Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 59
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 126 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 215 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 220 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 242 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 250 Gün Gelmedi
adacala 251 Gün Gelmedi
admin 253 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 254 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Fakir'e 2 Mektup!..
Yazar Fakir - Mayıs 02 2007 - 11:09:16
Fakir'e 2 Mektup

Sevgili fakir,

Kadastro ölçümleri ile ilgili haberini okudum. Ben memurum 1980 li yıllarda yapılan kadastro ölçümlerinden bilgim olmadığından itiraz edemedim. Daha sonra ise tapuları adıma çevirmek istediğimde Tapu müdürlüğünden bana yerlerin Babama ait olmadığı hazinenin ve belediyenin olduğu bildirildiğinde ne yapacağımızı konuştuk ve itiraz süresinin geçtiği belediyeye giderek görüşmemizi belediye encümeninden karar çıkararak yerlerin yanlışlıkla belediyeye yazıldığına dair bir karar almadıkça mahkemeye müracaat etsek bile alamayacağımızı söylediklerinde o dönem belediye başkanı olan ve aynı mahalleden Teoman GÜNGÖR ile görüştüm. Benimle hiç ilgilenmeyerek Mahkemeye gitmemi Mahkeme ne derse o olur dediğinde kendisine izah etmeye çalıştımsa da dinlemek istemediğinden çıktım ve mahkemeye müracaat ettim.
Çarşı içerisinde bulunan Dükkanım ile ilgili Mahkemede açılan dava dilekçesinde ;
1- 1980 li yıllarda memur olduğumu,
2-Kadastro Ölçümlerinden bilgim olmadığını,
3-Dükkana ait Belediye ye ödenen vergilerin bazı yıllar mükerrer olarak yatırıldığını,
4-Tarafıma her hangi bir tebligat yapılmadığını,
5-Kadastro ölçümleri yapıldıktan sonra Belediye üzerine tapu çıktığında belediye tarafından bana veya İçerisinde oturan kiracıya belediyenin yerinden istifade edildiğinden bahisle her hangi bir kira veya bedel istenmediğini,
6-Dükkanın 100 yılı aşkın bir süreden beri Dedem ve babam tarafından kullanıldığını ve 1977 yılında açılan bir dava ile Babamın üzerine daha sonra ise veraset İntikali ile benim üzerime geçtiğini ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ MAHKEMESİNİN KARARI olduğunu bildirmeme rağmen devam eden dava sonucunda belediye lehine çıkan kararı Yargıtay'a gönderdim ama Yargıtay dan da karar onanarak geri geldi.
Tabi ki yerimi terk etmedim sürekli Ardahan' a gelip gitmekteyim. Bir geldiğimde ise Memur olup kendi oturacağım evimin olmamasına rağmen Ardahan' ın sizce de malum halini görünce eski kagir olan Dükkan yerini birazda olsa güzel görünüm olması maksadıyla Belediyeye müracaat ederek bu dükkanı yeniden yaptım.

Şimdi Çıldır da yapılan kadastro ölçümlerini okudum. Lütfen bu haberin üzerinde durun ve elinizden gelirse çıldır da bu doğrultuda Köylümüzün ve halkımızın bu konuda bilinçlenmesini sağlayın. Askı süresini iyi takip etsinler. Zaten insanımızda yok mahkemeye kadar gitmesi halinde masrafları öyle ağırlaşıyor ki sanki kendi yerini parayla satın alıyor. Başarılar diliyorum. Sevgiler..

***2. KONU

**MİKAİL KAYATÜRK ADAY OLMALIDIR

Sevgili Fakir;

Mikail KAYATÜRK ile yaptığın sohbeti okudum, Mikail KAYATÜRK' ü aynı mahalleden komşum olmam münasebeti ile tanırım. Kendisi ile diyaloglarımda iyidir.
Önceki Belediye Başkanları döneminde de yapılan hizmetlerle şimdikini karşılaştırırsak tabi bu benim görüşüm yapılmak istenenler ama başarılamayan işler var. Belediye Ardahan da gerçekten vergilerini toplayabiliyormu, nüfus ortalamasına göre vilayetimize ödenen aylık 102 milyarla hangi hizmetlerin yapılabileceği aşikârdır. Belediyecilik en önemli hizmet olması itibari ile siyasi makamdır. Siyasilerin ise kendi fikirlerini taşımayanlara Yönetici ne kadar başarılı olursa olsun kendi fikirlerini taşımadığından yıpratmak için elinden geleni yaptığını ve kendisinin o bölgede söz sahibi olmayı planladığını biliyoruz. Mikail KAYATÜRK bağımsız aday olarak seçildiğinde iktidar partisi tarafından Ankara ya davet edilerek partilerine katılması teklifi yapıldığında Ardahan ın eksikliklerinin giderilmesi ve artı yatırımların yapılması kaydı ile kabul edeceğini söylediğinde o zamanki seçim atmosferinin de gergin olması Milletvekili seçilen Kenan ALTUN ile aralarının limoni olması sebebiyle gerçekleştirilemedi. Geçmişte Seçilen milletvekillerinin iş yapamaması Yapacağı hizmeti siyasi değerlendirmesi, özel yatırımlarını batıya yapması Kürt, Alevi, Sünni, Şii, Tat, Terekeme, Azeri diye ayırması, Başka illerden gelen kişilerin milletvekili olarak gösterilerek seçilmesi Ardahan' ın bu güne gelmesine neden olmuştur. Bence Mikail KAYATÜRK milletvekili adayı olmalıdır. Ardahan'ın çocuğudur. Ardahan' da kazanıp Batı illerine yatırım yapıp Seçim Zamanında kendisini tanıtmak ve iş adamı görüntüsü vermeye çalışarak sembolik yatırımları sıklaştıran her gün; 'FAKİR BENİ YAZSIN HABER İÇİN HER GİTTİĞİ KÖYE BİR GAZETESİNİ GÖTÜRSÜN KENDİSİNİ TANITSIN' diye Fakire şirin görünmeye çalışanların yerine MİKAİL KAYATÜRK aday olmalıdır.
ÖZER DEMİREL

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan