Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 44
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 9 Gün Gelmedi
abdullahank 160 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 250 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 255 Gün Gelmedi
atlantis 276 Gün Gelmedi
baris dursun 276 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 285 Gün Gelmedi
adacala 285 Gün Gelmedi
admin 288 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 288 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Basligi Görüntüle
Ardahan Haber ( Haberin Doğru ve Tarafsız Kaynağı) Haberde lider tek gazete... | Her Telden | Üyelerin İstek ve Talepleri
Yazan CEJNA NEWROZ PROZBE
cerci
Üye

Mesaj Sayisi: 141
Nereden: ardahan
Katılım Tarihi: 18.02.09
Mesaj Tarihi 22-03-10 11:24
dünyadaki ezlen ve sömürlen tüm halklarin newruz bayrami kutlu olsun
bu bayram zlüme ve zorbaliga karsi özgrlügün sembolu
bu bayram orta dogunu gelecek halklarin kardesce baris icinde bir arada özgür ve estca yasatacktr.
newroz prozbe


ardahan icin yaptiginiz calismalari öncelikle ardahanlilar önemsemeli ve destek vermelerini bekliyorum.
izledigim kadari ile taraf siz ilkesini gayet iyi bir sekilde tüm partileri icin kulaniyorlar size basarlar diliyorum ARDAHAN TV
cerci
Yazan RE: Ardahanlıyım diyene ..
Fakir
Yönetici

Mesaj Sayisi: 322
Nereden: ardahan
Katılım Tarihi: 01.06.05
Mesaj Tarihi 24-03-10 23:17
Merkezi İstanbul'da bulunan ve Ardahan ile hiçbir ciddi çalışma yapmamakla eleştirilen Kars-Ardahan-Iğdır Vakfına Ardahanlılardan sert tepkiler geliyor.
KAI'den Ardahan isminin ayırtılması için dava açacaklarını da belirten Ardahanlılar KAI'nın son Nevroz etkinliğinde ortaya koyduğu tavrın üç vilayette yaşayan halkları tanımamak olduğunu ve Azeri milliyetçiliği ile bu üç ili bir arada tutmayacağı belirtilmektedir.

**Adı: Kars-Ardahan-Iğdır Amacı: Sadece Kars!..

Ardahan ve Iğdır'ın kars'tan ayrılıp birer ayrı vilayet olmadığı dönemde kurulan, ancak son Nevroz etkinliğinde olduğu gibi bu ve buna benzer tutumlar dolaysıyla Ardahan ve Iğdır'ın Kars'tan kopmasına neden olanların aynı ve ayrımcılıklı tutumlarına devam ettiğini belirten Ardahanlılar, adı Kars-Ardahan-Iğdır olan vakfın sadece Kars'ı temsil etmekten öteye gitmediğini, bu nedenle Ardahan isminin bu vakfın birleşiminden en kısa sürede çıkarılması gerektiğinide işaret ediyorlar.

**Hangi Ardahanlı var aranızda!..

Iğdırlıların zaten ilişkisini tamamen kopardığı Kars-Ardahan-Iğdır Vakıf ve Derneklerinin kağıt üzerinde Ardahan ve Iğdır ismini andığını belirten Ardahanlılar, Ardahan ve Ardahanlıları görmezden gelip, Ardahan ve Ardahanlılar üzerinde vakıfçılık, akabinde siyaset yapanların çıkıp kamuoyuna aralarında hangi Ardahanlı, hangi Iğdırlı olduğunu ve bu iki yönelik hangi çalışmayı yaptığını açıklaması gerektiğine işaret ediyorlar.

**Ardahan ayrı vilayettir, Kars ayrı, Iğdır ayrı ..

Ardahan ile Iğdırla alaksı olmayan çalışmalar içinde olan ancak bu iki ilin ismini Kars ismine yamalayanların kağıt üzerinde isimler üzerinde sömürüye son vermesi gerektiğinede işaret edildiği gözlenirken, Ardahan ve Iğdır'ın artık ayrı birer vilayet oldukları, Havaalanı ulaşımı dışında Kars ile hiçbir alakası olmadığı da belirtilirken, Kars Vakfı ve Derneklerinin Ardahan ve Iğdır isimlerini vakıf ve derneklerinden çıkarması gerektiği aksine bu yönde hukuki süreç başlatılıp, Ardahan ve Iğdır'ın isminin değil Ardahan, Iğdır'la Kars'a da çok faydası olmayan bu tür sanal, süni, çantacı vakıf ve derneklerde kullanılmasının önüne geçilmesi gerektiğine de işaret edilmektedir.

**Ardahan Vakıf ve Derneklerine büyük görev düşüyor ..

Kars-Ardahan-Iğdır Vakıf ve Derneklerinin Ardahan'ın ismini kullanıp, Ardahan'ın gelenek, görenek ve kültürüyle alakası olmayan işlerle uğraşmasının anlamsızlığına dem vuran Ardahanlılar, Ardahan'a, Ardahanlılara hiçbir katkısı olmayan KAI isimli kuruluşların Ardahan ismini sömürmesinin önüne geçilmesini isterlerken burada en büyük görevin Ardahan dernekleri ve vakıflarına düşmektedir diye Ardahan dernek ve vakıflarını göreve çağırdıkları da görülüyor.

**Ardahanlılar KAI Geceleri ve etkinliğine gitmemelidirler!..

Kuruluş amaçlarında sapıp Ardahan ve Iğdırla hiçbir alakası kalmayan Kars-Ardahan-Iğdır (KAI) vakıf ve derneklerinin düzenlediği gece ve etkinliklere Ardahanlıların gitmemesinin gerekliliğine de dikkat çeken Ardahanlılar artık ha KAI, ha Çorum Vakfı .. Bir birleriyle hiçbir alakası olmayan bu kuruluşların Ardahanla, Ardahanlılarla hiçbir alakası ve yapılaması yoktur. Neden bunların gece ve etkinliklerine gidildiği artık sorgulanmalı ve gidilmemelidir denilmektedir.

**Ardahan-Çorum-Kayseri nasılsa KAI'de öyledir ..

Türkiye'nin 81 Vilayetle oluşan geniş bir halklar mozaiği olduğunada dikkat çekildi bir süreçte Ardahan ve Iğdırla alakası olmayan bir vilayetin bu iki isimi sömürmesine izin verilmemesi gerektiğine işaret edilirken, eğer Ardahan-Çorum-Kayseri yada Kars-Mersin-Batman oluryorsa KAI'de olsun. Bunun saçma ve sömürüden öte bir şey olmadığını belirten Ardahanlılar KAI adı altında Ardahan isminin sömürülmesine izin verilmemesi gerekir diyorlar.

**Ardahan Türkiye7nin 75. Vilayeti, 5 İlçesi 2 beldesi, iki sınır kapısı, kendi ekonomisi, üniversitesi, valiliği ve kurumları olan serhat bir vilayettir ..

KAI Vakfı ve dernekleri adı altında Ardahan'ın sömürülmemesine izin verilmemesi gerektiğine işaret edildiği bir zamanda Kars-Tiflis-Bakü Demiryolunun güzergahının, Çıldır Gölünün Ardahan'dan alınmak istenmesinin, Ardahan ve Iğdır'a gelen yatırımların önüne kimin geçtiği de sorgulanması gerektiğine işaret edilirken, Ardahan'ın Türkiye7nin 75. Vilayeti, 5 İlçesi, iki sınır kapısı, kendi ekonomisi ve üniversitesi, valiliği ve kurumları olarn bir serhat şehir olduğunun unutulmaması da istenmektedir.
Ardahan'ın 9 köyünü adeta çalıp, kendisine bağlayan bir vilayetin Ardahan ismini sömürmesinin önüne geçilmesi için her Ardahanlının harekete geçmesi gerektiğide belirtilmektedir.

**Bir iki reklam ve gazete aboneliği çin Ardahan ismni satamaz, pazarlayamazsınız ..

KAI denen kuruluşlyarın Ardahan ile alakası olmadığına dikkat çekildiği ve Ardahanlıların Ardahan ismini sömürtülmesine izin vermemesi gerektiğine işaret edildiği şu süreçte bazı kişilerin, Kİ; bunların büyük bölümünün Ardahanlı olup gazetecilik adı altında Ardahan isminin KAI gibi Ardahan ile alakası olmayan kuruluşlara birer reklam, birer gazete aboneliği için pazarladığını da belirten Ardahanlılar, Ardahanv e Ardahanlılara hiçbir katkısı olmayanları Ardahan ismini pazarlayanları da kınadıklarını dile getiriyorlar.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan