Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 60
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 8 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 247 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 256 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 259 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
ALEVİ DOSTLARA MEKTUP
Yazar Fakir - Temmuz 03 2007 - 10:36:34
HANAK /KOYUNPINARLI BAYRAM ÇAĞLAYAN’DAN ALEVİ DOSTLARINA MEKTUP/Bayram Çağlayan

Bayram Çağlayan **DEGERLİ CANLAR...
Öncelikle, Atatürkçülük, Laiklik, Cumhuriyetçilik ve devrimci duygularımla hepinizi selamlıyor saygı ve sevgilerimi gönderiyorum,
Anadolu’nun tabiat, doga şartlarının ve siyasi ezilmişliğinin belirgin bölgesi olan kuzey ilçelerimize halkın hak ettiği hakkaniyeti vermesi umudu ile duygularımı sizlerle paylaşmak istedim değerli canlar...
Tarihlerin üzerimizde bırakmış olduğu padişahlık ve Şeyhul İslamlık acımasızlığının ezilmişliğini üzerimizden atmanın baş mimarı olan büyük liderimiz ATATÜRK ile kazandıklarımızı kendi elimizle vermeyelim, tarihler boyu cumhuriyete sahip çıkmış Anadolu Alevileri olarak sahibi olduğumuz bu Cumhuriyet değerlerinde, değerlerimizi değersiz kılanlar ile mücadele etmemizin günü bugündür. Cumhuriyet Halk Partisini samimi duygularımız ile sahiplenmiş olmamıza rağmen parti içi düzenbazlıkların, Alevileri sadece seçimlerde oy deposu olarak görmelerinin acısını ve sancısını yaşamaktayız.
2002 genel seçimlerinden sonra Siirt seçimlerini iptal edenler bugün baş belası olarak cumhuriyet ve laiklik tehdidi altında olduğumuzu söyleyen kişiler, bizi tehdit ettiklerini anlatmaya çalıştıkları siyasi rakipleri başbakanı onlar meclise sokmadılar mı?
Mecliste kişiye özel yasaya Cumhuriyet Halk Partisi dahil hepsi kayıtsız şartsız evet demediler mi, şimdi hangi Cumhuriyetçilik sahiplenmesi ile halkı kandırmaya çalışıyorlar, uyutma politikalarının işlememesi için bizlerin dünden bu güne sağlıklı bakmamız gerekmiyor mu?!.
Damal ilçesinin köylerindeki inşaat halinde bulunan cem evlerinin siyasi hesabının sorulacağı gün bu gün değimlidir?
Siyaset koltuğunun parayla adeta satın alındığı ve o sahiplenme ile rant elde edenlerin kirli emellerine engel olma günümüz artık bugündür 22 Temmuz değimlidir?
Evet bundandır halkın istemediği siyasetçiyi, halkın değerleri ile kabullendirmeye çalışanların oyununu bozma vakti gelmiştir artık değerli canlar ..
Ne zaman seçimde oyumuza ihtiyaç duyuldu o zaman hatırlandık ve ne zaman inaçsal ve toplumsal çıkarlarımızı müdafaa ettik o zaman da yargılandık haksızlığa uğratıldık ..
Alevi oylarının garantiliğinden kaynaklanan boşluğa bağlı olarak hiç bir zaman milletvekilimiz olmadı. Parti genel merkezlerinde, ‘nasılsa onlar bizden vazgeçemez’ zihniyeti zikrettiği sürece parti teşkilatında kıyımlara uğramamızdan korkmadılar. Parti MYK üyesi bir tek Alevi kökenli insanı bırakmadılar ve hatta gerçek demokrasiden bahsedenlere dahi acımadılar kirli siyaseti tatlı sözlerle kapatmaya çalıştılar.
2002 genel seçimlerinde liste birin garanti oluşundan kaynaklanan rahatlıktan olan sebeplerle Dr. Volkan Sinan’a 160 oy ile seçimi kaybettirenler mevcut yönetim değimliydi?
Ve bizlerin, ‘olmazsa olmaz’ dediğimiz demokrasi geleneğini parti içinde kişisel hesaplarla yönlendirenlere sıcak bakmamız kendimize ve demokrasiye ihanet etmiş sayılmazmıyız?!.
Ön seçimsiz, adeta atama yapar gibi aday belirlemeye nasıl sıcak bakarız?
O samimiyetsizliğe inanmak bizdeki gerçek demokratlığı kırmış olmaz mı .
Değerli canlar gelin birlik olalım, gelin hakkımıza hakikatle sahip çıkalım, gelin gerçek demokrasiyi hak edene verelim seçimlerdeki oyumuzu halk hakkaniyetinden yana kullanalım, oyumuzu gerçek demokrasiden yana kullanalım, genel merkezden ön seçimsiz atanan vekil adaylarını başımızdan atalım, parayla siyaseti kirletenleri sandığa gömelim, kara paracı ile kirli siyasetçileri Ardahan’dan temizleyelim, yalan sözlerle bizi kandıranları onure etmeyelim, onurlu oylarımız ile sınır kapılarımızın hesabını soralım, dünden bugüne, kuru tarım ve ilkel tarımın hesabını soralım mevcut yöneticilere, ithal et ile ipotek altında kısırlaştırılmış hayvancılık gelirimizin nedenlerini soralım, patika yollarımızın hesabını soralım, susuz köylerimizin nedeninini soralım, o susuz köylerde onları bir avuç oya hasret bırakalım 240 koli basili madde içeren sularımızdan ikram edelim onlara, hayvan tezeğini bir eline arpa ekmeğini diğer ellerine verelim onların, açlığın hesabını işsizliğin hesabını soralım, bizlerin bir yılda kazandığını onların bir aylık maaşlarına eş değer olduğunun sillesini vuralım, onlara bizlerin bir ömür boyu kazanamadıklarımızı onların bir ihale fesatçılığı ile götürdüklerinin acısını alalım onlardan ..
Ardahan’da ikamet etmeyen adayı oylarımızla gururlandırmayalım köy ve ilçelerimizin sorunlarını sadece yalakalarından dinleyip süslü bir dil ile halka çözüm üretmelerine inanmayalım ve en önemlisi ezilmiş bir toplum olarak ezilmiş insanların haksızlığa uğramaması için toplumsal ve bireysel olarak bizler gibi ezilmiş adayı destekleyelim, bir oyumuz bin umudumuz olacaktır ..
Gelin şimdi birlik olalım, ulusal medya popülizmini kırarak, yeni moda bizler olalım şimdi halkın hak edeceği hakkaniyet zamanıdır şimdi umutların yeşereceği zamandır, filizlenen bir ağaca bir damla suda biz dökelim o yeşeren ağacın bir dalı da biz olalım ..
Nedensizlikler içinde neden arayanları ama o nedensizliklerinde bizi kullananlara fırsat vermeyeceğimiz umudu ile tüm Ardahanlılara ve tüm canlara saygı ve sevgilerimi yollanıyorum, umutlarımız daimi olsun, bir umudumuz bin umuda dönsün..
selale_075@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan