Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 62
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 129 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Hanak Derneği Federasyona Katılacak..
Yazar Fakir - Kasım 09 2014 - 17:50:30

Hanak Derneği Federasyona Katılacak..

Merkezi İstanbul Şişlide bulunan ve ortaya koyduğu başarılarıyla göz dolduran Ardahan Federasyonun yeni katılımlar bekleniyor.
Federasyonun yeni yönetiminin federasyona getirdiği hareketlilik şu ana kadar federasyon katılmayan dernekleri de harekete geçirdi.
Merkezi Sefaköy’de bulunan ve geçtiğimiz gün kongresini yapan ve bu kongrede federasyona katılma kararını tüzüğüne alan İstanbul Sefaköy HAnak Derneği’nin önümüze ki günlerde Ardahan Federasyonun başarılı yönetimine başvuracağı ve diğer dernekler gibi kendilerininde federasyona alınmasını isteyeceği bilgisi alındı.
Konu hakkına bir açıklama da bulunan Arda-Fed’in eski Genel Sekreteri Fedai Öztürk gelişmeyi verdiği bir röportajla doğruladı.

İşte o röportaj, söyleşi;

Hanaklı Fedai Öztürk ile Ardafed Hakkında söyleşi

Ardahan Dernekler Federasyonunda uzun süre genel sekreterlik görevini sürdüren bölgenin önemli isimlerinden Hanaklı Fedai Öztürk ile Federasyon üzerine bilinmeyenleri konuştuk.

ADG: Sayın Fedai Öztürk bize Ardafed ile ilişkinizi anlatır mısınız?

Fedai Öztürk: Ardahan Dernekler federasyonunda son genel kurula kadar genel sekreterlik görevi yaptım. Bu süreçte çok kıymetli arkadaşlarımız vardı. Yönetimin içerisinde on üç, on dört arkadaşımızla tüm engellere rağmen bize göre inanılmaz girişimlerde bulunduk. Güzel başarılar elde ettiğimizi düşünüyorum. Federasyon aralıklı da olsa yapmış oluğu faaliyetlerle göz doldurdu.

Özellikle örgütlenme bölümünde yer almış insanlardık. Mesela unutamadığım faaliyetlerin arasında Ardahan’ın Kurtuluşu olan tarihte Taksimdeki yürüyüşümüz, mitingimiz, basın açıklamamız ilk defa Ardahan olarak böyle güzel bir şekilde toplumla buluştu. Akabinde Beşiktaş Kültür Merkezinde büyük bir salonu doldurarak çok ciddi girişimler yapıldı. Ardahanlı vatandaşlarımız akademisyenlerimiz tarafından bilinçlendirildi. Bunlar benim genel sekreterlik döneminde unutamayacağım iz bırakan faaliyetlerimiz. Çok faaliyetlerimiz oldu hatta bunlar gelenek haline geldi.

“Gençlerin önünü açalım dedik”

Daha sonra bir değişime ihtiyaç olduğunu düşündük. Zaman zaman demokratik açıdan dile getirip de yapamadığımız faaliyetleri yapalım dedik. Ardahanlıların yeni gelen genç yöneticilerin önünü açalım dedik. Diğer dernek ve federasyonlarında görüldüğü gibi koltuklara gömülü kalmadık. Ardahan dernek Federasyonu olarak yeni oluşumlar olsun ve daha faydalı olabilecek kişileri Ardahan dernekler federasyonuyla buluşturmak için böyle bir duyguyla genel kurula gittik. Genel kurula gittiğimizde daha farklı bir düşünceyi daha ortaya koymaya çalıştık. Ardahan dernekler federasyonu olarak ekonomik, sosyal, kültürel ve örgütsel olarak dinamik yapıya kavuşmuş olan insanların da bu güzel oluşumun içinde olsun istedik. Böyle bir perspektif ortaya sunduğumuzda bazı çevreler buna karşı çıktı. Biz o genel kurulan bir tartışmaya ve olumsuz bir çizgiye bürünmesini istemediğimiz için federasyonun mevcut yönetimi olarak bizde yönetime talip olmadığımızı ifade ettik.
Başka arkadaşların federasyon yönetimine aday olmalarını önerdik ve bir adım daha ileri gitmeleri için onlarda her anlamda destekleyeceğimizi söyledik bunun için de bir prensip kararı aldık.
Bunun için genel kurula girdiğimizde de üç tane başkan adayı aday olmak istediler. Aday olan üç başkan adayı da bizim eski yönetiminin tamamını listelerine yazdılar. Bizde böyle bir hareketin doğru olmadığını ifade etik ve aday olmak isteseydik gene listemizi yapıp yola devam edeceğimizi kendilerine söyledik. Biz yönetime aday olmadık çünkü değişimden yanaydık ve mevcut yönetimden ziyade yeni oluşumların olması gerektiğine inanıyorduk.

Sonra bu üç aşamalı liste bir araya gelip tek liste oluşturmaya çalıştılar. Çok komik ama o listede de kendimizi gördük. Özellikle yedi sekiz arkadaşımız o listeye alınmıştı. Bizi eleştirmelerine rağmen bizden vaz geçemiyorlardı. Biz o tek listede bile yönetimde yer almak istemediğimizi dile getirdik. Sonra orda olan olmayan kişilerden oluşacak bir liste oluşturdular ve başına da Yaşar arkadaşımızı koydular. Biz yine de sağduyulu hareket ederek seçilen yönetimi tebrik ettik ve yanlarında olup tecrübelerimizi onlarla paylaşacağımızı beyan ettik.

“Onursal Başkan Güven Doğruyol”

Zaten mevcut genel başkanımız Güven Doğruyol orada onursal başkan seçildi. Bizim birlikteliğimiz de devam ediyor. Federasyonun bir adım daha ileri gitmesi için eski yönetim ve yeni yönetim fark etmez destek sunmaya devam edeceğiz. Her toplantılarına katılıyoruz ve tecrübelerimizi kendilerine beyan ediyoruz. Tabi ki homojen bir yapıya sahip olmadığı için bir takım sıkıntılar var. Önemli olan amaç tüm Ardahanlılar olarak bütün bu sıkıntıları gidermek ve Federasyonu layık olması gereken yere getirmektir. Neticede bu ekipler Ardahanlılardan oluşuyordu. Önemli olan herkesin sorumluluk duygusuyla hareket edip katkı sunması lazım.

“Sefaköy Hanak Dernekleri de federasyona katılacak”

26 Ekimde Sefaköy’de ki Hanak derneğinin genel kurulu yapıldı. Orada da bizi divana önermişlerdi. Orada da organlar görüşülürken söz hakkı aldı. Hanak ve Hanak’a bağlı bütün derneklerin çok kısa bir sürede Ardahan dernekler Federasyon’ una katılmasını önerdim. Bu önergede genel kurulda kabul edildi. Ondan sonda Hanak derneklerinin Ardahan dernekler federasyonuna katılması için yasa engel önünde kalkmış oldu. Yani genel kurul yönetim kuruluna yetkiyi verdi. Zan edersem önümüzdeki süreçte de merkezi Sefaköy’de bulunan Hanak ve Hanak derneğine bağlı köy dernekleri de birlikte federasyona katılmaları gibi bir düşünceye hakimler. Bu bence en önemli gelişmelerden bir tanesidir. Umut ediyorum diğer derneklerde Ardahan Federasyonuna dahil olmak için tüm güçleriyle federasyona dahil olurlar.

****Ardahanlı Kadınlar Ara-Fed'de Bir Araya Geldi..

Önümüzde ki yılın Şubat ayında Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının 93. Yıl Dönümü etkinliğine hazırlanan ve bu etkinliğe cumhurbaşkanı dahil, başbakanı getirme çalışmaları için kolları sıvayan Ardahan Federasyonu gençlerden sonra kadınlarla da bir araya geldi.
Arda-Fed Kadın Kolları Başkanı Julide Ferihan Kayanın daveti üzerine bir araya gelen Ardahanlı Kadınlar bundan sonra ki çalışmalara daha aktif olarak katılma kararı aldılar.

**Dernek Başkanları da bir araya geldi..

Geçtiğimiz günlerde Ardahanlı Gençler ile bir araya geldikten sonra bu haftada Ardahanlı kadınlar ile bir araya gelen Ardahan Federasyonu, pazar günüde derneğe üye olan dernek başkanları ile bir araya geldi.

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan