Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 66
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 125 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 215 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 219 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 241 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 250 Gün Gelmedi
adacala 250 Gün Gelmedi
admin 252 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 253 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
ÇİZMELERİMİ ÇIKARAYIM MI?
Yazar Fakir - Mayıs 17 2014 - 11:33:19
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
ÇİZMELERİMİ ÇIKARAYIM MI?

Osman Kamacı "ÇİZMELERİMİ ÇIKARAYIM MI? SEDYE KİRLENMESİN" diyor, enkazdan çıkarılan emekçi. İnsanın yüreği sızlarken, utanıyor..

Şimdi neresinden başlasam elimde kalacak.. Üç beş kelam yazmanın o kadar gereksiz olduğunu düşünüyorum ki.. Ama yüreğimi soğutmak yada öfkemi bilemek için yazıcam..

17 Mayıs 2010 RTE: Ölmek bu mesleğin kaderinde var.
29 Mayıs 2010 Akp’nin çalışma bakanı Ömer Dinçer: Madenciler güzel öldüler.
22 Ekim 2013'de bakın neler denmiş.. Soma'daki maden kazasında işletme kusurlu..
Sene 2013 Akp Soma’daki maden kazalarıyla ilgili araştırma önergesini reddediyor.

Almanya dünyanın en büyük kömür üreticisi, biz 28'inciyiz. Almanya'da 2013 Ekim'de 3 ölüme dek 40 yılda hiç ölüm yok.

Dünya'da 1960'tan bu yana 200'den fazla ölümün olduğu 2 maden kazası yaşandı;
bilin bakalım ikisi de hangi ülkede..

29 Nisan'da olan kazalar ile ilgili verilen önergeyi niye reddetti Akp?! Taşeron firmaları kazansın diye olabilir mi? ki öyle çıktı Soma Holding. Yedi göbekten Akp'li. Madencilerin çıkardıkları kömürleri ayakkabı kutusu partisi rüşvet olarak halka dağıtsın.. Halkımız için öldüler derse şaşırmayacağım. Özelleştirilmiş maden ocağı.. Taşeron firmanın sigortasız işçileri.. Günlük yevmiyeleri hayatlarından daha önemli olan işçiler.. Yandaşlarımı üzmektense birkaç yüz kara elli kara yüzlü işçiyi feda ederim ne olacak canım, yapmadığım şey mi diyordur şimdi.. Başbakan Erdoğan'da çok üzgünmüş. Yarın öğleden sonra Soma'ya gelecekmiş. Vay anasını..

Hayat TV de konuşan işçi diyor ki; "Soma'daysan madencisin. Başka alternatifin yok. Şirket Akp'ye üye değilsen işe de almıyor".. Eeee şimdi yapacak başka işleri yoktu kısmet dense kabullenecekler mi? tabi ki evet.. Ustalık cinayetlerim diye belgesel yapacak mı muktedir?.. Bu katliamların hesabını nasıl verecek? Ağız ishali olmuş Burhan Kuzu'nun ölmesi gerekirken işçilerin ölmesine isyanım! Ölen işçilere maske takıp yaralı süsü verilmiş olmasını düşünemiyorum, nasıl bu kadar mide bulandırıcı adi olabiliyorsunuz!

15 yaşında çocuğun sokakta ne işi olduğunu anladın mı şimdi? Ölümcül koşullarda çalışmaya mahkum olmamak için sokaktaydı o. Ona da kıydınız! Maden ocağında çalışmak zorunda bıraktığınız 15 yaşındaki canımıza da.. Niye 3-5 çocuk istiyor.. Arada böyle katliamlarda ölen olursa elinizin altında başka çocuklarınız kalsın diye, tohum gibi atıyoruz nasılsa. Eşya ya. Bir terliksi Bilal kadar ederi yok o tohumların.. Hangi götle nükleer santral yapacaksın? Ulan ülke havaya uçar be. Senin yüzünden veremdik bir de kanser olmadığımız kalmıştı. İstinasız her gün birileri senin yüzünden ölüyor. Gelmiş geçmiş en katil hükümetle başbaşayız..

Şu durumda hala bu sistemle birlikte Akp'yi koruyan, kollayan, yazan çizen, konuşan, anlatan, bildiren, arkasında yanında duran siyaset yapmayın diyen geberisice pislikleri okumuyorum bile. Neden? Zira onlar zaten çoktan bedenini de, ruhunu da, onurunu şahsiyetini namusunu çoluğunu çocuğunu da satmışlardır. Gellsin benim karımı alsın ses çıkarmam diyen adama, benim paramı çalıyor diyen adama, kefenle şov yapan gerizekalıya, kadere kısmete Allah'a bağlayanlara ne denir bilemiyorum. Denecek birşey yok. Küfürler kiyafetsiz, sözler anlamsız, açıklamalar gereksiz..

SGK konuştu: Ölenlerin ailelerine ortalama 1000 TL civarında ücret bağlanacak.. Trafocu Taner Yıldız'da şehit dedi. Eee tamam biz aramızda çözdük siz hala ne konuşuyorsunuz diyecek mi? diyecek.. Çalışma ve sosyal güvenlik bakanımızın adı Faruk Çelik bu arada. Ne zamandır görünmüyor unutmuşsunuzdur. Bir cumhurbaşkanımız var, var tabi..En son Cb seçim konuşmasında tin tin tinimini hanım muktedirin peşinde koşturuyordu.. Akıbeti ne oldu ben de bilmiyorum. Elim kaza sonucu infial olmuş bik bik arkadaslarımışşşş intikal etmekte olup ailelerine başsağlığı ... diye giden sessiz sessiz çok üzülmüş gibi bir konuşma yaparak çekilir.

NTV: Madene tekrar girecek misiniz?
Kurtarılan Bayram abi: Girmeliyim.. Bankaya kredi borcum var.
SESSİZLİK

Yani. Yok sosyalistler gooomüünisttlerr beyin sikiyor. Yok iş hakları işçi hakları diyor. Derler abicim derler sadece diyoruz biz, diyoruz biz, ölüyoruz.. Siz ölüyorsunuz.. Biz ölüyoruzz... Ama anlamıyorsunuz...

Belki de son sigaralarını bir lamba gibi yaktılar ağızlarına ha? Bilemedim.. Bilmiyoruz.. Ne dediler? Anne mi? Baba mı? Ah yavrum mu? Belki de birşey düşünecek vakitleri yoktu. Eli mi yanıyordu? Bacağı mı? Nefes mi alamıyordu? Bilmiyoruz. Artık yoklar.. Ve bu düzen bu şekilde sürmeye devam ettiği sürece de yok olacaklar.. Yok olacağız..

Ne olur uyanın artık!

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan