Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 73
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 125 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 215 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 219 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 241 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 250 Gün Gelmedi
adacala 250 Gün Gelmedi
admin 252 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 253 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ne Şavşatlı, ne Şenkayalı .
Yazar Fakir - Temmuz 18 2007 - 22:07:15
Ne Şavşatlı, ne Şenkayalı
En doğrusu Ardahanlı yada Çıldırlı ../Barış Bilgin

Seçimlerin erkene alınmasıyla birlikte Ardahan’da yaşanan siyasi gelişmeleri uzun süredir takip ettiğinizi bilerek, bu sitede ele aldığım yazımı yazmadan önce kısaca Ardahan’da ki durumu özetlemek istiyorum.
Genel seçimlerin 22 Temmuz 2007’de, yani Pazar günü yapılmasına karar verildikten sonra başta iktidar partisi AKP’de olmak üzere CHP’de ve diğer partilerde büyük dalgalanmalar başladı.
Kimin Ardahan’da milletvekili adayı olacağının uzun süre tartışılıp, çantacı, nayloncu aday adaylar ile paralı ve de kariyer sahibi ilişkili kişiler ön plana çıkıp, adaylar belirlendi.
Bu belirlemede en önemli gelişme, önce DYP’li olan ve bu partideyken AKP’ye söylemediğini bırakmayan, ardından Bağımsız ve MHP’den aday olacağı söylenen kişinin ismi, yani iki dönem Ardahan’da milletvekili olan ve de Aktaş sınır kapısının açılması için Ankara’ya giden heyetin için de bu kapının açılmasını yüksek sesle dillendirip, istemeyen Saffet Kaya’nın liste bire son dakikada oturtulması oldu.
Şavşat kökenli hemşerimiz Kaya’nın ardına taktığı Şenkayalı AKP ikinci adayı ile birlikte geldiği Ardahan’da başta Çıldırlı olan Ensar Öğüt ile olmak üzere biri bağımsız olmak üzere bir çok öz be öz Ardahanlı olan adaylara rakip olup, seçim çalışmalarına saatler, kalemler, gıda torbaları, hatta seçime kısa bir süre kala altın dağıttığı tartışmaları arasında seçim çalışmalarına başladı.
Bunun üzerine harekete geçen Ardahanlılar iki dönem vekil olmasına karşın bir hükümet binasının 14 yıldır bitirtemeyen, Aktaş sınır kapısının açılmasını istemeyen, ortağı olduğu Ardahan-Et’i batakta kurtaramayan, söylediği hiçbir sözü tam yerine getirmeyen Kaya’ya karşı savaş açtı.
Ve dedi ki; Ne Şavşatlı, ne Şenkayalı en doğrusu Ardahanlı yada Çıldırlı ..
Evet Çıldırlı hemşerimiz Ensar Öğüt, ben Çıldırlıyım diyerek sığındığı Çıldır’dan olduğu gibi cumhuriyet hatırı için Damal’ında gücünü arkasına aldı, almakta istiyor.
Ardahanlı adaylardan Bağımsız Milletvekili Adayı Avukat Ahmet Yavuz Yılmaz’da ‘ben Ardahanlıyım, Göleliyim, Çıldırlıyım, Hoçvanlıyım, Posofluyum, Damallıyım ve de Hanaklıyım ve burada yaşıyorum’ diyerek seçim çalışmalarını başlattı.
Demokrat Parti’nin adayı Av. Fatih Rüştü Yılmaz da aynı şeyleri söyleyerek, MHP Adayı Ekrem Sütçü ile birlikte ‘Ardahanlı Ardahanlıya oy vermelidir’ diyerek yollara düştüler.
Ardahanlının Şavşat kökenli birine (istemezse de) razı olurken, birde Şenkayalı birine mahkûm edilmesi başta Göle’de olmak üzere tüm Ardahan’da büyük tepki aldı.
Bu isteğe, Ardahan’da yayınlanan yerel basında destek olunca, Ardahanlı Ardahanlı birinin Ardahan’da milletvekili olması için kolları sıvayarak, bir birinden Ardahan ve Ardahanlı için oy istedi.
Ve de istiyor..
Bunu başarmak için şu an bu sitede, bu yazıyı okuyan Ardahan dışında bulunan Ardahanlılardan da yardım istedi, istiyor.
Kısacası ele aldığımız bu yazıda diyoruz ki;
Ey Çıldırlılar!..
Ardahan’da iki milletvekili çıkacak, ikisininde öz be öz Ardahanlı olması için sende bir omuz, hatta varsa imkanın oy ver..
Ver ki; Ardahanlıyla yaşayan, Ardahan’ın karını, kışını, ayazını yaşayan ve onlarla aynı sorunu paylaşan birilerinin Ardahanlıyı Ankara’da temsil etmesini sağla..
Çünkü, Şavşatlı hemşerimiz parasına, Şenkayalı hemşerimiz ise kariyerine güvenerek Ardahan’da vekil olmak isterlerken, Ardahanlının önünü kapattıklarını dağıttıkları makarna, un, şekerle v ede fakir halkı dilenciliğe alıştırarak oy istiyorlar.
Haydi, Çıldırlılar, Ardahanlı, Göleliler, Hanaklı, Damallılar ve de Posoflular bu Ardahan’ın er meydanı olduğunu ve seçilecek vekillerin ya Ardahanlı ya da Çıldırlı olması için hemen harekete geç, köydeysen komşuna, kentteysen esnaf arkadaşına, Ardahan dışındaysan köyüne, annene, babana v ede tanıdıklarına bir telefon aç..
Ve de ki;
22 Temmuz’da,
Ne Şavşatlı, ne Şenkayalı
En doğrusu Ardahanlı yada Çıldırlı ..

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan