuz?

Göle, 80’li yıllardan sonra çok büyük göçler verdi. Göle’nin en kaybı beyin göçü oldu. Ama memleketi Göle’den istemeyerek de olsa ayrılan her duyarlı yurttaşlarımızın bir kulağı da her zaman Göle’de oldu. Ben Göle’yi özlediği ve istediği günlerine geri getireceğimi düşünüyorum.

**Göle Kaşar Festivali ile ilgili her yıl çeşitli olumsuz eleştiriler oluyor, verilen sözler yerine getirilmiyor. Benimde bir kaç kez dile getirdiğim ama muhataplarına bir türlü ulaşmayan Festivaldeki sorunları nasıl görüyorsunuz? Sizin Festivale nasıl katkılarınız olacak?

Göle Kaşar Festivali bu yıl 18. yılında ve gün geçtikçe misyonunu kaybeder bir hale geldi. 18 yıl önce bu festivalin başlatılmasında katkısı olan insanlar, Göle’nin ürünü olan kaşarın tanıtımı yapılsın diye düşünülmüştü, ama gelinen süreçte tam bir siyasi arena ve eğlence ortamına çevrilmiştir. Aslında bu durum festivalimizi bu hale getiren zihniyetin işine de geliyor.
Göle Festivali, benim dönemimde sadece bir ürünü tanıtmayacak, Göle’yi tanıtacak. Festivalde sadece eğlence olmayacak, konferanslar, paneller, söyleşiler, üreticiyi bilgilendirici etkinlikler olacak. Yani Göleli sadece halay çekmeyecek, halay çekerken bilgi alacak. Hem de en yetkilisinden.

**Göle'de en büyük eksiklerden biri de kadınlara yönelik kültürel etkinliklerin yetersizliği ya da olmamasıdır. Siz Göle'nin gelişiminde kadının yerini nasıl görüyorsunuz? Bu konuda Projeleriniz var mı?

Kadın anadır, kadın evlattır, kadın candır. Ama kadın maalesef Göle’de ikinci sınıf muamelesi görmektedir. Aslında bu sadece Göle’de yaşayan kadınlarımızın sorunu değil, Göle’de yaşayan herkesin sorunu. Düşünsenize bir ilçede sosyal hayat sıfır. Ya işte olacaksınız, ya kahvede olacaksınız ya da evde olacaksınız. Göle’de mevcut iktidarın istediği en güzel yöntem uygulanmaktadır. Oysa ki, kadınlarımız gibi gençlerimiz de sosyal ve kültürel hayata dahil edilerek, en önemlisi yaşadığını hissettirerek imkanlar sunulabilinir.
Göle’de sürdürdüğüm seçim çalışması Türkiye’ye örnek olacak nitelikte. Daha Belediye başkanı aday adayı olmama rağmen Göle’nin eksiklerini düşünerek yapacağım icraatları kamuoyu ile paylaştım. Bunların içinde kadınlarımız ve gençlerimiz ilk sırada yer alacaktır.

**Göle kültürünün tanıtımında en etkin STK olan dernekler de her dönem birçok olumsuz eleştiriye maruz kalmaktalar. Bu konuda çalışmalarınız olacak mı? Derneklerle nasıl bir ortak çalışma düşünüyorsunuz?

Yörenin sorunlarını ve çözüm yollarını en iyi bilen kurumlar yöre dernekleridir. İki dönem İstanbul Göle Derneği’nde yönetimde olduğum için bunu çok iyi bilmekteyim. Belediye başkanı seçildikten sonra STK’lar ve dernekler ile beraber Göle için çalışacağım.

**Göreve geldiğinizde ilk üç icraatınız ne olacak, belirlediniz mi?

Aslında bu çok zor bir soru. Çünkü, Göle’nin öncelikli onlarca sorunu var ve ilk üçünü söylemek zor olacak. Öncelikle Göle’de yaşayan her ferdin sosyal bir hayat hakkı olduğunu söyleyerek bunu hayata geçireceğiz. İkincisi, her yanından su fışkıran ilçemizde musluktan akan kirli sularını temizleyeceğiz. Üçüncüsü, Göle’nin şimdiye kadar yapılmayan şehir imar planını yaparak ilçemizin gelişmesini sağlayacağım.

**Göle'nin alt yapı ve içme suyu sorunu devam ediyor. Bu konuda nasıl bir atılım yapacaksınız?

Büyük bir reklam yapılarak yapıldığı söylenen Göle’nin alt yapısı aslında yapılmadı, sadece yapıldığı sanıyorlar. Yine sorunlar devam ediyor. İçme suyu ise başlı başına bir sorun. Göle’nin kendi kaynakları ile sorun olmaktan çıkaracağım.

**Birçok bölgemizde olduğu gibi Göle'de de küçük esnafın sorunları olduğunu biliyoruz. Özellikle küçük zincir marketler ülkemizin her yerini kuşatmış durumda. Buda alıştığımız küçük bakkalların işini zorlaştırmakta. Bu konuda ki düşünceniz nedir? Küçük esnafı nasıl koruyacaksınız?

Göle’de şimdiye kadar ne Göle’yi nede Göle’de yaşayan esnafı düşünen ve onun menfaatini düşünen bir politika izlenmemiştir. Göle Belediye Başkanlığını iki dönem yapan şahıs her zaman büyük sermayenin yanında olarak küçük esnafımıza adeta ceza vermiştir. Oysa ki, Göle’nin kahrını çeken esnafımız büyük sermayeden daha fazla korunmaya muhtaçtır. İş başına geldiğimizde özellikle Göle esnafını koruyucu bilinen bir takım önlemi hayata geçireceğim.

**Hepimizin geleceği olan Gençler. Bu konuda hem Göle gençliği için, hem de Göle Spor için bir Projeniz var mı?

Bu soruyu sorduğunuz için teşekkür ederim. Göle’nin aslında en büyük sorunu gençlerimizin sorunudur. Çünkü, Göle’de yaşayan bir gencin kahveye gitmekten başka bir şansı yoktur. Mevcut iktidar Göle’de yaptığı icraatlarla işe yaramaz bir Göle gençliği oluşturmaya çalışmaktadır ama bizim gençlerimiz bu seçimde bunun cezasını verecektir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize hem sosyal hem de kültürel alanda ihtiyaçları olan bütün mekanları sağlayarak onları Göle hayatı içinde daha aktif hale getireceğim. Kurulacak gençlik meclisleri ile isteklerini iletip çözümü de yine kendileri bulacaktır.

**Murat bey, samimiyetiniz için teşekkürler. www.golegozlem.com sitesi olarak soruyoruz, Göle Belediye Başkanı olduğunuzda kapınız herkese açık olacak mı?

Benim başkanı olduğum Göle Belediyesi’nin kapıları hiç kapanmayacak ki açık olsun. Göle’yi hak ettiği yere getirme zamanı geldi, bunu iyi kullanalım.
Başarılar diliyoruz. Hem sizin için hem de Göle için hayırlı olsun.
Bende sizin siteniz aracılığı ile bütün Göleli hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum, size de yayın hayatınızda başarılar diliyorum. www.golegozel.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan