Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 87
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 247 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 259 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Necmi Kadıoğlu mu, yoksa Gürbüz ÇAPAN mı?
Yazar Fakir - Ocak 29 2014 - 14:52:13
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Necmi Kadıoğlu mu,
yoksa Gürbüz ÇAPAN mı?

Ardahan Haberleri Bu güne dek sürünen bir milletin evladı olarak; derdimi, duygularımı, beklentilerimi milletime ve semaya arz etmeye çalışacağım.
Bu nasıl bir kara talihtir ki; … dedelerimizin, babalarımızın, abilerimizin ve bizlerin, yakasını hiç bırakmadı. Asırlardır, fakirlik, cehalet ve tefrika (ayrılık) sebebiyle; belimiz hep iki büklüm, omuzlarımız ezik. Başımız önümüzde, sessiz ve güçsüz durumdayız.
Dedim ya bunun sebepleri; Fakirlik, cehalet ve ayrılığımız, birbirimizden gayrı durmamız.
Peki kendimize, ailemize ve toplumumuza, izzet ve haysiyet kazandırmayı nasıl sağlayabiliriz?
Öncelikle aramızdaki tefrika (ayrılık)'yı çözmemiz gerekiyor. Bir milleti veya yıkmanın en kolay yolu; O millete içeriden nüfuz etmektir. Önce o milletin fertlerini birbirine düşürmek ve sonra da birbirinden koparmaktır. Ayrılığa düşmüş bir millet ise; ya esaret altında yaşar, ya da yok olup gider.
Geçtiğimiz akşam 'Göle Derneği'mizin düzenlediği, takdire şayan 'Kaz Gecesi' vardı. Emeği geçen tüm arkadaşlara öncelikle ziyadesiyle teşekkür ettiğimi belirtmek istiyorum.
Fakat o güzel gecede, öylesine rahatsızlık veren bir manzaraya şahitlik ettim ki; o gece uykum kaçırdı, uyuduğum yatakta beni sağa sola döndürdü ve gecemi ızdıraba döndürdü.
bir millet adına ne acı bir durumdur ki;
Allah'ım; hayatın özünü, siyaseti, toplumu ileriye taşımayı, az bile olsa kavrayamamış insanların siyasette (güya) aktör olmaları, milletimiz adına ne acı ve talihsiz bir durumdur.
Işığı kendinden olmayan insanlarımızın, ışığı yine kendi insanlarında değil de Necmi KAIOĞLU'nda aramaları, O'nun kuyruğuna tutunmaları ne acıdır.
Bırakın yoğun olmadığımız bir yeri, en yoğun olduğumuz Esenyurt'da bile kendi insanımızın etrafında kümelenip, geleceğimizi kendi ellerimizle şekillendirmek dururken, başkasının adamı olmak… başta kendileri adına olmak üzere halkımız için ne büyük talihsizliktir, anlatamam.
Gecenin yapıldığı o salona, Necmi KADIOĞLU ile birlikte salına salına arz-ı endam ederek giren Ardahan Milletvekilimiz Prof. Orhan ATALAY'ı görünce üzülmemek, kahrolmamak mümkün değildi.
Kendisiyle birlikte, kendi insanlarının tamamının Haysiyetini, Şahsiyetini, Onurunu yerle bir eden Orhan ATALAY.
Birkaç cümlem de yıllardır kendisini Necmi KADIOĞLU'na kullandıran kuyruk sevdalılarınadır.
Yıllardır N projelerle Esenyurt'ta kendi insanlarımızın sahibi olduğu kaynakları kasıp kavurmakla nam-ı diyar olan Necmi KADIOĞLU'nun yanında onların da dolaşması, Kadıoğlu'nun kuyruğundan sıkı sıkıya tutunmada birbirleriyle adeta yarışmaları başka bir vehamet, büyük gaflet, Necmi Kadıoğlu'nun rakiplerine başta olmak üzere tüm toplumumuza ve gelecek nesillerimize en büyük hıyanettir.
Senin milletine parya muamelesi yapan Necmi Kadıoğlu'na değer verirken; Necmi Kadıoğlu ile aynı kulvarda siyaset yapan kendi insanlarına karşı ne büyük hıyanet içerisinde olunacağı hiç düşünülmez mi? Necmi Kadıoğlu ilçelinizden mi? Hayır. Peki İlinizden mi? Hayır. Peki Köylünüz mü? O da Hayır. O halde neden kendi insanların dururken, ona destek veriyor ve onun değirmenine su taşıyoruz?
Bari o'nun değirmenine su taşırken, eğer sadece kendinize küçük çıkarlar değil de, tüm toplumunuza iş, aş, ticaret, zenginlenme, yönetimde söz sahibi olma, kadroları doldurma imkânı sağlayabiliyorsanız, bir nebze haklılık payınız olabilir.
Eğer, Esenyurt'un tüm inşaatlarını, altyapı-üstyapı projelerinin inşasını gerçekleştiren şirketler sizin sahip olduğunuz şirketler ise ve siz hızla zengin oluyorsanız söylediklerimin tamamını geri alıyorum.
Fakat biliyorum ki durum hiç de böyle değil. Esenyurt'da geçerli söz söyleme adına toplumuzda hiç kimsenin sözünün ağırlığı yok. Çünkü mutlak söz sahibi olan üstün zekâlı olduğunu kabul ettiğimiz ve kendimizi kollarına bıraktığımız Necmi Kadıoğlu ve Esenyurt dışından gelen Prensleri/Başkan yardımcılarıdır.
Esenyurt'un tüm arazisini bitirip tüketen, skandal düzeyde imarlarla inşa edilen devasa projelerde toplumumuza yansıyan en ufak bir pay yok. Oysaki bu toplumumuzun en tabi hakkıdır.
Esenyurt'un; en stratejik yerlerine konan N projelerinin, yeni inşa edilen Hükümet konağını, Kıraç yamaçlarında gökyüzüne yükselen binlerce konutlu projelerin, Harami derenin Esenyurt yamaçlarında yükselen binlerce konutun, Esenkent'teki beyaz renkli ucube konutların, Es kuleyi, ve daha bilmediğim nice inşaat projelerini…Göle'li, Ardahan'lı, Kars'lı insanımızın sahibi olduğu, hangi inşaat şirketimiz tarafından inşa edildi? Hiç.
Bu projelerden aslan payı kimlerin? Tabiki başkalarının.
Peki nasıl olacak?
Bir elimize güneşi, diğer elimize ayı verseler, önümüze bütün nimetleri koysalar bile yine insanımız birbirini tutmalı, birbirini atmamalı, satmamalıdır.
Kendi insanımız varken, başkalarının etrafından kümelenmekten vazgeçmeli, kütü bile olsa önce insanım demelidir.
Meydana getireceğimiz birliktelikle güçlü hale gelip, yönetimde ancak bu şekilde mutlak söz sahibi olabiliriz. Söz sahibi olmak ise, beraberinde kaynakları doğru kullanma, insanımıza her alanda yürüme koridoru açma, fakir fukaraya, talebeye sahip çıkma demektir. Ayrıca gelecekte çocuklarımıza izzetli, haysiyetli, vakarlı ve aynı zamanda müreffeh bir yaşam bırakma imkânını yakalama demektir.
Aksi halde; şimdilerde birbirimizin yüzüne bakamadığımız gibi, gelecekte de çocuklarımızın yüzüne bakamayız. Normal olan; ''Başkalarının adamı değil, kendi adamımızın adamı olmaktır.'' Her ne mazeretimiz olursa olsun, haysiyetimiz ve çocuklarımızın geleceği adına buna mecburuz.
Saygı, sevgi ve muhabbetlerimle.

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan