Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 18
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 125 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 215 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 220 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 241 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 250 Gün Gelmedi
adacala 250 Gün Gelmedi
admin 253 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 253 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
AKP'den iki haber ...
Yazar Fakir - Temmuz 15 2007 - 15:45:13
AKP’ye dokunan yanıyor

Demokrasi mağduru rolü oynayan AKP’liler, seçim çalışmaları sırasında kendilerini eleştiren vatandaşlara yapmadıklarını bırakmıyorlar
Türkiye’nin değişik illerinde seçim çalışmalarını hızlandıran AKP’liler, kendilerine tepki gösteren vatandaşlara tahammül edemiyorlar. Balıkesir’de AKP’nin 5 yıllık iktidarını eleştiren köylülerin evleri mühürlendi. Erzurum’un Oltu ilçesinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kahvenin önünden geçtiği sırada yerinden kalkmayan üniversiteli genç tutuklandı. Ve son olarak Tokat’ta yerel bir televizyonda seçim programı hazırlayan Yıldırım Akgül programına MHP’li milletvekili adayını konuk edince savunması istendi.
Balıkesir Paşalimanı Adası’ndaki Balıklı köyünde AKP Milletvekili İsmail Özgül, Erdek Belediye Başkanı AKP’li Hüseyin Sarı ve heyeti seçim çalışması yapmak için konuk oldu. Toplantıda Balıklı sakinleri ve emekli öğretmen Ali Özbalık, Özgül’e “Dokunulmazlıkları niye kaldırmıyorsunuz?”, “PETKİM’i yabancılara neden sattınız?” ve “Başbakan Erdoğan’ın oğlu askerlik yapamaz raporu aldı ancak 2.5 milyon dolara nasıl gemi alabildi?” sorularını yöneltti.
Bu sorular karşısında Belediye Başkanı Hüseyin Sarı soruları yanıtlamak yerine Özbalık’a, “12 Eylül öncesi kızıl bayrak taşıyanlardansın’’ diye bağırdı. Orada bulunan Balıklı sakinleri de Sarı’ya bu sözleri nedeniyle tepki gösterdiler. Tartışmaların ardından AKP Milletvekili İsmail Özgül, Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ve AKP’liler köyden ayrıldı.
Jet hızıyla mühürleme ve ceza
Toplantıdan bir gün sonra Paşalimanı Adası’na gelen iki belediye görevlisi, AKP’lilerle tartışanlara ve yakınlarına ait 6 evi kaçak oldukları iddiasıyla mühürledi ve ceza kesti.
Evleri mühürlenenler, Başkan Sarı’nın intikam duygusuyla hareket ettiğini belirttiler. Emekli öğretmen Ali Özbalık, “Benim evimi kaçak olduğu için mühürleyen başkan, adadaki bütün evlerin aynı durumda olduğunu bilmiyor mu? İmar geçmeyen bir yerde nasıl ruhsat alacak bu insanlar’’ dedi.
Evi mühürlenenlerden Melek Nermin Saçkan da “Hizmet isteyince kızıyorlar. AKP’li belediye başkanı, benim adıma olan evimin dışında, ölen eşimin adına olan evi de mühürletti’’ diye konuştu.
Emekli öğretmen Kaim Elban ise kaçak diye mühürlenen evi için 1986 yılında çıkan imar affından yararlanıp, gerekli parayı da ödediğini kaydetti. Elban, “Bu adadan imar geçmediği için, kimsede ruhsat bulunmuyor. Yalnızca bizim köyümüzde değil, tüm adadaki evlerin durumu aynı’’ dedi.
‘Halk politikacılardan nemalanmak istiyor!’
Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ise Paşalimanı Adası’na yaptıkları seçim gezisinde tartışma olduğunu, ancak ev mühürlemenin bununla ilgisinin bulunmadığını ileri sürdü. Sarı, “Ben belediye başkanı olarak kaçak yapıldığını tespit ettiğim tüm evleri mühürletiyorum. Olayların buraya gelmesi, yaklaşan seçimler öncesinde ada halkının sorunlarının çözümü için siyasilerden nemalanmak istemesinden kaynaklanıyor” diye konuştu.
Tokalaşmadığı için tutuklandı
Akşam gazetesinin haberine göre Erzurum’un Oltu ilçesinde esnaf ziyaretleri yapan Bakan Akdağ, esnafla tek tek tokalaşıp, sorunlarını dinlemeye başladı. Bir kahvenin önünden geçerken, Durmuş Şahin (24), Ayberk Yurtseven (24) ve Selçuk Uçan (34) adlı gençlerle tokalaşmak isteyen Akdağ, Durmuş Şahin’e elini uzattığında, beklemediği bir tavırla karşılaştı. İddiaya göre, Durmuş Şahin, kendisine el uzatan Bakan Akdağ’a elini vermedi. Yaşadığı olay karşısında şaşkına dönen Akdağ, Durmuş Şahin’e, “Neden elini uzatmadın?” diye sordu. Şahin ise “Ben iktidar olup da bu vatana ve millete faydası olmayanların elini sıkmam” dedi. Bakan Akdağ, bu cevaba çok sinirlendi ve “Sen bana vatan haini mi demek istiyorsun. Vatan haini sensin. Senin anan vatan haini, baban vatan haini” diye çıkıştı. Bakanın sert tepkisiyle karşılaşan Durmuş Şahin de, “Siz bana fikrimi sordunuz, ben de cevap verdim” sözleriyle karşılık verdi. Sözlü tartışma, Akdağ’ın korumalarının araya girmesiyle son buldu. Bakan Akdağ’ın kahveden ayrılmasından yaklaşık 45 dakika sonra gelen polisler, Durmuş Şahin, Ayberk Yurtseven ve Selçuk Uçan’ı gözaltına aldı. Akdağ, kendisine hakaret ettiğini düşündüğü Şahin’den şikayetçi oldu. Nöbetçi savcılık, karakolda ifadeleri alınan 3 genci, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk etti. Mahkeme, Durmuş Şahin’i tutuklayarak cezaevine gönderirken, diğer iki kişi serbest bırakıldı.
Bakan Akdağ açıklama yaptı
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum’da yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı.
Bakan Akdağ, “Kimseyi hapse attırmak gibi ne yetkimiz, ne de amacımız var. Kişi, bana hakaret etmiştir, ben de aynı gün konuyu yargıya intikal ettirdim. Bağımsız mahkemelerin verdiği bir karardır. Ayrıca konu yargıda olduğu için yargıyı yönlendirme konusunda yayın yapanlar için de gerekli hukuki işlemler başlatıldı” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)
--------------------------------------------------------------------------------

***AKP kendinden olmayanı mağdur ediyor ..

Tokat İl Sağlık Müdürlüğü memur personel kadrosunda çalışan aynı zamanda SRT isimli yerel bir program sunan Yıldırım Akgül, programına MHP’li bir adayı konuk edince savunması istendi.
Programın ardından personel müdürü tarafından savunması istenen Akgül olayı şöyle özetledi “Çalıştığım kamu kurumunun hiyerarşisi gereği il sağlık müdürü veya şube müdürü tarafından istenmesi gereken savunmam usulsüz şekilde personel müdürü tarafından il sağlık müdürü adı kullanılarak istendi. Bu da yetmezmiş gibi, 1 hafta olan yazılı savunma süresi beklenmeden 4 Temmuz’da hakkımda soruşturma açılarak müfettiş görevlendirildi, ardından da atamam istendi” diye konuştu. Yıllardır yerel televizyon kuruluşlarında program hazırlayan ve sunan Akgül vilayetten izinsiz televizyon programı yaptığı iddiasıyla soruşturma açıldığını belirterek, “13 yıl boyunca birçok bürokratı ve siyasi kişiliği programlarımda konuk ettim. Son dönemde AKP genel başkan yardımcılarından Tokat milletvekili Adayı Şükrü Ayalan’ı yine AKP Tokat Milletvekili İbrahim Çakmak’ı konuk ederken siyaset konuşuyorsun diye bir savunma almazken neden farklı bir siyasi oluşumdan birini konuk edince böyle bir durumla karşılaştığımı ancak kasıtlı bir linç girişimi olarak açıklayabiliriz” dedi.
Akgül, yaşanan gelişmeler üzerine 10 Temmuz’da görevinden istifa ettiğini ancak İl Sağlık Müdürü Hüseyin Uçar ve arkadaşlarının ricası üzerine istifasını geri aldığını belirtti. (Tokat/Evrensel)

** Gönderen:Alim Han / alimhan@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan