Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 45
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 126 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 215 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 220 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 242 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 250 Gün Gelmedi
adacala 251 Gün Gelmedi
admin 253 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 254 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
CEHALET SEMERİ
Yazar Fakir - Temmuz 12 2007 - 15:51:39
CEHALET SEMERİ/KOYUNPINARLI BAYRAM ÇAĞLAYAN’DAN ALEVİ DOSTLARINA MEKTUP/Bayram Çağlayan

Bayram Çağlayan Ardahan eğitimde ülke sıralamasında yine sondan üçüncü oldu, ama birileri o konuyu sessizce kapatmaya çalışıyor.
Çünkü Ardahanlı eğitimsiz olursa birilerinin işine yarayacak, palavra sözlerle yalanlarını halka daha rahat yedirtebilecekler…
Ne yazık oluyor bu serhat şehrin şafaksız sınır bekçilerine ne yazık olur kar altında yamalı ceketi ile buzlu yollarda yürüyen insanlarımıza, ne yazık oluyor patika tozlu yollarda düşe kalka yürüyen Ardahan halkına...
Yoksulluk içinde yaşayan halkımız cehalete mahkûm ediyor, en büyük semer cehalet semeridir onu sırtımızdan atmayanlar birde kendi yükünü omuzlarımıza yüklüyorlar, siyasi cambazlar yaz ayında kömür dağıta dursunlar, çin marka saatleri dağıtsınlar fakir halkın cebine geri almak şartı ile üç kuruş sıkıştırsınlar ki halk uyusun derler.
Bazı siyasi cambazlarda bozuk şivesinden kurtulmak için halkın içindenmiş gibi tavır sergiler ve bol bol süslü sözlerle halkı mest ederler, inandırmak içinde hemen cep telefonunun migofonunu açarak başlar hizmet talebi ettiği yerdeki el altı adamlarının sesini halka dinlettirmeye ..
Süslü konuşan siyasetçi ve karşısındaki uşagı karşılıklı derhal anlık ve geçici çözüm için muta kıp kalırlar halkta alkış yapmaktan ellerini acıtırlar oradan ayrılırken enayiye bak enayiye nasılda geldi oltama der gibi sırıtık yüz ifadesi el sallayarak gider unutmak üzere oraları.
Seçim sonrası aldıkları oylarla halka sadece öpücük atıp giderler, mecliste ceylan derisi koltuklarında uyumaya, yakın eş dostlarına ve yalakalarına yardımcı olurlar ve en büyük gelirleri ise ihalelerde etkinlik yaparlar sonrasında Ardahan’ımıza tayin ataması yapılırken öğretmen açığımızı kapatmak için milli eğitim bakanlığından, ‘stediğimi aldım, gözünüz aydın köy okullarımız öğretmensiz kalmadı’ derler.
Bu siyasi oyun yıllarca devam etti hiç kimseler demedeki, ‘bize gelen öğretmen sürgün gelmiş, askerlik yapmak için gelmiş ve hatta stajyermiş’ demediler.
Bu tayin atamalarından kaynaklanan bozuklukla birlikte eğitimsiz nesiller yetişmeye devam etti ..
ÖSS sınavında eğitim temeli alamayan öğrenci puansız evine döndü ve babasının yokluk içinde verdiği eğitim görevi yine başarısız oldu, suçlu öğrenci olarak kaldı hiç bir veli suçlu biziz demediler seçimlerde yanlış adamı gönderdik, çocuğumuzun geleceğini kararttık’ demediler.
Stajyer öğretmenin, sürgün öğretmenin, asker öğretmenin yetersizliğini kimse fark etmedi bu yetersizliği siyasiler biliyordu ama onlar saten öyle olsun istiyorlardı... Hey Ardahan halkı!
Eğitimsizlik cehaletin anası, yoksulluğun baş mimarıdır ..
Bu cehalet semerinden kurtulalım gelin bu dönüm noktamızda siyasetçilere bunun hesabını soralım bireyler olarak mücadelemize bugünden itibaren başlayalım. Ardahan’da ikamet edenler siyasi oyunu bozsunlar ve bizler metropol şehirlerde sözde kendimizi kurtarmışız anlayışından çıkarak iş adamları, işciler, memurlar her kesimden olan Ardahanlılar bizlerde buralarda seminerler düzenleyelim toplantılar yapalım.
Ardahan’ımıza yardım elimizi uzatalım, burada bağışlar toplayarak yüzlerce başarılı olacak öğrencilerimizin eğitiminde harcayalım gerekirse metropol şehirlerde dershanelerde hazırlanmalarını sağlayalım ama bizler bunu maddi ve kararlılıkla sağlarken Ardahan’da ikamet eden halkımızda kendilerine yapılan bu siyasi haksızlığın hesabını sorsunlar...
Tüm Ardahan halkını ve eğitim gönüllülerini Ardahan’ın çocuklarını kurtarmak adına duyarlılığa davet ediyorum. Bu eğitim semerini artık taşımayalım, bu semeri sırtımıza vurarak omuzlarımızda olanları da artık taşımayalım.
selale_075@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan