Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 62
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 3 Gün Gelmedi
abdullahank 126 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 216 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 220 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 242 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 251 Gün Gelmedi
adacala 251 Gün Gelmedi
admin 253 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 254 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ülke için bir tuğla…
Yazar Fakir - Temmuz 04 2007 - 14:56:56
Ülke için bir tuğla…Öztürk Polat

Halkın; siyasi partileri samimiyet testine tabi tuttuğu bu süreçte gerçekleştirilecek olan 22 Temmuz seçimleri, her açıdan Türkiye’nin yarınlarını ciddi şekilde etkileyecek bir öneme sahiptir. Türkiye önümüzdeki genel seçimlere çözümlenememiş sorunlarıyla beraber gidiyor. Sorunlar çok olunca da siyasi partilerde ortalıkta dolaşarak yıllardır çözemediği sorunları çözeceğine dair vaatlerde bulunuyorlar.
Seçim barajını aşması muhtemel olan partilerin mevcut kadroları ve programlarını irdelediğimizde önümüze çıkan tablo itibariyle siyasi partiler; Türkiye’nin birikmiş sorunlarını çözecek nitelikte olmaktan çok uzaktalar.

Siyasi partilerin çöküntü halinde olmalarına karşın ülkedeki antidemokratik uygulamalara başkaldırarak seçim yasalarına meydan okuyan bağımsız adaylar sadece kendilerine oy verenler açısından değil, Türkiye açısından da, demokrasi adına önemli bir misyon üstlenmiş olacaklar.

Özgürlüklerin kullanılabilmesi, demokratik hakların gerçekleştirilebilmesi, düşünceyi ifade özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması, toplumumuzda çok ciddi dejenerasyona neden olan adli vakaların da artmasının sebepleri arasında sayılan; işsizlik problemine çözümler geliştirilmesi, ekonomimizin İMF’ nin esaretinden kurtarılması; daha da sıralanabilecek her biri diğerinden önemli çok sayıda sorun var. 80 yıldır Türkiye’de yönetime hakim olan siyasi partiler, yeni vaatlerle bu sorunlara çözüm olacaklarını deklare ediyorlar. Fakat bu partiler, bu sorunları çözüme kavuşturamazlar, çünkü bu sorunları kangrenleştiren de zaten kendileridir. Çünkü ülkede var olan her sorundan bu siyasi partiler rant elde etme becerisini gösteriyor. Her sorun bu mevcut siyasi partiler için yeni bir palazlanma sebebidir. Bütün bunlardan dolayı sayıları az da olsa, bağımsız adaylarla mecliste olmak, Türkiye için tarihi bir fırsat olacaktır. Tek kutuplu tek bileşenli meclis dayatması Türkiye’de sorunları çözmekten ziyade çözüm yollarının önünü tıkıyor.

Türkiye’deki tıkanıklıkların çözümü için ve sistemin rahatça at koşturmasına zemin hazırlamak adına yaratılmak istenen tek kutuplu meclis dayatmasına Kocaeli’den karşı çıkan A.Yücel Çiftçi; Türkiye siyasetine tanıklık etmiş önemli bir değerdir. 12 Eylül darbesinin bile yok etmeye gücü yetmediği dirençli duruşu sayesinde çektiği onca acılara rağmen verdiği, onurlu siyasal mücadeleden taviz vermeyen Yücel Çiftçi’nin bağımsız milletvekili olarak meclise girmesi Türkiye’de hakim kılmaya çalıştığımız tam demokrasinin işlevselleşmesi için büyük bir ivme olacaktır.

57 yıllık yaşamında edindiği siyasal deneyim ve tecrübesinin vermiş olduğu ışıkla Türkiye üzerine ciddi tahliller yapan ve Türkiye’de ki mevcut sorunların çözümüne dair demokratik çözüm önerileri ve raporlar hazırlayan Kocaeli’nin tam bağımsız milletvekili adayı Ahmet Yücel Çiftçi sadece Kocaeli için değil baba ocağı Ardahan içinde büyük bir fırsattır. Çünkü Ardahan’ı bir laboratuar hatta atölye olarak yaşamının önemli bir yerine koyan Yücel Çiftçi, atölyesindeki çalışmalarından yola çıkarak ülkenin genel yapısına dair veriler geliştirdi. Elde ettiği veriler Türkiye’ye dair önemli tahlillerdir.. Siyasal yaşamının her aşamasında emek eksenli politika yapmaktan kendini alıkoymayan bir fikir adamı olan Yücel Çiftçi’nin mecliste parlamenter olarak bulunması Ardahan’a çok büyük kazanımlar sağlayacaktır...

Ardahan’ın çözümsüzlüklerinden kurtulması içinde bir fırsat olacaktır… İşte bu gerçekler çerçevesinde: Kocaeli’ de yaşayan bütün Ardahanlılar, Kocaeli’ de faaliyet gösteren yöre ve kültür dernekleri, Ardahan için Yücel Çiftçi’den yana tavır koymak için önünüzde hiçbir engelin olmadığı kanısındayım.

Gün demokrasiye, hak ve özgürlüklere, ülkeye sahip çıkma günüdür… Gün kentine ve kendine katılma günüdür… Gün tam bağımsız Türkiye’nin inşa edilmesine bir tuğla oyma günüdür.
ozturkpolat75@msn.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan