Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 83
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 8 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 247 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 256 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 259 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Cumhuriyet Mesajları
Yazar Fakir - Kasım 04 2014 - 21:59:33
**Cumhuriyet Mesajları..

**Ecz. Yunus DÜNDAR’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Ardahan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan yardımcısı Eczacı Yunus Dündar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.
Mesajında Atatürk ilke ve devrimlerine her zamankinden daha fazla sahip çıkılması vurgusu yapan Dürdar’ın Mesajı;
Cumhuriyeti’nin 91. yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlayacağımız. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur.
Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır.
Cumhuriyetimizin 91. yılını kutlayacağımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden de çok ehemmiyet vermekteyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Büyük Önder Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi sevgilerimle
kutluyorum.

**Ünlü’den Cumhurriyet Mesajı..

Cumhuriyet çalışmanın, kararlılığın, azmin, birlik olmanın, yeniden doğmanın tarihidir. Cumhuriyet, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, yaşlısıyla bütün yüreklerin, bağımsızlık yolunda kenetlenerek, toplumun tamamını kapsayan bir yönetim biçimidir
Cumhuriyet, büyük bir çağdaşlaşma projesidir. Cumhuriyet; aydınlığı, dostluğu, kardeşliği, birliği, beraberliği, barışı paylaşmaktır.
Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün dava arkadaşlarını, silah arkadaşlarını ve 91 yıllık Cumhuriyet tarihimiz boyunca vatan savunması için canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi de, bugün bir kez daha rahmetle ve saygı ile anıyor ruhlarınız şat olsun diyoruz.
Son olarak şunu ifade etmek isteriz ki ; Ey büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları ; bizlere emanet etmiş olduğunuz Cumhuriyeti nasıl ki bizlerden önceki gençler canları pahasına korumuşlarsa bizlerin de canımız pahasına koruyacağımıza olan inancımız ve imanımız tamdır.
Saygı ve Sevgilerimle
Celil ÜNLÜ
Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

**BAŞKAN KÖKSOY’DAN
CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Belediye Başkanımız Sayın Faruk Köksoy 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Köksoy mesajında; “Cumhuriyet Bayramı, tarihte eşine az rastlanan bir inanç ve azmin sonucu, bu toprakların bölünemeyeceğinin ve ilelebet milletimizin mülkü olduğunun tarihi bir ispatıdır.
Türkiye Cumhuriyeti'nin 91. kuruluş yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kanlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum" dedi.
**CHP Ardahan Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Ensar Öğüt’ün Cumhuriyet Bayramı mesajıdır.
CUMHURİYETİMİZ MAZLUMLARIN UMUDU, HALKLARIN ÇİMENTOSUDUR
Cumhuriyet, dünyanın en faziletli rejimidir. Halkların çimentosu görevini görmektedir. Ona sahip çıkmanın demokrasiye ve bağımsızlığımıza sahip çıkmak olduğunu herkesin bilmesi gerekir.
Cumhuriyetimizin 91.yıldönümünü tüm ülke olarak coşkuyla kutluyoruz. Bugün çok anlamlı bir gündür. Bu ise, tarihsel misyonu, tarihte benzeri olmayan özellikler taşımasından ileri gelmektedir. Cumhuriyetimiz, dünyanın ilk Ulusal Kurtuluş mücadelelerinden biri olan Ulusal kurtuluş mücadelemizin sonucu kurulmuştur. Hem de birden çok emperyalist devleti dize getirerek zaferini ilan etmiştir.
Mustafa Kemal önderliğinde başarıya ulaştırılan Ulusal Kurtuluş savaşımızın sadece Cumhuriyetin kuruluşunu sağlamakla kalmadığı gibi, o dönem dünyanın dört bir yanında sömürge edilmiş halklara da umut ve cesaret vermiştir.
BİRLİKTELİĞİN YOLUNU AÇTI
Hem Ulusal Kurtuluş mücadelemizin hem de Cumhuriyetimizin en büyük özelliklerinden birinin de halklar kaynaşması ve birlikteliği olduğuna da dikkat çekmek isterim. Bu iki olgunun asırlardır birarada yaşayan Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Boşnak’ın çimentosu olduğunu biliyoruz. Kolay kazanılmayan bir zafer ve ardından kurulan cumhuriyet sayesinde ülkemizde dünyada ender görülen bir kardeşliğin tohumlarını atılmıştır.
CUMHURİYET DEHA ÇIKARMIŞTIR
Ulusal Kurtuluş savaşı ve Cumhuriyetimizin hem Mustafa Kemal gibi bir deha çıkardığı gibi bir önderin zaferden zafere taşımasına tanıklık etti. Dünyada diktatörlüklerin hüküm sürdüğü bir dönemde, halkın iradesi demek olan Cumhuriyetimizi dünyaya ilan etmesi, diktatörlere büyük bir darbe olmuştur.
DİKTATÖRLÜKLERE MEYDAN OKUNDU
Cumhuriyetimiz Mustafa Kemal öncülüğünde dünyanın en iyi idare şekli olarak kurulmuştur. Öğüt, Cumhuriyetin, demokrasi, insan hakları, halkların yönetime katılması, seçme seçilme hakkı, kadın ve erkek eşitliği, din ve vicdan özgürlüğü, eşit vatandaşlık hakkı, hukuk düzeni demek olduğuna dikkat çeken Öğüt, “büyük önder Atatürk her fırsatta köylülere milletin efendisi olduğunu, yeni nesilin öğretmenlerin eseri olacağını söylediğini, gençlere Cumhuriyet size emanet ediyorum diye vasiyette bulunduğunu, kadın haklarına, sanayi, tarım ve çiftçiye büyük önem verdiğini hiç unutmamamız gerekir. O halde, ulusça, tüm halk olarak ona ve eserlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur.
CUMHURİYETE SAHİP ÇIKMAK, DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAKTIR
Dünyanın en faziletli sistemi ve demokrasinin teminatı olan Cumhuriyetimize sahip çıkmanın, çok çalışmak, üretmek, tarıma ve köylüye, sahipsiz ve yoksula sahip çıkmak, demokrasiyi geliştirmek, bağımsızlık, uluslararası barış, dünya ile yarışır hale gelmektir.Atatürk’ün istediği de zaten buydu. Bu duygularla Cumhuriyet bayramımızı kutlarım.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan