Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 80
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 247 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 259 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
DİLEKÇE
Yazar Fakir - Mayıs 31 2007 - 19:09:35
DİLEKÇE

Gelinen nokta ortada: Sağ muhalefet dibe vurdu, CHP'nin başı çektiği sol muhalefet saçmalamaya devam ediyor; Ak Parti -yine- müstakbel "tek başına iktidar"ın adı olacak gibi. Dahası, birçoğu manipülasyon gayesi güden anketleri bir yana, yanıbaşımızdaki yıllardır MHP'yi desteklemişlerin, Özal'a aşıkların, Milli Görüş'ten vazgeçemeyenlerin, hatta hatta CHP'yi içine sindirebilmiş solcuların hatrı sayılır bir kısmından aynı şeyi duyuyoruz: "İnadına AKP!"
Aslında öngördüğüm bu tablodan biraz farklıydı. Tıpkı muhalefet gibi, sıkıştıkça başörtüsü ve imam hatip liseleri meselesini açan ve oylarının büyük bir kısmını bu hassasiyetler üzerinden alan Ak Parti, üniversite sınavlarından hemen önce bu işkencelere son vermek istermiş gibi yapacak ve tabi başarılı olamayacaktı. Hemen ardından da halk karşısına çıkıp "bakın, denedik, olamadı; daha çok oy verin bize" diyecekti. Cumhurbaşkanı seçimini de hesaba katarak ikinci bir ihtimal daha gözüküyordu: Ya AKP Abdullah Gül, Bülent Arınç gibi birini cumhurbaşkanlığına seçecek fakat sonrasında medyanın ağır tahrikiyle altı ay sonra yapılacak seçimlerden daha zayıf çıkacak; yada üzerinde "uzlaşılmış" bir isim cumhurbaşkanlığına seçilecek ve AKP yine mazlum hikayeleriyle gönüllerde taht kuracaktı. Her iki durumda da yeni bir cumhurbaşkanı-hükümet krizi kesindi.
Ama bambaşka bir yerdeyiz artık. Cumhurbaşkanı seçimi ve ardından gelen"e-muhtıra"da takındıkları tavır, bir ihtimal Meclis'e girecek görünen DYP'yi ve onun himayesinde hareket eden ANAP'ı bitirdi. Meclis'e göz kırpan MHP de aynı nedenlerle gözden düştü. Deniz Baykal amiralliğinde "irtica"ya dayalı çatışma senaryoları kurgulayan CHP ve Ecevit'in gidişinden sonra anlamsız bir sessizliğe bürünen DSP seçmenini dahi şaşırtmayacak derin bir muhafazakarlık örneği gösterdiler. Durumları çok vahim.
Hal böyle olunca güçlü bir olasılık karşımızda duruyor:
550 vekillik bir AKP galibiyeti.
Merak etmeyin, dinle ilgili ufacık bir çağrışımda bile uykumuzdan kan ter içinde uyanıp "tehlikenin farkında mısınız?" dediğim filan yok. Dört buçuk yıldır söylediklerimizi tekrar edeceğiz.
Sayın Ak Parti MKY üyeleri [yada parti içi demokrasi adına(?) bu işe kim bakıyorsa o]:Belki mevcut durumda en iyisi sizsiniz ama
çok acayip bir dört buçuk yıl yaşadık. Daha fazlasını yaşayabileceğimizi tahmin etmiyoruz. Müstakbel iktidarınızda beceriksizlikleri, basiretsizlikleri; kavgaları, kaoslar; lafları, gaflarıyla dört buçuk yılımızı heba eden isimleri görmek istemiyoruz.
Birkaç sorum var size:
Kıyamete kadar Pamukova'yla ve "Erkan Yıldırım'ın babası" namıyla anılacak Bİnali Yıldırım yeni kabinenizde yer alacak mı? Olan biten türlü rezaleti;şiddetle kınamak'la yetinen Abdülkadir Aksu hakkında ne düşünüyorsunuz? Cumhuriyet tarihinin gördüğü en agresif devlet adamı olan Cemil Çiçek hala bakanlık [inanılır gibi değil; hem de hükümet sözcüsüydü] yapabilecek mi? Ya Kemal Unakıtan... Artık ismi bile 12 Eylül sonrasının kısa yoldan köşeyi dönme prensibini hatırlatan "Kemal Abi'nin durumu ne olacak? Çocuk Esirgeme Kurumlarında alenen zulüm gören günahsızlar ağlamaya devam ederken Nimet Çubukçu da -görevinin başında- ağlamaya devam mı edecek? Sakalından kurtulmaya pek hevesli Salih Kapusuz, aile mahremiyetini hiçe sayan Abdüllatif Şener ve kadınlardan, motosikletinden, alkolden vazgeçemeyen Ömer Çelik gözümüzün içine baka baka sırıtmalarıyla mı kalacaklar?
Peki ya genel olarak hükümetiniz ne yapacak?
Ortadoğu İslam ülkelerinden yirmi milyar dolarlık ticaret anlaşmasıyla dönen bakanınızı azarlayacak mısınız? Otuz dakikalık Birleşik Devletler gezisi sonrası kardeş ülke ilişkilerini silip atacak mısınız? Sizi Diyarbakır'da, Bingöl'de, Tunceli'de daha sık görebilecek miyiz artık? En çok çalışan devlet memuru yine Akif Beki mi olacak? İzmit'teki haftalık başörtüsü eylemleri bitecek mi? Asrın mazlum devlet liderini yine önce çağırıp sonra "haberimiz yoktu" mu diyeceksiniz?
Daha çok şey sormak isterdim ama malum, seçim yakın. Aceleci olmalıyız. İktidar makamlılarını, vasat bir esnafken inşaat devi oluverenleri, mülakatları, "aman ha"ları daha sonraya bıraktım bu yüzden.
Son olarak, dilerseniz tüm sorularımızı bir kenara bırakın, sadece şu cümleme kulak verin yeter:
Ben bundan dört buçuk yıl sonra, yine buna benzer bir metin daha yazmak istemiyorum.
Arz ederim...
MUHABBETLE VE MUHAMMED'LE KALIN
HARUN REŞİT ÇENDİK
CEP:05554698389-05449083224
EMAIL:cendik75@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan